Προς το περιεχόμενο

Εξακολουθούν να αδυνατούν να προσελκύσουν νέους χρήστες τα Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, tsakvas είπε

Έχω το surface pro8  και τα έχω . Συγνώμη που θα πω την γνώμη μου αλλά αυτά τα windows είναι ένα άλλο λειτουργικό και όχι windows . Τα 10 είναι γνήσια εύκολα στον χρήστη και μπορείς να τα προσαρμόσεις στα γούστα σου . Τα 11 δεν μπορείς να πας την μπάρα εργασιών για παράδειγμα δεξιά στο πλάι ή όπου θες τέλος πάντων. Παράδειγμα 

Γειά σου φίλε μου. Τα δούλεψα για κανένα μηνα περίπου... Την μπάρα την πας όπου θέλεις εσύ και γενικά υπάρχουν πολλές επιλογές για να φέρεις τα 11 στα δικά σου γούστα, Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα θέλουν δουλειά στα κενά ασφαλείας που έχουν, ασυμβατότητα με αρκετά προγράμματα και παιχνίδια και με κάποιες εφαρμογές - εργαλεία των ιδίων των windows ίσως στο επόμενο update...

Επεξ/σία από Dimitris-Chatzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ με τις απαιτήσεις για επεξεργαστές😤. Άφησαν εκτός λίστας αρκετά ικανά μηχανήματα (i7 6series, 7 series κλπ) 😡που αποδίδουν άριστα & οι χρήστες τους δεν εχουν κανένα λόγο να τα αλλάξουν. Mια χαρά είναι ο υπολογιστής μου (i7 7700, 32gb ram, Msi 1660 super) για gaming κλπ με Windows 10. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα στα 11 που έχω. Κατά την γνώμη μου ευχάριστο και άνετο περιβάλλον.

Και στα τρία παιχνίδια που παίζω, δεν είδα διαφορά, ούτε στην απόδοση ούτε στον ήχο. Με Ryzen 3600 και RX 570 χρειάστηκε να κάνω update το bios για να πάρει τα νέα δεδομένα των win 11 και όλα καλά.

Υπάρχουν δυο βασικά λειτουργικά και πολλές εκδόσεις αυτών, που ο καθένας αντί να κατηγορεί μπορεί απλά να επιλέξει αυτό που τον ταιριάζει και τον αρέσει και όλα καλά. Πάντα δεν μ αρεσαν τα σχόλια με υβριστικη ή hate ρητορική, για όλα τα προϊόντα. Για να το πω απλά, η μαγκιά στην γνώμη, δεν μ αρέσει... Και απ αυτήν, υπάρχει αρκετή στους insomniacs.

Επεξ/σία από nhzt
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Black Flag said:

Και όμως, πολλά δεν παίζουν όπως πρέπει.

 

Έχω vintage builds από 386 μέχρι Athlon64x2. Για DOS/Windows 3.x, Windows 9x/DOS, 3Dfx και early XP era.

Χώρο δεν έχω να τα έχω όλα στημένα.

Όπως γράφω και στο quote, 9x και πριν ναι, αρχές XP τι δεν παίζει, έστω με κάποιο tweak

https://www.pcgamingwiki.com/

ή GOG version;

  

1 hour ago, nhzt said:

Πάντα δεν μ αρεσαν τα σχόλια με υβριστικη ή hate ρητορική, για όλα τα προϊόντα. Για να το πω απλά, η μαγκιά στην γνώμη, δεν μ αρέσει... Και απ αυτήν, υπάρχει αρκετή στους insomniacs.

Και ποια πρέπει να είναι η αντίδραση; "Α τι καλά που έκανε η MS που έβγαλε τα 10 με πιο σπαστικό περιβάλλον"; Τα 8άρια αρκετά χρόνια τα φάγαμε στη μάπα και τα τρώμε ακόμα με τα Server 2012, ευτυχώς τα Server 2022 είναι Windows 10 based και δεν θα βλέπουμε το UI-έκτρωμα για πολλά χρόνια ακόμα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimitris-Chatzis είπε

Γειά σου φίλε μου. Τα δούλεψα για κανένα μηνα περίπου... Την μπάρα την πας όπου θέλεις εσύ και γενικά υπάρχουν πολλές επιλογές για να φέρεις τα 11 στα δικά σου γούστα, Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα θέλουν δουλειά στα κενά ασφαλείας που έχουν, ασυμβατότητα με αρκετά προγράμματα και παιχνίδια και με κάποιες εφαρμογές - εργαλεία των ιδίων των windows ίσως στο επόμενο update...

Την μπάρα δεν σε αφήνει καθόλου να την μετακινήσεις όπως ανέφερα στο παράδειγμα. Αν ξέρεις κάποιο κόλπο εσύ πες το μου σε παρακαλώ γιατί δεν με βολεύει να είναι κάτω . Την θέλω δεξιά της οθόνης. Πες μου σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω lineage essence και είναι ο λόγος που τα έβγαλα και γύρισα στα 10ρια, γιατί ανα 10-20 λεπτά, έκλεινε το game από μόνο του.
Έχει δοκιμαστεί από πάρα πολλά παιδιά το συγκεκριμένο θέμα και όντως φταίνε τα 11 για κάποιον λόγο.

Κάτι με το memory managment συγκεκριμένα.

Πέρα απ αυτό, είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση και δεν αντιμετώπισα άλλο θέμα όσους μήνες τα είχα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aργα η γρηγορα θα το φαμε το γλυκο με το ζορι !! Αν και ειμαι ακομα στα 7 αρια που ειναι πολυ σταθερα ποτε δεν με εβγαλαν κανενα προλημα στο laptop μου περασε με το ζορι την αναβαθμιση απο 8,1,στα 10 και μου το πηδηξε για τα καλα !! μετα την εκδοση 1905 δεν μπορει να κανει αναβαθμιση και δεν μπουταρει με αποτλεσμα να κανει πανω απο μια ωρα να ξαναβαλει τα 10 πισο εκει που ηταν !! Ασε που σερνετε και κολλαει συνεχεια !! Τρομαξα να βγαλω τα updates !!Αλλα το νεο PC που θα φτιαξω τωρα θα βαλω τα 11 τι να κανουμε πισο δεν πας :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sorath είπε

Μου αρέσει που οι περισσότεροι αναφέρουν οτι δεν μπορείς να μετακινήσεις την taskbar, όταν το χειρότερο χαρακτηριστικό αυτής είναι οτι δεν μπορεί να κάνεις drag & drop αρχείο μέσα σε minimized application

Για το drag and drop περνάς το παρακάτω πρόγραμμα, μέχρι να κυκλοφορήσει η επόμενη μεγάλη αναβάθμιση των Windows που το ξανά προσθέσανε.
https://github.com/HerMajestyDrMona/Windows11DragAndDropToTaskbarFix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να φταίει η τεράστια έλλειψη ημιαγωγών που οδηγεί σε μεγάλη αύξηση
των τιμών του hardware οπότε δεν  θέλουν οι χρήστες να αναβαθμίσουν απλά
και μόνο για να βάλουν τα win11;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πέρασε η εποχή που βλέπαμε νέο λειτουργικό και μας φαινόταν άλλος κόσμος (εγώ έπαθα από τα 98 στα XP και μετά στα 7). Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι νέο (επι της ουσίας) έφεραν τα 11 πέρα απο τη μετακίνηση των icons στη μέση της taskbar

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μόνο στα νέα PC μπορούν να μπουν. Λογικό δεν είναι να έχουν χαμηλότερο ρυθμό εγκαταστάσεων;

3 ώρες πριν, SPYTRO είπε

νομίζω πέρασε η εποχή που βλέπαμε νέο λειτουργικό και μας φαινόταν άλλος κόσμος (εγώ έπαθα από τα 98 στα XP και μετά στα 7). Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι νέο (επι της ουσίας) έφεραν τα 11 πέρα απο τη μετακίνηση των icons στη μέση της taskbar

Αν έχεις Laptop με touch οθόνη θα δεις πολλά. Για το μέσο χρήστη Desktop όμως ναι συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...