Προς το περιεχόμενο

Insomnia Marketplace Support


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Για οποιαδήποτε τεχνική απορία, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την τεχνική υποστήριξη στο www.insomnia.gr/support

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

εγινε προσφατα verified seller και το μετανιωσα, θελω να γινω un-verified

 

 

Ισχυει ακομα το παρακατω για un-verified?

  

Στις 4/9/2022 στις 11:53 ΜΜ, Thresh είπε

Yeap, στέλνεις email στο [email protected]

 

Επεξ/σία από JustAnotherZombie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επειδή κατά την υποβολή της αγγελίας δεν μου ζητείται πουθενά το βάρος και ο όγκος του προϊόντος, πώς υπολογίζονται σωστά τα μεταφορικά από το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Έναρξη σήμερα μιάς πρώτης πώλησης σαν " Verified seller " , θα περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία , οπότε αφού παραλάβει ο αγοραστής και πάνε όλα κατ' ευχήν , θα προχωρήσω με την καταγραφή των εντυπώσεων από πλευράς μου σαν πωλητή , ώστε να υπάρχει μία καλύτερη εικόνα για το ζήτημα .

   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα, μια ερώτηση που έχω τώρα που έγινα verified seller:

επειδή έχω ορισμένα βαριά και ογκώδη αντικείμενα που θέλω να πουλήσω, αλλά δεν έχω το χρόνο να τα συσκευάσω κατάλληλα ώστε να γίνει αποστολή με courier - έχω το δικαίωμα να γράψω στην αγγελία ότι υπάρχει δυνατότητα συνάντησης μόνο για την παράδοση και όχι αποστολής;

Αν όχι, δηλαδή αν είμαι υποχρεωμένος να τα στείλω με courier σε οποιονδήποτε κάνει την αγορά, μάλλον είναι καλύτερα να αποσυρθώ κι εγώ από verified seller.

edit: Διαβάζοντας εδώ το παρακάτω
 

Αναφορά σε κείμενο

και η μόνη σου υποχρέωση είναι να το στείλεις χρησιμοποιώντας το voucher που σου στείλαμε από την εταιρεία courier που συνεργαζόμαστε

νομίζω ότι μάλλον πρέπει κι εγώ να αποσυρθώ από verified seller.

Επεξ/σία από chicken32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2022 στις 1:04 ΠΜ, dexterios είπε

Μπορώ κάπως ως αγοραστής να φιλτράρω τις αγγελίες ώστε να βλέπω μόνο verified sellers;

Είναι δυνατόν να μην μπορεί να γίνει sort ανάλογα με τις κριτικές του χρήστη που πουλάει; Είτε ως προς το πλήθος είτε προς το % αυτών; Θεωρώ είναι το νούμερο ένα feature που λείπει από την πλατφόρμα των μεταχειρισμένων.
 

Το έχω ξαναγράψει και νομίζω είναι αίτημα πολλών ατόμων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/9/2022 στις 4:28 ΜΜ, babisskg είπε

   Έναρξη σήμερα μιάς πρώτης πώλησης σαν " Verified seller " , θα περιμένω να ολοκληρωθεί η διαδικασία , οπότε αφού παραλάβει ο αγοραστής και πάνε όλα κατ' ευχήν , θα προχωρήσω με την καταγραφή των εντυπώσεων από πλευράς μου σαν πωλητή , ώστε να υπάρχει μία καλύτερη εικόνα για το ζήτημα .

   

   Μαζί με την καλησπέρα μου , επανέρχομαι τώρα που ολοκληρώθηκε η πρώτη μου συναλλαγή ως " Verified seller " με απλή καταγραφή των γεγονότων χωρίς καλά η κακά , ώστε ο καθένας να κρίνει μόνος του .

  Ξεκινάω με την ειδοποίηση για την πώληση ενός αντικειμένου το οποίο είχα ζητούμενη τιμή πώλησης 100 ευρώ με σημείωση πως τα μεταφορικά θα βαρύνουν τον αγοραστή . 

  Η ειδοποίηση ήρθε άμεσα μετά την συναλλαγή , συνοδεύτηκε από έτοιμα αρχεία τα οποία εκτύπωσα για να τα παραδώσω στον courrier , έχοντας επάνω έτοιμα τα στοιχεία αγοραστή και πωλητή , τα οποία δεν χρειάστηκε τελικά να κολλήσω επάνω αφού παραδίδοντας το δέμα με τα αρχεία για την μεταφορά φρόντισαν εκείνοι για την τοποθέτηση . Το δέμα έφυγε την ίδια μέρα και υπήρχε σε μορφή μηνύματος , μέσω της σελίδας εδώ όλη η απαραίτητη ενημέρωση , καθώς και απόδειξη συναλλαγής . 

   Στην ειδοποίηση προς εμένα , αναφερόταν πως ο αγοραστής κατέβαλε 100 ευρώ για την αξία που ζήτησα καθώς και 5 ευρώ για τα μεταφορικά σύνολο 105 ευρώ . Σ' εμένα ( πωλητής ) εμφανίστηκε προς είσπραξη το αναμενόμενο 88 ευρώ .

  Ο χρόνος παράδοσης μέσω του courrier ήταν από Πέμπτη 15/09 σε Σάββατο 17/09 για την απόσταση Θεσσαλονίκη / Θάσος .

  Στην διαδρομή υπήρχε στην εδώ σελίδα , όλη η ενημέρωση ( tracking ) του δέματος , οπότε δεν υπήρξε ανάγκη για να αναζητήσει κανείς το δέμα σε σελίδα κάποιου courrier . Με την παραλαβή εμφανίστηκε σε μένα το ποσό , το οποίο αποδεσμεύθηκε σήμερα Δευτέρα 19/09 λόγω της μεσολάβησης του Σαββατοκύριακου . 

  Δυστυχώς δεν είχα ακόμη την αξιολόγηση από μέρους του αγοραστή .

  Το ποσό των 88 ευρώ ξεκίνησα σήμερα να μεταφέρω προς τον τραπεζικό λογαριασμό , ζητώντας αρχικά 15 ευρώ ώστε να δούμε τι έξοδα υπάρχουν .

  Υπάρχει σημ στην σελίδα πριν την μεταφορά που επισημαίνει πως οι τράπεζες μπορεί να χρεώσουν μεταξύ 15 και 20 ευρώ για την μεταφορά , οπότε προτρέπει για την ανά 15 ευρώ μεταφορά και μένει να δούμε τι θα απογίνει μετά το πρώτο 15αρι .

  Θα σας κρατήσω ενήμερους μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία ώστε να δούμε τα αρχικά 100 ευρώ πως θα καταλήξουν σαν τελικό σύνολο . Μάλλον καλύτερα τα 88 ευρώ .

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2022 στις 3:21 ΜΜ, babisskg είπε

   Μαζί με την καλησπέρα μου , επανέρχομαι τώρα που ολοκληρώθηκε η πρώτη μου συναλλαγή ως " Verified seller " με απλή καταγραφή των γεγονότων χωρίς καλά η κακά , ώστε ο καθένας να κρίνει μόνος του .

  Ξεκινάω με την ειδοποίηση για την πώληση ενός αντικειμένου το οποίο είχα ζητούμενη τιμή πώλησης 100 ευρώ με σημείωση πως τα μεταφορικά θα βαρύνουν τον αγοραστή . 

  Η ειδοποίηση ήρθε άμεσα μετά την συναλλαγή , συνοδεύτηκε από έτοιμα αρχεία τα οποία εκτύπωσα για να τα παραδώσω στον courrier , έχοντας επάνω έτοιμα τα στοιχεία αγοραστή και πωλητή , τα οποία δεν χρειάστηκε τελικά να κολλήσω επάνω αφού παραδίδοντας το δέμα με τα αρχεία για την μεταφορά φρόντισαν εκείνοι για την τοποθέτηση . Το δέμα έφυγε την ίδια μέρα και υπήρχε σε μορφή μηνύματος , μέσω της σελίδας εδώ όλη η απαραίτητη ενημέρωση , καθώς και απόδειξη συναλλαγής . 

   Στην ειδοποίηση προς εμένα , αναφερόταν πως ο αγοραστής κατέβαλε 100 ευρώ για την αξία που ζήτησα καθώς και 5 ευρώ για τα μεταφορικά σύνολο 105 ευρώ . Σ' εμένα ( πωλητής ) εμφανίστηκε προς είσπραξη το αναμενόμενο 88 ευρώ .

  Ο χρόνος παράδοσης μέσω του courrier ήταν από Πέμπτη 15/09 σε Σάββατο 17/09 για την απόσταση Θεσσαλονίκη / Θάσος .

  Στην διαδρομή υπήρχε στην εδώ σελίδα , όλη η ενημέρωση ( tracking ) του δέματος , οπότε δεν υπήρξε ανάγκη για να αναζητήσει κανείς το δέμα σε σελίδα κάποιου courrier . Με την παραλαβή εμφανίστηκε σε μένα το ποσό , το οποίο αποδεσμεύθηκε σήμερα Δευτέρα 19/09 λόγω της μεσολάβησης του Σαββατοκύριακου . 

  Δυστυχώς δεν είχα ακόμη την αξιολόγηση από μέρους του αγοραστή .

  Το ποσό των 88 ευρώ ξεκίνησα σήμερα να μεταφέρω προς τον τραπεζικό λογαριασμό , ζητώντας αρχικά 15 ευρώ ώστε να δούμε τι έξοδα υπάρχουν .

  Υπάρχει σημ στην σελίδα πριν την μεταφορά που επισημαίνει πως οι τράπεζες μπορεί να χρεώσουν μεταξύ 15 και 20 ευρώ για την μεταφορά , οπότε προτρέπει για την ανά 15 ευρώ μεταφορά και μένει να δούμε τι θα απογίνει μετά το πρώτο 15αρι .

  Θα σας κρατήσω ενήμερους μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία ώστε να δούμε τα αρχικά 100 ευρώ πως θα καταλήξουν σαν τελικό σύνολο . Μάλλον καλύτερα τα 88 ευρώ .

    Σήμερα το απόγευμα ολοκληρώθηκε η μεταφορά των 15 ευρώ , στον τραπεζικό μου λογαριασμό , χωρίς καμία άλλη επιβάρυνση . Οπότε η προτροπή εκ μέρους της σελίδας ήταν χρήσιμη και έχουμε να κάνουμε τελικά μόνο με το 12% στην τιμή . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...