Προς το περιεχόμενο

Οι κάρτες της Τράπεζας Πειραιώς περνάνε πλέον στο Google Pay


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/12/2023 στις 5:18 ΜΜ, SabotazNic είπε

Για να μην ανοιγω νεο τοπικ. Σας εχει τυχει να μην μπαινει καινουργια καρτα στο google wallet? Επειδη εληξε η προηγουμενη, μου ειπε να ορισω pin και να παω σε ενα ατμ για αναληψη/ερωτηση υπολοιπου, οπως και εκανα. Ανεπαφες αγορες μπορω να κανω (δοκιμασα). Οταν παω να την προσθεσω χειροκινητα στο g wallet λεει να επικοινωνησω με την τραπεζα, ενω απο το κουμπι μεσα απο το winbank app βγαζει (αφου φτασω παλι στο g wallet και συμφωνησω με τους ορους), διαφορετικο μηνυμα οτι δεν εχω ιντερνετ.

Θα παρω αυριο τηλ αφου δεν ειναι θεμα ασφαλειας, αλλα για καποιο λογο να εχει γεματα τοκενς? 

Καλησπέρα φιλε μου, μηπως βρηκες κάποια λύση για το θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NZivo είπε

Καλησπέρα φιλε μου, μηπως βρηκες κάποια λύση για το θέμα; 

Τίποτα, απλά σταμάτα να δοκιμάζεις και καααααποια στιγμή θα βγουν τα flags από την Visa. Επειδή κουράστηκα με αυτό, έβγαλα mastercard και την πέρασα και μετά απλά τυχαία δοκίμασα τις παλιές κάρτες και πέρασαν και αυτές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τίποτα, απλά σταμάτα να δοκιμάζεις και καααααποια στιγμή θα βγουν τα flags από την Visa. Επειδή κουράστηκα με αυτό, έβγαλα mastercard και την πέρασα και μετά απλά τυχαία δοκίμασα τις παλιές κάρτες και πέρασαν και αυτές. 

Eίχα πρόβλημα με κάρτα άλλης τράπεζας,δεν μπορούσα να την επιλέξω ως ενεργή,δεν μπορούσα να δω τις κινήσεις της,δεν μπορούσα να την καταργήσω,είχε μπλοκάρει για τα καλά.Απο την google μου είπαν να βγάλω τα κλειδώματα της συσκευής ,πιν και δακτυλικό,και μετά απο λίγο θα σβήσουν όλες οι κάρτες απο το wallet.Eτσι και έκανα,μετά πέρασα πάλι τις κάρτες και δουλευει χωρίς πρόβλημα.Απο το email της απάντησης τους:

Thank you for writing back to us.

Here, we recommend the user try contacting their card issuer/ bank and have them cancel the tokens. If there are any issues still, please try to disable the phone screen lock.

Note: Disabling the screen lock would help you in removing all the cards automatically from the device within 3-5 minutes. This will help in canceling the previous card authorizations and help in re-adding the card to verify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Eίχα πρόβλημα με κάρτα άλλης τράπεζας,δεν μπορούσα να την επιλέξω ως ενεργή,δεν μπορούσα να δω τις κινήσεις της,δεν μπορούσα να την καταργήσω,είχε μπλοκάρει για τα καλά.Απο την google μου είπαν να βγάλω τα κλειδώματα της συσκευής ,πιν και δακτυλικό,και μετά απο λίγο θα σβήσουν όλες οι κάρτες απο το wallet.Eτσι και έκανα,μετά πέρασα πάλι τις κάρτες και δουλευει χωρίς πρόβλημα.Απο το email της απάντησης τους:

Thank you for writing back to us.

Here, we recommend the user try contacting their card issuer/ bank and have them cancel the tokens. If there are any issues still, please try to disable the phone screen lock.

Note: Disabling the screen lock would help you in removing all the cards automatically from the device within 3-5 minutes. This will help in canceling the previous card authorizations and help in re-adding the card to verify.

Δεν περνουσαν και σε αλλο κινητο στην περιπτωση μου, μονο αυτες οι 3 visa της πειραιως. MC ή καρτες αλλων τραπεζων ηταν οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...