Προς το περιεχόμενο

H Sony ετοιμάζει την κινηματογραφική μεταφορά του παιχνιδιού Days Gone


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να μην κυκλοφορήσει κανονικό sequel για το Days Gone, ωστόσο η μεταποκαλυπτική ιστορία ενδέχεται να καταφέρει να βρει τον δρόμο της προς τις κινηματογραφικές αίθουσες.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα Deadline, το τμήμα PlayStation Productions της Sony βρίσκεται σε διαδικασία ανάπτυξης του σεναρίου για την κινηματογραφική μεταφορά του γνωστού παιχνιδιού που κυκλοφόρησε το 2019.  Το σενάριο έχει αναλάβει ο Sheldon Turner, γνωστός για τις ταινίες Up in the Air και X-Men: First Class, ο οποίος σύμφωνα με το Deadline οραματίζεται την ταινία σαν μία «ερωτική μπαλάντα για τις ταινίες με θέμα τις μοτοσυκλέτες». Ο Sam Heughan, από το Outlander αναμένεται να πρωταγωνιστήσει στην ταινία.

Αφότου έδωσε το πράσινο φως για τις κινηματογραφικές μεταφορές των The Last of Us και Ghost of Tsushima, το Days Gone ενδεχομένως να αποτελεί μία ασυνήθιστη επιλογή για τη Sony. Εξάλλου το παιχνίδι μέχρι σήμερα έχει πουλήσει μόλις 9 εκατομμύρια αντίτυπα και είναι ένας από τους ελάχιστους τίτλους της ίδιας της Sony που δεν έτυχε καλής υποδοχής.

Όμως από την ώρα που τo port του παιχνιδιού διατέθηκε για τους gamers που προτιμούν την πλατφόρμα του PC, ο τίτλος γνώρισε σημαντική επιτυχία. Αναζητήστε στο YouTube για παράδειγμα το παιχνίδι, και θα βρείτε αναρίθμητους δημιουργούς και gamers να λένε ότι πρόκειται για μία εμπειρία που αξίζει τον χρόνο σας. Τα ίδια περίπου διαβάζουμε και σε διάφορα reviews στο Steam (ανάμεσα από 26.146 αξιολογήσεις έχει βαθμολογία «Πολύ θετική». Επομένως, αν είναι να πάρει κάποιο ρίσκο η Sony, αξίζει να είναι το Days Gone.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωστε Post apocalyptic ταινιες με ζομπια-μολυσμενους στον λαο, παιζει να ειναι το μονο ειδος ταινιας που δεν θα βαρεθω ποτε.

Αν εχει και καλο σεναριο με καλο μακιγιαζ τοτε μιλαμε για επος :P

Ps1Μην μου δινετε σημασια ειμαι κ@υλωμενος με τετοιου ειδους ταινιες.

Ps2 To παιχνιδι το καταευχαριστηθηκα και το εκανα πλατινα στο ps4 και τωρα σκεφτομαι να το κανω και στην Pc εκδοση που το πηρε ο κολλητος και κανουμε share τις βιβλιοθηκες μας.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kaiadas4 είπε

ΤΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ.

ΟΥΤΕ ΤΑΙΝΙΑ ΟΥΤΕ ΣΕΙΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΤΟ DAYS GONE No2 ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΟ PS5.

ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝΕ....

Ελα ντε.Ενα Νο2 θελουμε σαν ναρκωμανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kaiadas4 είπε

ΤΙ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ.

ΟΥΤΕ ΤΑΙΝΙΑ ΟΥΤΕ ΣΕΙΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΤΟ DAYS GONE No2 ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΟ PS5.

ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝΕ....

Συμφωνώ απόλυτα! Παιχνιδαρα και απορώ γιατί το σταυρωσανε. 

Από την άλλη νόμιζα πως φταίει το γούστο μου καθώς ξεχνάω με το death stranding που αποθεώθηκε από πολύ λαό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω ολοκληρωσει ακομα, ειναι καταπληκτικο σε ολα και μου εχει δημιουργησει τρομερα διαφορετικα (και πολυ πιο σκοτεινα / αληθινα) συναισθηματα σε σχεση με το last of us 1+2. Ισως να χρειαζοταν ενα 2ο μερος πρωτα, χωρις να εχω ιδεα για το πως προκειται να τελειωσει, γιατι πολυ απλα δεν τελειωνει με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραιο παιχνίδι, αν και το έπαιξα πρόσφατα (PC)  οπότε μπορεί να είχανε διορθώσει τα αρχικά προβλήματα του. Παρόλο ότι τα βαριέμαι πλέον τα παιχνίδια του είδους, το απόλαυσα τόσο ώστε να το τερματίσω 2 φορες και την δεύτερη το έπαιξα max δυσκολία χωρίς ξεκλειδωμένα οπλα κτλ. Μακάρι να βγάλουνε και το 2.

Badass ήρωας οπότε σειρά/ταινία θα πάει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stiflerakos είπε

Συμφωνώ απόλυτα! Παιχνιδαρα και απορώ γιατί το σταυρωσανε. 

Από την άλλη νόμιζα πως φταίει το γούστο μου καθώς ξεχνάω με το death stranding που αποθεώθηκε από πολύ λαό...

Θα μου πεις γούστα αλλά είναι ότι πιο βαρετό έχω παίξει στη ζωή μου και έχω συναντήσει πολλά παιχνίδια πολύ πέφτουν σε αυτή τη λούμπα και έχω παίξει και φυσικά παρατήσει. 

Ύπνος σκέτο, αυτός το παιχνίδι είναι ότι πρέπει για insomniacs και στάνταρ θα τους πάρει ο ύπνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...