Προς το περιεχόμενο

Οι κάρτες της Τράπεζας Πειραιώς περνάνε πλέον στο Google Pay


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, kinitos είπε

Εγω θα γίνω ο σπασικλας.

Ειναι γελοίοι όλοι τους που πανε σε Google pay.

Ολα για να μειώσουν το κόστος. Να μην κανουν σαπορτ σε κάρτες και να εχουν devs για αυτό το σκοπό.

Έστειλα μέιλ στην eurobank μου απαντησαν ευγενικά οτι με έχουν γραμμένο. Πραγματικά δεν το ειχα πιστέψει οτι μας εχουν γραμμένους.

Και μην πετάξει κανεις ε γιατι τι προβλημα έχεις.

Εχω δεν γουσταρω να δώσω την κάρτα στο google pay αν ηθελα θα το έκανα.

Θα στείλω και εκει ενα μέιλ για να παρω την απάντηση ότι με εχουν γραμμένο για το καλο μου

Συγνώμη που κάποιοι έχουν κάρτες από παραπάνω τράπεζες και δεν μας αρέσει κάθε φορά να ψάχνουμε τις εφαρμογές να πληρώσουμε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 hours ago, zio10 said:
15 hours ago, MikeGR7 said:

Εχει τυχει να παω σερη σε 7 ΑΤΜ για να μπορεσω να κανω καταθεση μια φορα πριν κανα 10ημερο...

 

 

11 hours ago, zio10 said:

Μόνο σε Πειραιώς μου έχει τύχει, βράδυ ή Σαββατοκύριακο.

Κυριακές σίγουρα δε μπορείς έχω επιχειρήσει άπειρες φορές

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο, αν δεν έχεις περάσει την κάρτα στο pay.google.com δεν μπορείς να αλλάξεις το όνομα της κάρτας στο Google Pay app

1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Πέρασα 2 κάρτες της Πειραιώς έχω κάνει πάνω από 40-50 συναλλαγές .

Μια πιστωτική και μια χρεωστική . Όλα καλά .

Γνωστός πάει να περάσει χρεωστική visa  παλαιότερη και δεν την δέχεται . Παίρνει τηλέφωνο εξυπηρέτηση Πειραιως, εξηγεί το πρόβλημα, και η υπάλληλος του λέει ότι δεν υπάρχει επίσημη συνεργασία με την Google ,  και ότι μπορεί να χρησιμοποιεί το winbank pay ....χααχαχα ρε δεν πάνε καλά ...

Όχι.

Μα πολλοί δεν γνωρίζουν καν τι είναι ή δεν θα γνωρίζουν καν ότι το έχει λανσάρει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolos22 είπε

Συγνώμη που κάποιοι έχουν κάρτες από παραπάνω τράπεζες και δεν μας αρέσει κάθε φορά να ψάχνουμε τις εφαρμογές να πληρώσουμε

Γιατι καποιος δεν καταλαβαίνει τι εννοω οκ το δεψομαι να κράζει. Αλλα ας παμε σε απάντηση να ειναι δικη μου η απόφαση να βαλω τις καρτες σε όποια εφαρμογή θελω εγώ.

Αρα ας κρατήσουν οι τταπεζεε την δικη τους εφαρμογή να δουλεύει η κάρτα και μετα ας μπει και στο pay και σε οτι pay θέλει ο καθενας.

Εμενα οπψς ειπα με χαλασε η eurobank που εκοψε την δικη της εφαρμογή και ειναι μονο μεσω hoogle pay υο οποίο λογικα θα ακολουθήσουν όλοι

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kinitos είπε

Γιατι καποιος δεν καταλαβαίνει τι εννοω οκ το δεψομαι να κράζει. Αλλα ας παμε σε απάντηση να ειναι δικη μου η απόφαση να βαλω τις καρτες σε όποια εφαρμογή θελω εγώ.

Αρα ας κρατήσουν οι τταπεζεε την δικη τους εφαρμογή να δουλεύει η κάρτα και μετα ας μπει και στο pay και σε οτι pay θέλει ο καθενας.

Εμενα οπψς ειπα με χαλασε η eurobank που εκοψε την δικη της εφαρμογή και ειναι μονο μεσω hoogle pay υο οποίο λογικα θα ακολουθήσουν όλοι

Ο καθένας αν ήταν τράπεζα θα προτιμούσε να προσφέρει υπηρεσίας πρώτης γραμμής και πιο σημαντικό με μικρότερο κόστος. Κανείς δεν θα ήθελε να πληρώνει για να συντηρεί extra εφαρμογές. Που εδώ που τα λέμε έχουν θέματα.

Το ίδιο κάνουν και τράπεζες στο εξωτερικό.

Όσο για το κράξιμο, δεν είναι οκ, δεν υπάρχει λόγος να γίνεται, αλλά θα πρέπει να καταλάβεις και συ ότι η συγκεκριμένη είδηση είναι για άτομα που περίμεναν αυτή την υπηρεσία και δεν ενδιαφέρονται αν κάποιος δεν θέλει να την χρησιμοποιήσει. Δηλαδή αν πω ότι δεν μου αρέσει και δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω οκ.. δεν χρησιμεύει κάπου αυτή η πληροφορία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ  ρολόι.....   Σε 3 διαφορετικα μαγαζιά  δεν προλάβαινα να το πάω στο μηχάνημα..   Με την σάπια την Πειραιώς κ την εφαρμογή της μου έβγαζε την ψυχή κ σε μένα και στους υπαλλήλους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ntanosperama είπε

Πέρασα την κάρτα μου εύκολα στο Google Pay και την χρησιμοποίησα με επιτυχία στις συναλλαγές μου. Το αρνητικό που παρατήρησα όμως, σε συναλλαγή μου στον Σκλαβενίτη, είναι ότι δεν υποστηρίζεται ακόμα το πρόγραμμα Επιστροφή. Δεν ξέρω αν κάποιος γνωρίζει κάτι επίσημο, γιατί δεν βρήκα σχετικές πληροφορίες στο διαδίκτυο. Τέλος πάντων, ελπίζω να λυθεί σύντομα... 

Αυτό ισχύει όντως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, panoulix said:

Αμα ειναι να χρεώνει 1 ευρώ ανα συναλλαγή όπως έκανε παλιά, να μου λείπει το βίσσυνο.

Πότε γινόταν αυτό και σε τι συναλλαγές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

. Παίρνει τηλέφωνο εξυπηρέτηση Πειραιως, εξηγεί το πρόβλημα, και η υπάλληλος του λέει ότι δεν υπάρχει επίσημη συνεργασία με την Google ,  και ότι μπορεί να χρησιμοποιεί το winbank pay ....χααχαχα ρε δεν πάνε καλά ...

Όχι.

Τα ελεγα εγω αλλα δεν με πιστευατε. Το customer care των τραπεζων πλεον ειναι below zero.

19 ώρες πριν, CptBill είπε

 

Σε αντιστοιχη περιπτωση οπου κολλουσε το κομματι της "επικοινωνια με τραπεζα" λυθηκε με πολλες κλησεις προς alpha bank και αφου επεσα σε υπαλληλο που καταλαβαινε τι ειναι το google pay. Υπηρξε και υπαλληλος που μου ειπε να καλεσω τη google 😄
Πειραιως δεν τολμω να καλεσω. Δεν θα ξερουν καν οτι λανσαρανε google pay.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, hellghan είπε

δεν εχει γινει ποτε μηπως ειχε προβλημα η καρτα σου;

Καθε φορα ειμασταν 3 -4 ατομα στη σειρα και σε ολους γινοταν το ιδιο.

Μαλιστα καποιοι μου ειπαν οτι οι καρτες της Πειραιώς δεν λειτουργουσαν ουτε σε ΑΤΜ απο αλλες τράπεζες.

Οταν κανουν Black Out το κανουν σωστα.

Ευτυχώς που καθε μηνα φροντιζω να σηκωνω ακομα και τα διλεπτα απο το λογαριασμό μου στα κορακια...

Επεξ/σία από MikeGR7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...