Προς το περιεχόμενο

Evia Samos Pass


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 9/7/2022 στις 11:19 ΠΜ, nemesi54 είπε

Σε φούρνο στις Ροβιές και σε καφετέρια στην πλατεία του χωριού, πριν από λιγο, ούτε η δική μου πέρασε, ούτε της συζύγου..

Το ΑΦΜ του φούρνου που το έψαξα αναφέρει ότι δεν συμμετέχει στην δράση. 

Της καφετέριας την απόδειξη δεν την πήραμε ποτε.

Καταρχήν πως μπόρεσες και έβγαλες voucher και για σένα και για την γυναίκα σου?νόμιζα πως μόνο ένα μέλος της οικογένειας θα το δικαιούται?οι φούρνοι δεν είναι στην επιλέξιμη κατηγορία..(επιχειρήσεις εστίασης και εστιατόρια,bars / taverns / lounges / discos, fast food)..οσο για την καφετέρια ζήτησες να πληρώσεις με κάρτα ή επειδή δεν σου έφεραν απόδειξη και πλήρωσες με μετρητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, parrot32 είπε

Καταρχήν πως μπόρεσες και έβγαλες voucher και για σένα και για την γυναίκα σου?νόμιζα πως μόνο ένα μέλος της οικογένειας θα το δικαιούται?οι φούρνοι δεν είναι στην επιλέξιμη κατηγορία..(επιχειρήσεις εστίασης και εστιατόρια,bars / taverns / lounges / discos, fast food)..οσο για την καφετέρια ζήτησες να πληρώσεις με κάρτα ή επειδή δεν σου έφεραν απόδειξη και πλήρωσες με μετρητα?

Μπορεί να κάνουν διαφορετικές δηλώσεις!

Αν θέλω να την δώσω κάπου, πώς το κάνω; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, li@m είπε

Μπορεί να κάνουν διαφορετικές δηλώσεις!

Αν θέλω να την δώσω κάπου, πώς το κάνω; 

Αφού ενεργοποιήσεις την κάρτα σου (από υπολογιστή ή κινητό με εφαρμογή της viva - δεν θέλει nfc αυτό το βήμα) Μπαίνεις στην εφαρμογή της Viva (ή στη σελίδα) και πατάς πάνω στην κάρτα για να σου δείξει τον αριθμό της, κωδικό κτλ. Στο άλλο κινητό (με nfc) κατεβάζεις το google pay και πατάς χειροκίνητη προσθήκη κάρτας. Βάζεις τα στοιχεία της κάρτας και πατάς προσθήκη. Στο δηλωμένο νούμερο κινητού θα έρθει ένα pin με sms, το περνάς στο google pay και αυτό και τέλος. Με τον ίδιο τρόπο μπορείς να περάσεις όσες κάρτες evia pass θες σε ένα κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, infidel είπε

Αφού ενεργοποιήσεις την κάρτα σου (από υπολογιστή ή κινητό με εφαρμογή της viva - δεν θέλει nfc αυτό το βήμα) Μπαίνεις στην εφαρμογή της Viva (ή στη σελίδα) και πατάς πάνω στην κάρτα για να σου δείξει τον αριθμό της, κωδικό κτλ. Στο άλλο κινητό (με nfc) κατεβάζεις το google pay και πατάς χειροκίνητη προσθήκη κάρτας. Βάζεις τα στοιχεία της κάρτας και πατάς προσθήκη. Στο δηλωμένο νούμερο κινητού θα έρθει ένα pin με sms, το περνάς στο google pay και αυτό και τέλος. Με τον ίδιο τρόπο μπορείς να περάσεις όσες κάρτες evia pass θες σε ένα κινητό.

Όντως έτσι είναι! Το δοκίμασα. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίοι έχουν πληρώσει σε εστιατόριο / μπαρ / ξενοδοχείο με αυτή την κάρτα ας γράψετε εδώ το όνομα της επιχείρησης ή στο περίπου που είναι για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Αιδηψός είναι μέσα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, parrot32 είπε

Καταρχήν πως μπόρεσες και έβγαλες voucher και για σένα και για την γυναίκα σου?νόμιζα πως μόνο ένα μέλος της οικογένειας θα το δικαιούται?οι φούρνοι δεν είναι στην επιλέξιμη κατηγορία..(επιχειρήσεις εστίασης και εστιατόρια,bars / taverns / lounges / discos, fast food)..οσο για την καφετέρια ζήτησες να πληρώσεις με κάρτα ή επειδή δεν σου έφεραν απόδειξη και πλήρωσες με μετρητα?

Διαφορετικές δηλώσεις. 

Δεν πέρασε η πληρωμή με pass στην καφετέρια και δεν πήρα και απόδειξη για να ψάξω με το ΑΦΜ στο gov.gr να δω αν συμμετέχουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σίγουρος οτι οι περισσότερες επιχειρήσεις δεν γνωρίζουν και δεν συμμετέχουν...Εν ολίγοις πρόκειται για προμελετημένο φιάσκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω οτι οι επιχειρήσεις πρεπει να κάνουν κάτι για να συμμετέχουν ούτε να αιτηθούν κάπου..απλά το αφμ τους πρέπει να καταγεγραμμένο στους αντίστοιχους δήμους και να έχουν αντίστοιχο pos..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή γύρισα σήμερα από Αιδηψό, θέλω να σημειώσω ότι μόνο σε 1 κατάστημα δε μου δέχτηκαν το Evia Pass, παντού με αυτό πλήρωνα και πήγαν όλα μια χαρά. Φαγάδικα (εστιατόριο, φούρνος) και ξενοδοχείο να σημειώσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, flo1 είπε

Πώς μπορώ να δωσω την καρτα σε καποιον για τη χρησιμοποιήσει? 

 

Του δινεις τα στοιχεια και την προσθετει στο google pay. Οπως δηλαδη οποιαδηποτε αλλη φυσικη ή αυλη καρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2022 στις 1:32 ΠΜ, thanasis00 είπε

Επειδή γύρισα σήμερα από Αιδηψό, θέλω να σημειώσω ότι μόνο σε 1 κατάστημα δε μου δέχτηκαν το Evia Pass, παντού με αυτό πλήρωνα και πήγαν όλα μια χαρά. Φαγάδικα (εστιατόριο, φούρνος) και ξενοδοχείο να σημειώσω.

Για δωσε καμια πληροφορία για το μερος γιατι υπάρχει η σκεψη για μετα το 15αυγουστο ( χωρις evia pass )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...