Προς το περιεχόμενο

Εξακολουθούν να αδυνατούν να προσελκύσουν νέους χρήστες τα Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows 1 = Windows χωρις windows γιατι τι ειναι τα windows.

Windows 2= Βλέπε απο πάνω.

Windows 3= Βλέπε απο πάνω + οκ βρίκα κατι δισκετες ας τα δοκιμασ... >Ε ΤΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙΜ< Format 😄 > Install MS Dos

Windows 3.11 = A, Αυτα μαλιστα, γιατι δεν έχω ήχο ομως, και ο πριντερ, που ειναι ο πριντερ, αλλα προπαντως γιατι δεν εχω ηχο, τεσπα, η πασχιεντζα δουλευει ναι οκ, δε ξερω να παιζω πασχιεντζα, κουλ

Windows NT 4.0 = A ok αυτα τα τρεχει ο σερβερ για τον εκτυπωτη, λογικο να μην τρεχει το Quake

Windows 95= A  αυτα μαλιστα, συνδεωτε και με το ιντερνετ μεσω μοντεμ, ωπ φρι σελιδαρα με τζαπε εμπι θρι κωστα μπιγαλη, οκ ας περιμενω 45 λεπτα να κατεβει ενα τραγουδι, τζαπα ειναι. (49 λεπτα αργοτερα) ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΑΡΑΝΤΑΠΕΝΤ ΜΕΓΚΑΜΠΑΙΤ ΕΧΩ!!!1

Windows 98= Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del 

Windows 98 SE = Quake II Ctrl+Alt+Del  Need for speed 2 Ctrl+Alt+Del Winamp > Internet explorer 5.5 > Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Format 😄 Install Linux

Windows ME: Καλουτσικο αλλα κατι λειπει ... Τεσπα, ας κανω ινσταλ το Quake arrrrrrrrrrCtrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del *HAMMERTIME*

Windows 2000= A ok αυτα τα τρεχει ο σερβερ για τον εκτυπωτη, λογικο να μην τρεχει το Quake Arena

Windows XP= Ωπ, τι εχουμε εδω, ΓΟΥΑΑΩ 0_0 Τι γαματο ιντερφέις ειναι αυτο ρε ΓΟΥΑω (Ιντερφέις δε τολενε; Τεσπα, πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα) ωπ, πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα.

Windows Vista= smooth. γυαλιστερο. σερνεται. τεσπα, ας το σε dual boot με τα XP να τεσταρουμε τιποτα στα 64bit 

Windows 7= A ok, Αυτο ειναι οπως το προεβλεψε η προφητεια, "Θα ειναι ωσαν να εχεις Vista αλλα δε θα ειναι vista, οχι τουλαχιστον μεχρι να κυκλοφορισουν τα windows 8 οποτε και θα φαει platform compatibillity update και οι επιδοσεις θα πανε περιπατο και θα εχεις παλι Vista

Windows 8= TINAFTORE!!!1

Windows 9 (8.1) = TINAFTORE!!!1 (Ver. 8.1)

Windows 10 = GO HOME CORTANA YOURE DRUNK!!!11

Windows 11 (10.1) = HEY CORTANA PLAY GUNS N ROSES... HELLEW?! C OR T A N AAAA ??? ( Που πηγε μωρε) (τεσπα, ας ανοιξω το iTunes, χρμφ ολα εγω πρεπει να τα κανω εδω μεσα χρμφ)

 

Small Disclaimer: Αν σκεφτεστε να με κανετε ban οφειλω να αναφερω πως δε το ξεκινησα εγω αυτο, εγω ηρθα απλα για τα σχολεια ως συνηθως δε ξερω τι συνεβη αληθεια 🧐

Επεξ/σία από ANTiL00P
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, spysoumi είπε

Τι 💩ρε γαμώτο;; Μόνο σε μένα αρέσουν τα 11αρια;;; Έχω τα insider εδώ και κάνα χρόνο... Ουδέν πρόβλημα!

Και εμένα μου αρέσουν και τα έχω από την leaked έκδοση, έχουν κάποια θεματάκια και θέλουν δουλειά(η ομάδοποίηση των πολλάπλων ίδιων προγραμμάτων πχ για μένα ήταν το πρώτο που έκλεινα μόλις μου έδινε έλεγχο του ποντικιού το pc μετά από εγκατάσταση windows, στα 11 δεν υπάρχει η επιλογή).
Τα κρατάω γιατί βαριέμαι το format και το re-activate όλων των προγραμμάτων μου, ααα ναι και για το WDDM 3.1/DX12 Ultimate (όπου αυτά βρίσκουν πρακτική χρήση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ANTiL00P είπε

Windows 1 = Windows χωρις windows γιατι τι ειναι τα windows.

Windows 2= Βλέπε απο πάνω.

Windows 3= Βλέπε απο πάνω + οκ βρίκα κατι δισκετες ας τα δοκιμασ... >Ε ΤΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙΜ< Format 😄 > Install MS Dos

Windows 3.11 = A, Αυτα μαλιστα, γιατι δεν έχω ήχο ομως, και ο πριντερ, που ειναι ο πριντερ, αλλα προπαντως γιατι δεν εχω ηχο, τεσπα, η πασχιεντζα δουλευει ναι οκ, δε ξερω να παιζω πασχιεντζα, κουλ

Windows NT 4.0 = A ok αυτα τα τρεχει ο σερβερ για τον εκτυπωτη, λογικο να μην τρεχει το Quake

Windows 95= A  αυτα μαλιστα, συνδεωτε και με το ιντερνετ μεσω μοντεμ, ωπ φρι σελιδαρα με τζαπε εμπι θρι κωστα μπιγαλη, οκ ας περιμενω 45 λεπτα να κατεβει ενα τραγουδι, τζαπα ειναι. (49 λεπτα αργοτερα) ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΑΡΑΝΤΑΠΕΝΤ ΜΕΓΚΑΜΠΑΙΤ ΕΧΩ!!!1

Windows 98= Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del 

Windows 98 SE = Quake II Ctrl+Alt+Del  Need for speed 2 Ctrl+Alt+Del Winamp > Internet explorer 5.5 > Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Format 😄 Install Linux

Windows ME: Καλουτσικο αλλα κατι λειπει ... Τεσπα, ας κανω ινσταλ το Quake arrrrrrrrrrCtrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del Ctrl+Alt+Del *HAMMERTIME*

Windows 2000= A ok αυτα τα τρεχει ο σερβερ για τον εκτυπωτη, λογικο να μην τρεχει το Quake Arena

Windows XP= Ωπ, τι εχουμε εδω, ΓΟΥΑΑΩ 0_0 Τι γαματο ιντερφέις ειναι αυτο ρε ΓΟΥΑω (Ιντερφέις δε τολενε; Τεσπα, πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα) ωπ, πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα. πρεπει να κανω restart τωρα γιατι πεταξε στο ξαφνικ ενα administrator prompt που λεει πως ο υπολογιστης θα κανει επανεκκινηση σε 20 δευτερολεπτα.

Windows Vista= smooth. γυαλιστερο. σερνεται. τεσπα, ας το σε dual boot με τα XP να τεσταρουμε τιποτα στα 64bit 

Windows 7= A ok, Αυτο ειναι οπως το προεβλεψε η προφητεια, "Θα ειναι ωσαν να εχεις Vista αλλα δε θα ειναι vista, οχι τουλαχιστον μεχρι να κυκλοφορισουν τα windows 8 οποτε και θα φαει platform compatibillity update και οι επιδοσεις θα πανε περιπατο και θα εχεις παλι Vista

Windows 8= TINAFTORE!!!1

Windows 9 (8.1) = TINAFTORE!!!1 (Ver. 8.1)

Windows 10 = GO HOME CORTANA YOURE DRUNK!!!11

Windows 11 (10.1) = HEY CORTANA PLAY GUNS N ROSES... HELLEW?! C OR T A N AAAA ??? ( Που πηγε μωρε) (τεσπα, ας ανοιξω το iTunes, χρμφ ολα εγω πρεπει να τα κανω εδω μεσα χρμφ)

 

Small Disclaimer: Αν σκεφτεστε να με κανετε ban οφειλω να αναφερω πως δε το ξεκινησα εγω αυτο, εγω ηρθα απλα για τα σχολεια ως συνηθως δε ξερω τι συνεβη αληθεια 🧐

Πες μου: που έχεις μπλέξει;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spysoumi είπε

Τι 💩ρε γαμώτο;; Μόνο σε μένα αρέσουν τα 11αρια;;; Έχω τα insider εδώ και κάνα χρόνο... Ουδέν πρόβλημα!

Και εγώ τα έβαλα εδώ και 1 μήνα και μπορώ να πω ότι δεν βλέπω κανένα μα κανένα αρνητικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Black Flag είπε

Windows 3.0 χάλια, 3.1 ανεκτά, 3.11 τέλεια και τα FWG υπερτέλεια για την εποχή τους.

Windows 95b και 95c απίστευτα σταθερά.

Windows 98 FE χάλια με τεράστιες ασυμβατότητες, 98 SE τα καλύτερα.

Οτι ειχε DOS βασικα ηταν τελειο για παιχνιδια. Μεγαλο ξενερωμα τα Windows XP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεινει με τα 7 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειπα παλια να βαλω τα 8, αντεξε μια μερα, ανοιγω να παιξω team fortress 2, πεταει BSOD δεν ξανακανε boot...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, neof1z said:

Θέλουνε να τα βάλουμε με το στανιό!

Εγω προσωπικά ειμαι ευχαριστημένος με τα 10 LTSC αλλα κατι μου λέει ότι στο προσεχής μέλλον ΔΕΝ θα ειμαι!

…στο προσεχές μέλλον…

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το concept είναι να γίνουμε Apple με την "ασφαλεια χαχα" και την "ιδιωτικότητα χαχα" όχι απλά να δίνουμε ότι θέλουν γιατί στην επόμενη έκδοση τι θα δώσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 με Classic Shell και άσε την Μικρομαλακη να βγάζει Applications και λογισμικά που δεν χρησιμοποίησε / θα χρησιμοποιήσει ποτέ κανένας.

Δείγμα του πόσο χάλια το χειρίζεται είναι του ότι δεν κατάφερε να βγάλει λογισμικό της προκοπής για κινητά (θαύμα καθώς όλοι ήταν εξοικειωμένοι με windows) και τώρα προσπαθεί να κάνει κινητά τα PC. 

Θεέ μου σχωρα την.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefa_1 είπε

Εχω μεινει με τα 7 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειπα παλια να βαλω τα 8, αντεξε μια μερα, ανοιγω να παιξω team fortress 2, πεταει BSOD δεν ξανακανε boot...

Μία από τα ίδια.

Πήρα ένα μηχάνημα στο lockdown του 20 που είχε και κάρτα γραφικών 4gb για ελαφρύ gaming και Windows 8.1. Η AMD σταμάτησε το 17 (!!) τους drivers για τη συγκεκριμένη κάρτα με αποτέλεσμα τα μισά παιχνίδια να μην τρέχουν ή να μου πετάνε μήνυμα για outdated drivers. Κάνω δωρεάν αναβάθμιση σε 10 και μετά από ένα μήνα χρήσης, ήθελε 5 λεπτά για να φορτώσει το desktop χωρίς υπερβολές (λογικό γιατί έχει HDD). 

Με τα πολλά, έβαλα 7 Pro (και με γνήσιο key ;) ) και ησύχασα. Πλέον το έχω μόνο για gaming και για backup αρχείων, οπότε τα updates τα έκλεισα από τον installer κι ούτε γάτ αούτε ζημιά :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran79 είπε

Οτι ειχε DOS βασικα ηταν τελειο για παιχνιδια. Μεγαλο ξενερωμα τα Windows XP.

Και είναι ακόμα!

Για τα  vintage builds που έχω αναφέρομαι.

Τα XP μόλις κυκλοφόρησαν ήταν άθλια, ούτε drivers δεν είχαν. Ο λόγος που στο καινούργιο build, Athlon XP 1900+,  έβαλα 98 SE τελικά.

Μετά Windows 2000...

 

Τα XP τα έβαλα μετά την SP1a έκδοση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα εχω τα 11ρια, ενταξει αλλαξα θεση στο start, εβαλα το κλασσικο δεξι κλικ και κατηργησα τα προσφατα αρχεια απο την εναρξη.

Μια χαρα ειναι τωρα, σαν να εχεις 10 ιδια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...