Προς το περιεχόμενο

Evia Samos Pass


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 ώρες πριν, ppaio είπε

Καλα κρασια...δικαιουχος ειμαι οχι μαγαζατορας...

Ακριβως ρε φιλε...ας το ανοιξουν σε ολα τα pos της περιοχης...και φυσικα δεν δινουν τα λεφτα για μεταβαση στην περιοχη...

Mα είναι ανοικτό σε όλα τα μαγαζιά που το POS είναι δηλωμένο σωστά στην επιχείρηση , τώρα αν ο άλλος έχει κάνα pos από βουλγαρια δηλωμένο σε άλλη έδρα εκεί παίζει το πρόβλημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας,

εγώ έκανα την αίτηση και εγκρίθηκε, αλλά είδα πως τελικά το κινητό μου δεν έχει nfc... επικοινώνησα με τη viva αν μπορεί να βγει κανονική κάρτα όπως είχαν δώσει και στους πιτσιρικάδες με το εμβόλιο, αλλά δε...

Δηλαδή για να πάρεις τέτοια "επιδότηση" θα πρέπει να έχεις καινούργιο τηλέφωνο και να χαμπαριάζεις από αυτά. Πάλι καλά που δεν έκανα στους δικούς μου αίτηση... θα έχαναν και εκείνοι τα χρήματα...

 

Συνάδελφος μου δεν μπόρεσε να την χρησιμοποιήσει σε μαρκετ, όπως έλεγε εξαρχής στο σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την αίτηση για Σάμο για την αδερφή μου και σχεδόν αμέσως εγκρίθηκε. Πανεύκολη διαδικασία. 

Σε πολλά μαγαζιά δυστυχώς δεν την δέχονται. Είτε έχετε κάνει για Εύβοια είτε για Σάμο, καλό θα ήταν να στέλνετε μήνυμα στο facebook για το αν δέχονται την κάρτα για να γνωρίζετε από πριν. 

Μεγάλη χαζομάρα που δεν ανεβασαν μία λίστα με τις τοπικές επιχειρήσεις που δέχονται την κάρτα. Γιατί είναι πρακτικά αδύνατο να γνωρίζεις το ΑΦΜ του ιδιοκτήτη. 

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, argy_ro είπε

γεια σας,

εγώ έκανα την αίτηση και εγκρίθηκε, αλλά είδα πως τελικά το κινητό μου δεν έχει nfc... επικοινώνησα με τη viva αν μπορεί να βγει κανονική κάρτα όπως είχαν δώσει και στους πιτσιρικάδες με το εμβόλιο, αλλά δε...

Δηλαδή για να πάρεις τέτοια "επιδότηση" θα πρέπει να έχεις καινούργιο τηλέφωνο και να χαμπαριάζεις από αυτά. Πάλι καλά που δεν έκανα στους δικούς μου αίτηση... θα έχαναν και εκείνοι τα χρήματα...

Συνάδελφος μου δεν μπόρεσε να την χρησιμοποιήσει σε μαρκετ, όπως έλεγε εξαρχής στο σύστημα.

Αρχικα δεν ειχατε ποτε αυτα τα χρηματα για να τα χασετε. 

Παντα μπορειτε να κανετε τις αιτησεις και να βρειτε καποιον με nfc. Ολο και καποιον θα βρειτε, δεν υπαρχει περιπτωση :) 

Ή να τα πουλησετε online για μικροτερο ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε online μεσω airbnb αν την δεχεται.

παντως καλο θα ηταν μια λιστα με καταστηματα που δεχονται την συγκεκριμενη καρτα ως τροπο πληρωμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, D.O.G.O είπε

δοκιμασε online μεσω airbnb αν την δεχεται.

παντως καλο θα ηταν μια λιστα με καταστηματα που δεχονται την συγκεκριμενη καρτα ως τροπο πληρωμης.

Ακριβως πρεπει να βγει μια λιστα με τα μαγαζια...η να ανοιξει για ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, ppaio είπε

Ακριβως πρεπει να βγει μια λιστα με τα μαγαζια...η να ανοιξει για ολους...

Το κράτος δεν μπορεί να ξέρει αν κάποιος δουλεύει το μαγαζί μόνο σεζόν και κουβαλάει το pos πχ από Αθήνα (άρα και δηλωμένο σε τκ Αθήνας) η έχει pos από Βουλγαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το pos ειναι δηλωμένο κανονικά στην περιοχή πως μπορεί ενας καταστηματάρχης να αρνηθεί το voucher?αμα θέλει ο πελάτης να πληρώσει με κάρτα θα τον ρωτήσουν αν η κάρτα είναι πιστωτική, χρεωστική ή voucher? και ανάλογα θα του αρνηθούν την πληρωμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, D.O.G.O είπε

δοκιμασε online μεσω airbnb αν την δεχεται.

airbnb/booking δεν θα περασει. Δεν ειναι ελληνικες εταιρειες, με εδρα κιολας σε αυτα τα μερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, parrot32 είπε

αν το pos ειναι δηλωμένο κανονικά στην περιοχή πως μπορεί ενας καταστηματάρχης να αρνηθεί το voucher?αμα θέλει ο πελάτης να πληρώσει με κάρτα θα τον ρωτήσουν αν η κάρτα είναι πιστωτική, χρεωστική ή voucher? και ανάλογα θα του αρνηθούν την πληρωμή?

Μην λέτε ότι θα πληρώσετε με την συγκεκριμένη αυλή κάρτα. Δυσκολεύετε τον εαυτό σας χωρίς λόγο. Αν δεν περάσει, πληρώστε με δικά σας χρήματα. 

Πρακτικά δεν υπάρχει καμία διαφορά. Μπορείς να ρωτήσεις πριν αγοράσεις κάτι αν έχει πληρώσει κάποιος με την συγκεκριμένη κάρτα. Όπως για το fuel pass ειχα ρωτήσει στο βενζινάδικο, πριν βάλω βενζίνη, αν πλήρωσαν επιτυχώς άλλοι πριν από εμένα, τουλάχιστον για να ξέρω. 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ζητήσεις να σου χτυπήσουν ένα μικρό ποσό να δεις αν δουλευει..το θέμα είναι αν πάρεις και άλλο άτομο η άτομα στην ταβερνα θα σου ζητήσουν φορολογικη δήλωση και εγγραφα και ταυτότητες αν είναι η/ο σύζυγος η Τεκνα εξαρτημένα για να τους αφήσουν στο τραπέζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aloperitin είπε

Μπορείς να ζητήσεις να σου χτυπήσουν ένα μικρό ποσό να δεις αν δουλευει..το θέμα είναι αν πάρεις και άλλο άτομο η άτομα στην ταβερνα θα σου ζητήσουν φορολογικη δήλωση και εγγραφα και ταυτότητες αν είναι η/ο σύζυγος η Τεκνα εξαρτημένα για να τους αφήσουν στο τραπέζι?

Πάλι βγάζετε πράγματα από το μυαλό σας? Ποιος να τα ζητήσει όλα αυτά και για ποιον λόγο. Είναι ψηφιακή κάρτα, όπως υπάρχουν εδώ και χρόνια. Είτε θα περάσει στο pos, είτε δεν θα περάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Aloperitin είπε

IMG_20220707_122857.jpg

Με το  FUELL PASS οταν πας στο βενζινάδικο σε ρωτάει ο πρατηριούχος αν είναι δικό σου το όχημα και σου ζητάει έγγραφα που το αποδεικνύεις αλλιώς δεν σου βάζει βενζίνη? ή μήπως θα καθήσει ο πρατηριούχος να διασταρώσει αν όντως είσαι κάτοχος του voucher?ίδια λογική έχει και αυτό το voucher.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φούρνο στις Ροβιές και σε καφετέρια στην πλατεία του χωριού, πριν από λιγο, ούτε η δική μου πέρασε, ούτε της συζύγου..

Το ΑΦΜ του φούρνου που το έψαξα αναφέρει ότι δεν συμμετέχει στην δράση. 

Της καφετέριας την απόδειξη δεν την πήραμε ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...