Προς το περιεχόμενο

Evia Samos Pass


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία εμείς οι δικαιούχοι του πασου πως θα ξέρουμε αν μια επιχείρηση πχ στην Βόρεια Εύβοια συμμετέχει στο πρόγραμμα..?

Τα δάχτυλα μας θα μυρίσουμε...? Τι προχειρότητα θεέ μου...

https://www.gov.gr/arxes/oloi-foreis/psephiakes-diakuberneses/eniskhuse-gia-ten-oikonomike-sterixe-tes-touristikes-drasteriotetas-ton-plegeison-periokhon-boreias-euboias-kai-samou-evia-samos-pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
11 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς αν περνάει σε άλλο POS;

Αν το pos δεν είναι δηλωμένο στους ταχυδρομικόυς κώδικες τον περιοχών δεν θα πέραση, όπως δεν περνάει και fuel pass σε άλλες επιχηρησεις που δεν είναι δηλωμένος ως πρατήριο καυσίμων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2022 στις 5:48 ΜΜ, ppaio είπε

Ωραία εμείς οι δικαιούχοι του πασου πως θα ξέρουμε αν μια επιχείρηση πχ στην Βόρεια Εύβοια συμμετέχει στο πρόγραμμα..?

Τα δάχτυλα μας θα μυρίσουμε...? Τι προχειρότητα θεέ μου...

https://www.gov.gr/arxes/oloi-foreis/psephiakes-diakuberneses/eniskhuse-gia-ten-oikonomike-sterixe-tes-touristikes-drasteriotetas-ton-plegeison-periokhon-boreias-euboias-kai-samou-evia-samos-pass

γιατι πρεπει να ξερεις απο πριν;

κανεις αιτηση και αναλογως εγκρινεται ή απορριπτεται.το ιδιο και το power pass και η επιδοτηση ηλεκτρ συσκευων.ολα τελεια οργανωμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, li@m είπε

Μπορεί να περάσει σε pos μόνο χωρίς την κάρτα; 

 

Ενω σε ολα τα pos μπορεις να ξεκινησεις την διαδικασια εισαγωγης των στοιχειων της καρτας, σε καποια απο τα βηματα θα σε σταματησει αν στο pos δεν ειναι ενεργοποιημενο. Στην δικια μας επιχειρηση πχ παει μεχρι την ημ ληξης (16ψηφιο βαζει και το επομενο ειναι ημ ληξης). Μηχανημα easypay

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, li@m είπε

Μπορεί να περάσει σε pos μόνο χωρίς την κάρτα; 

 

Απο ότι διάβασα δεν θα δωθουν σαν μετρητά σε λογαριασμό, αλλά θα πάρεις ψηφιακή κάρτα οπότε αναγκαστικά θέλει κινητό με nfc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Απο ότι διάβασα δεν θα δωθουν σαν μετρητά σε λογαριασμό, αλλά θα πάρεις ψηφιακή κάρτα οπότε αναγκαστικά θέλει κινητό με nfc

Ωστοσο βλεπεις τα στοιχεια της καρτας, ειτε viva ειτε alpha. Απλα δεν γινεται σε ολα τα pos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Απο ότι διάβασα δεν θα δωθουν σαν μετρητά σε λογαριασμό, αλλά θα πάρεις ψηφιακή κάρτα οπότε αναγκαστικά θέλει κινητό με nfc

Σωστα και εγω αυλη χρεωστικη σε κινητο NFC εχω...To θεμα ειναι ποιες επιχειρήσεις συμμετέχουν και πως θα το ξέρεις  εσυ πιο πριν...? Ειναι λιγο τραγικο να πας να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει η οχι...

Επεξ/σία από ppaio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, ppaio είπε

Σωστα και εγω αυλη χρεωστικη σε κινητο NFC εχω...To θεμα ειναι ποιες επιχειρήσεις συμμετέχουν και πως θα το ξέρεις  εσυ πιο πριν...? Ειναι λιγο τραγικο να πας να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει η οχι...

Απο πριν δεν μπορεις να το ξες , αλλα το 90% αν οχι παραπανω τον καταστηματων στην περιοχη θα ειναι κομπλε , το καταστημα δεν πρεπει να κανει κατι πρακτικα , αρκει το pos να ειναι δηλωμενο σωστα στην με ταχυδρομικο κωδικα στην αναλογη περιοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppaio είπε

Σωστα και εγω αυλη χρεωστικη σε κινητο NFC εχω...To θεμα ειναι ποιες επιχειρήσεις συμμετέχουν και πως θα το ξέρεις  εσυ πιο πριν...? Ειναι λιγο τραγικο να πας να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει η οχι...

γιατι να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει; δεν καταλαβαινω

εσενα το δικο σου μαγαζι σε νοιαζει(αν εχεις) οχι τα υπολοιπα μαγαζια.κανεις αιτηση και αναμενεις εγκριση

που ειναι το προβλημα;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, georgiouu είπε

γιατι να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει; δεν καταλαβαινω

 

Σαν πελάτης, χλαπακιάζεις καλά- καλά στο ταβερνάκι, και μετά το POS δε δέχεται την άυλη κάρτα. Τι κάνεις; Τα βάζεις απ' την τσέπη σου. Αν δε θες να συμβεί αυτό πρέπει να ξέρεις από πριν εάν το συγκεκριμένο μαγαζί περνάει το Samos/Evia Pass 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgiouu είπε

γιατι να ρωτας καθε μαγαζι αν συμμετεχει; δεν καταλαβαινω

εσενα το δικο σου μαγαζι σε νοιαζει(αν εχεις) οχι τα υπολοιπα μαγαζια.κανεις αιτηση και αναμενεις εγκριση

που ειναι το προβλημα;

Καλα κρασια...δικαιουχος ειμαι οχι μαγαζατορας...

48 λεπτά πριν, Haldol είπε

Σαν πελάτης, χλαπακιάζεις καλά- καλά στο ταβερνάκι, και μετά το POS δε δέχεται την άυλη κάρτα. Τι κάνεις; Τα βάζεις απ' την τσέπη σου. Αν δε θες να συμβεί αυτό πρέπει να ξέρεις από πριν εάν το συγκεκριμένο μαγαζί περνάει το Samos/Evia Pass 

Ακριβως ρε φιλε...ας το ανοιξουν σε ολα τα pos της περιοχης...και φυσικα δεν δινουν τα λεφτα για μεταβαση στην περιοχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...