Προς το περιεχόμενο

Evia Samos Pass


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Για δωσε καμια πληροφορία για το μερος γιατι υπάρχει η σκεψη για μετα το 15αυγουστο ( χωρις evia pass )

Σίγουρα μπορεί να υπάρχουν παιδιά εδώ που να είναι από κει ή να έχουν πάει πάνω από 1 φορά, θα πω τα λίγα που είδα και μου άρεσαν.

Από παραλίες πήγα στα Κανατάδικα, ωραία μεγάλη παραλία με βότσαλο, έχει και ξαπλώστρες αλλά και χώρο για να βάλεις ομπρέλα. Επίσης ωραία φάση είναι το Πόρτο Πεύκο, μικρή σχετικά παραλία αλλά με ωραία φυσική σκιά από δέντρα, η θάλασσα αρκετά απότομη αλλά ωραία.

Αξίζει σίγουρα μια βόλτα στα Λιχαδονήσια, πας με καραβάκι (8 ευρώ το εισιτήριο) και σε κάνει ένα τουρ γύρω από τα νησάκια και σου λέει λίγα ιστορικά πράγματα, μετά σας πάει σε έναν ύφαλο για να δείτε μια οικογένεια από φώκιες, μετά μια βόλτα σε ένα ναυάγιο, και τέλος σε μια παραλία στο μεγάλο νησάκι για μπάνιο.

Αυτά πρόλαβα να δω πάνω κάτω, είχε λίγο άστατο καιρό και δε πήγα σε πολλές παραλίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερώτηση: την άλλη κάρτα μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και σε μίνι μάρκετ; Σε σούπερ μάρκετ; Περίπτερο; Η μόνο καφετερια-ταβερνα-ξενοδοχειο; Γνωρίζει κάποιος που ίσως έκανε απόπειρα να δοκιμάσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής, σε Λίμνη, Ιστιαια, Ωρεούς μόνο σε μια καφετέρια δεν πέρασε και μαλλον λόγο χαζομάρας (η υπάλληλος πατούσε συνέχεια το ΟΚ του POS λες και θα πήγαινε πιο γρήγορα... ούτε η κανονική μου καρτα δεν πέρασε :P - τσέκαρα μετά το ΑΦΜ του εμπόρου και ελεγε οτι συμμετέχει στην δράση, οπότε κάτι αλλο έφταιξε).

Οπουδήποτε αλλού δοκίμασα (σουβλατζίδικο σε Λίμνη και Ωρεούς, άλλο καφέ στην Ιστιαια, στο beach bar έξω απο την Λίμνη), πέρασε κανονικά.

Για την χασαποταβέρνα στον Άγιο, θα μάθω απόψε....

 

16 λεπτά πριν, loulouditcae είπε

Ερώτηση: την άλλη κάρτα μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και σε μίνι μάρκετ; Σε σούπερ μάρκετ; Περίπτερο; Η μόνο καφετερια-ταβερνα-ξενοδοχειο; Γνωρίζει κάποιος που ίσως έκανε απόπειρα να δοκιμάσει..

Σύμφωνα με αυτό: https://vouchers.gov.gr/eviasamospass/mccs δεν πρέπει να περναει.

Επεξ/σία από lefkrc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει κατά λάθος σε mini market και δε πέρασε, νομίζω είναι μόνο για φαγητό/διαμονή. Δηλαδή καφετέριες, εστιατόρια, μπαρ και ξενοδοχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω για το tourism4all λένε τέλος εβδομάδας κλείνει η εφαρμογή , πότε βγαίνουν τα αποτελέσματαl; , το ρωτάω διότι λόγω του όγκου των αιτήσεων θα γίνει κλήρωση , παράλληλα όμως ανοίγει το evia samos pass 25 του μηνός , θα προλάβουν να βγουν τα αποτελέσματα του toursm4all για να μη κάνουμε την αίτηση για το evia samos pass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/7/2022 στις 8:00 ΜΜ, Swimmer21 είπε

Πείτε ρε που να φάμε και τι να δούμε βόρεια Εύβοια 😂

Για φαγητο:

Στις 2 ταβερνες στον Αγιο, "Ζαχαράκης" και "Αγιος", ειναι must και καλό ειναι να κλείσεις πιο πριν.

Στην Λίμνη, στο "Μελτέμι" για ψαρικα ψαρομεζεδες κλπ, σουβλάκι στο "Πικάντικο" και γλυκο στον "Γιάνναρο" ειδικα αν εχει παγωτο πορτοκάλι.

Στους Ωρεούς, σουβλάκι "Μαμ Μαμ", τσιπουραδικο "ο Βάγιος" εστιατόριο "Ησιώνη" (αυτα δοκίμασα, εχει πολλα ακομα).

Ιστιαια, σουβλάκι "Παπαγεωργίου", "Ντοκος" και "Ψηστήρι".

Άγιος Γεώργιος Λιχάδας στην Στέλλα (δεν εχω πάει, μου το πρότειναν).

Για μπάνιο:

Στο Κοχύλι έξω απο την Λίμνη (σαν τοποθεσία δεν ξερω πως λέγεται, Κοχύλι ειναι το πρωτο μαγαζι κι εχει πολλα στη σειρά).

Στα Ήλια, στον Αγιο Νικόλαο Αιδηψου, στο Πόρτο Πεύκο, στην Χρυση Ακτή, στον Κάβο Λιχάδας, στον Αγιόκαμπο (διπλα στο λιμανάκι, ειναι πεντακαθαρα και δεν εχει σχεδόν ποτε αερα), στα Κανατάδικα νωρίς το πρωι γτ μετά μαμιέται ο αέρας, Πευκί προσωπικα δεν μου άρεσε ποτέ, Ελληνικά στον Okialo beach bar.

Σε όλα αυτα ειναι οργανωμένα και δεν πλήρωσα ποτε ξαπλώστρες (μέχρι τωρα). Εχει φυσικα και πολλες ανοργάνωτες (π.χ. Τσοκαΐτη, Κουτσούμπρι κλπ).

Να δειτε:

Τον ταύρο στους Ωρεούς, την αρχαια Ιστιαια (δεν εχω πάει), τα Λουτρα Αιδηψού, την Λίμνη, τα Λιχαδονήσια (καραβάκι απο τον Κάβο), το οινοποιείο Βρυνιώτη.

Πριν την φωτιά άξιζε τρομερά η βόλτα στους καταράκτες του Όσιου Δαυίβ, πλέον δεν γνωρίζω σε τι κατάσταση ειναι.

Επίσης πριν την φωτιά ειχε στις Καματριάδες ένα φοβερο ξενώνα/εστιατόριο/καφετερια με άλογα, ξυλινα σπιτάκια κλπ με θέα όλη την Ιστιαια και το δασος αλλα τωρα πάλι δεν ξερω πως ειναι.

Αυτά ειναι που ξερω ή εχω δει, όποιος ξέρει οτιδήποτε άλλο, με ενδιαφέρει κι εμένα!

Επεξ/σία από lefkrc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, parrot32 είπε

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΟ VOUCHER ΜΑΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΤΟΠΛΟΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟ ΓΛΥΦΑ Η΄ΑΡΚΙΤΣΑ ΓΙΑ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ?

Δεν καλυπτει τα έξοδα απο Αρκίτσα σίγουρα. Τα έξοδα για λιχαδονήσια μπορείς να τα καλύψεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Σωστός

Αύριο φεύγω.. Άξιζε αρκετά και το δεχόντουσαν όλοι το evia pass

Του χρόνου θα πας και Μυτιλήνη. Και Έβρο και Ρέθυμνο και όπου αλλού θες.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οταν λεει επεξεργασια απο δικαιουχο ,χωρις καμια επιλογη ειναι οκ;

Η οταν γινεται η αιτηση μετα το σταδιο της υποβολης βγαζει υπο ελεγχο κατευθειαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...