Προς το περιεχόμενο

Η AMD θα αποκαλύψει επίσημα τους νέους επεξεργαστές Ryzen 7000-series στις 29 Αυγούστου


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mordred είπε

Ξέρω γω πόσο κερδισμένος θα είσαι 5% και σε τί τιμή.

Αν εβγαινε σε δύο χρόνια, ξέρω γω ο 13700 θα άλλαζε κάτι; Σίγουρα ο 13700 με development 2 χρόνων θα ήταν κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που θα είναι τώρα

Υπάρχουν καταναλωτές που αλλάζουν κάθε χρόνο pc πάντως.

Μα αν παρω τον 12700κ ενω υπαρχει ο 13700κ με το υποθετικο 5% ,θα ειναι 5% χαμενος :)
Καλυτερα να ειμαι 5% κερδισμενος παρα 5% χαμενος.
Σε 2 χρονια θα ειναι 15700κ που θα ειναι κατι πολυ καλυτερο απο αυτο που ειναι τωρα.
Προφανως αυτοι που αλλαζουν καθε χρονο δεν το κανουν για τις επιδοσεις αλλα γιατι γουσταρουν να αγοραζουν οτι καινουριο βγαινει.
Δες πχ κατι αντιστοιχο που γινεται στα κινητα με τα Iphone και τα Galaxy.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μα αν παρω τον 12700κ ενω υπαρχει ο 13700κ με το υποθετικο 5% ,θα ειναι 5% χαμενος :)
Καλυτερα να ειμαι 5% κερδισμενος παρα 5% χαμενος.
Σε 2 χρονια θα ειναι 15700κ που θα ειναι κατι πολυ καλυτερο απο αυτο που ειναι τωρα.
 

Σίγουρα όμως περσσότερο από 5% χαμένος σε τιμή. Σε 2 χρόνια ο 15700k θα ήταν ένας αντίστοιχος 13700 με 2 χρόνια development. 

Αναφορά σε κείμενο

Προφανως αυτοι που αλλαζουν καθε χρονο δεν το κανουν για τις επιδοσεις αλλα γιατι γουσταρουν να αγοραζουν οτι καινουριο βγαινει.
Δες πχ κατι αντιστοιχο που γινεται στα κινητα με τα Iphone και τα Galaxy.

Νομίζω κυρίως γι αυτούς γίνεται το νταβαντούρι κι όχι για μένα η εσένα που αλλάξανε από sandy bridge.

  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mordred είπε

Σίγουρα όμως περσσότερο από 5% χαμένος σε τιμή. Σε 2 χρόνια ο 15700k θα ήταν ένας αντίστοιχος 13700 με 2 χρόνια development. 

Νομίζω κυρίως γι αυτούς γίνεται το νταβαντούρι κι όχι για μένα η εσένα που αλλάξανε από sandy bridge.

Εγώ Που αλλάζω ανά 5 ετια.. Καλύτερα να κάτσω στην γωνία μου  😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

My bad, εννοούσα να έχει συνηθίσει αρκετό καιρό (3ψηφιες ώρες) gaming και μετά να πάει στα 60hz.

Εξαρτάτε από το παιχνίδι, σε Multiplayer FPS θα καταλάβεις κατευθείαν την διαφορά ενώ σε αρκετά single Player που είναι αργά παιχνίδια μπορεί να μην καταλάβεις και τίποτα από τα 144 σε 60hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mythoplasths είπε

Εγώ Που αλλάζω ανά 5 ετια.. Καλύτερα να κάτσω στην γωνία μου  😛

Ουτε κάν... από i7-3930K Sandy Bridge E (Launch Date Q4'11). Μια χαρά πήγαινε βέβαια

😳

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Εξαρτάτε από το παιχνίδι, σε Multiplayer FPS θα καταλάβεις κατευθείαν την διαφορά ενώ σε αρκετά single Player που είναι αργά παιχνίδια μπορεί να μην καταλάβεις και τίποτα από τα 144 σε 60hz.

Μην τα λες αυτά..... Είναι γκειμερζ.. 

6 λεπτά πριν, mordred είπε

Ναι φίλε μου το βλέπω στο επίσημο της Asrock... Υποστηρίζει 3770 αλλά οχι 3470... Ομολογώ πως δε το έχω ξαναδει!

Ουτε κάν... από i7-3930K Sandy Bridge E (Launch Date Q4'11). Μια χαρά πήγαινε βέβαια

😳

Βασικά τον 5500 που πήρα πριν 2 μήνες βλέπω να τον αλλάζω όταν τα πινακία του λιώσουν από την χρήση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mordred είπε

Σίγουρα όμως περσσότερο από 5% χαμένος σε τιμή. Σε 2 χρόνια ο 15700k θα ήταν ένας αντίστοιχος 13700 με 2 χρόνια development. 

Άρα άλλαξε επεργαστή σε 2 χρόνια και πάρε 15700k? Ποιό το πρόβλημα, δεν καταλαβαίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...