Προς το περιεχόμενο

Insomnia Marketplace Support


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Για οποιαδήποτε τεχνική απορία, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την τεχνική υποστήριξη στο www.insomnia.gr/support

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Just now, SabotazNic said:

BRB going to sell drugs. 

Μόνο αν γίνει αναφορά? Γτ θυμάμαι ότι ασχολούνται οι mods σε ύβρεις ή δεν ξέρω τι. 

Ούτε.

Δεν εμπλεκόμαστε με PMs ακόμα και για ύβρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Έλληνες, δεν είναι αναγκαστικό το νέο σύστημα. Θεωρώ οτι αφορά ένα μικρό ποσοστό όσων χρησιμοποιούν τις αγγελίες. Ο χρήστης που απλά θέλει να πουλήσει το παλιο του κινητο το κάνει κανονικά όπως πριν με τον πατροπαράδωτο τρόπο. Ένας όμως που πχ έχει κάποιο μαγαζί και θέλει να προωθήσει πολλά προϊόντα του στο ινσομνια τον συμφέρει γτ θα μπορει να βάζει περισσότερες αγγελίες, άρα μεγαλύτερο περιθώριο για πωλήσεις. Το 12% στο τέλος θα το φάει ο αγοραστής καθώς όλοι θα προσαρμώσουν τις τιμές κατάλληλα ώστε στο τέλος να πάρουν αυτα που ήθελαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη στιγμή που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρεωτικό το νέο σύστημα,καμία διαφορά για εμένα τουλάχιστον...Δεν δύναμαι να σχολιάσω αν είναι οκ οι προμήθειες,όροι κτλ καθώς ποτέ δεν έχω κανει συναλλαγές μεταχειρισμένων σε πλατφόρμα με  επιβάρυνση προμήθειας εκατέρωθεν...Οπότε δεν δικαιούμαι θεωρώ λόγω μη εμπειρίας να εκφέρω άποψη,  μένω στις παλιές καλές 2 αγγελίες την έβδομαδα και απόδω παν' κι οι αλλοι;-)

Επεξ/σία από ChrisOnceMore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από εμένα, μια ερώτηση έχω, ολοκλήρωσα την διαδικασία έτσι ώστε να γίνω verified member, έχω 'ηδη αρχίσει να ανεβάζω προϊόντα ωστόσο δεν έχει εμφανιστή η αγορά μέσα στην αγγελία, παραμένει το κάντε μια ερώτηση, μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση αν θέλει χρόνο αυτό για να ενεργοποιηθεί ή αν πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον έχει την διάθεση και γνώση να μου απαντήσει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, whisper_ είπε

Καλησπέρα και από εμένα, μια ερώτηση έχω, ολοκλήρωσα την διαδικασία έτσι ώστε να γίνω verified member, έχω 'ηδη αρχίσει να ανεβάζω προϊόντα ωστόσο δεν έχει εμφανιστή η αγορά μέσα στην αγγελία, παραμένει το κάντε μια ερώτηση, μπορεί κάποιος να μου δώσει μια απάντηση αν θέλει χρόνο αυτό για να ενεργοποιηθεί ή αν πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον έχει την διάθεση και γνώση να μου απαντήσει

Καλησπέρα,

Κάποιες από τις αγγελίες που έχετε ανεβάσει είναι σε κατηγορίες (Διάφορα) που το σύστημα των αγορών δεν είναι ενεργοποιημένο. Στα ακουστικά πχ εμφανίζεται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2022 στις 11:33 ΜΜ, filip123go είπε

Μου απάντησε ένας από τους διαχειριστές σε αυτό (δεν θυμάμαι ποιος, όχι ο Hall.) . Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά και ο αγοραστής και ο πωλητής δεν θα παίρνουν αξιολόγηση.

Edit: o @billdanos ήταν.

      Κατανοητό και ευχαριστώ γιατί απαντήθηκε το ερώτημα μου από σας . Μένει να βρούμε πως γίνεται κανείς " unverified " πλέον . 

      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Καλησπέρα,

Κάποιες από τις αγγελίες που έχετε ανεβάσει είναι σε κατηγορίες (Διάφορα) που το σύστημα των αγορών δεν είναι ενεργοποιημένο. Στα ακουστικά πχ εμφανίζεται κανονικά.

Καλησπέρα,

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.Θα ενεργοποιηθεί στο άμεσο μέλλον και αυτή η κατηγορία γνωρίζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

     Καλησπέρα σε όλους σας , μετά από τις λεπτομέρειες που είδα , θάλεγα πως η διαδικασία του verified seller  δεν είναι καθόλου κακή , βλέπω όμως πως κι' από την άλλη πλευρά δύσκολα θα βρεθεί αγοραστής να προχωρήσει με αυτό τον τρόπο . Θα πρέπει να περιμένουμε όλοι αρκετά για να δούμε αυτή την νέα λειτουργία να αποδίδει . 

     Οπότε κακώς γράφω στις αγγελίες μου , περί τρόπων πληρωμής και αποστολής !!! 

    

 

 

 

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, Jimis12 said:

Υπάρχει δυνατότητα κάποιος verified seller να αποχωρήσει από την υπηρεσία και να συνεχίσει να πουλάει όπως παλιά;

Yeap, στέλνεις email στο [email protected]

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι απο απορία με ένα 5λεπτο overlook στην ανακοίνωση ή στις αγγελίες δεν βρήκα κάτι για το πως να γίνεις verified ούτε στους όρους (πάλι τα έρηξα μια ματιά ) 

Πώς γίνομαι τελικά; επίσης αναφέρεται πως γίνεται να γίνω verified σε κάνα faq;

Τέλος γιατί δεν βάζετε ένα κουμπάκι στις αγγελίες "γίνε verified" να τελειώνει; σίγουρα θα μαζέψετε πολλές περισσότερες εγγραφες έτσι πιστεύω. 

Επίσης αν γίνω verified μπορώ να πουλήσω μετά κάτι χωρίς να έχει την "verified ταυτότητα" και privilidges  σαν απλή αγγελία δηλαδή; να μην φαίνεται verified κτλ και να μην πληρώσω το fee (πχ για μικροπράματα ίσως να μην αξίζει να μπεί κάποιος στον κόπο να τα πουλήσει έτσι ακόμη και αν ειναι ήδη verified) 

ή μπορώ να καταργήσω/απενεργοποιήσω το verified προσωρινά ή μόνιμα; πως; 

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Yeap, στέλνεις email στο [email protected]

τώρα το είδα, άρα για μόνιμα κάνεις αυτό (θα ήταν καλύτερα να μπορείς να το κάνεις με μερικά click μέσα απο το site αντι να περιμένεις ανταπόκριση με email όμως) άρα προσωρινά δεν γίνεται να φανταστώ. 

@Hal9000 το 12% είναι ιδιαίτερα τσουχτερό ειδικά όταν "κλειδώνει" με προεπιλεγμένο τρόπο αποστολής γιατί δεν βάζετε απλά μια συνδρομή για verified (και ας ειναι και με lvl πχ έως Χ πωλήσεις 50 ευρώ τον μήνα για 2X 80 ευρώ τον μήνα για 3Χ 110 ευρώ για άπειρες πχ 200 ευρώ.)  και απλά να τσεκάρετε αν το tracking code ή αποδεικτικό αποστολής να  οδηγεί στο όνομα και διεύθυνση του αγοραστή (για να υπάρχει ευελιξία επιλογής απο τον πωλητή πως θα το στείλει) 

Πχ αν πουλάω έναν υπολογιστή 600 ευρώ και τα 72 ευρώ πάνε στο fee + θα πρέπει να πληρώσω ένα κάρο έξτρα μεταφορικά με την Χ εταιρία ειναι σαν να δίνω στον αγοραστή δωρεάν τις μνήμες... 

Αν ειναι να βάλω καπέλο πάνω απο τα 600 ευρώ που θέλω να λάβω για να ισοφαρίσω το fee τότε ίσως δεν έχει νόημα να δώσει κάποιος 700 ευρώ για τον υπολογιστή που δίνω με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά γιατί θα βρεί κάτι με τα ίδια λεφτά (ή ίδια χαρακτηριστικά με εμένα αλλά φθηνότερο) στο skroutz ή σε δωρεάν αγγελία. 

Βάλτε πχ και paid privileges πχ ένα ποσό για να έχεις έξτρα αγγελίας για μια φορά ή για έναν μήνα κτλ 
ή X ποσό για να εμφανίζεται πιο συχνά η αγγελία κτλ. 

Γενικά οτιδήποτε άλλο εκτός απο 12% fee πιστεύω ειναι καλύτερο και πιστεύω θα ειναι και πιο κερδοφόρο και για εσάς καλύτερα λίγα λεφτά ανα "πώληση" αλλά πολλές πωλήσεις  παρά πολλά λεφτά ανα πώληση αλλά αρκετά λιγότερες πωλήσεις.

Τέλος κάτι άσχετο με το verified ας βάλετε και ένα πεδίο στα φίλτρα για να εμφανίζει αγγελίες με εύρος τιμής απο χ έως y  πχ απο 100 έως 300 κτλ όταν είναι κάποιος σε μια κατηγορία προϊόντων και ψάχνει.

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω γίνει Verified Seller από το μεσημέρι.  Σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη, μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο καθεστώς του απλού πωλητή ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, makisrakos1975 said:

Καλησπέρα. Έχω γίνει Verified Seller από το μεσημέρι.  Σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη, μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο καθεστώς του απλού πωλητή ;

 

  

On 04/09/2022 at 23:53, Thresh said:

Yeap, στέλνεις email στο [email protected]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...