Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελιών και αποστολών PS5 v2


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, kavroulis είπε

Καλημερα,

ψαχνω και εγώ αγορά PS5 με τιμολόγιο για απαλλαγή ΦΠΑ.

Αν πάω σε κάποια από τις μεγάλες αλυσίδες και πω ότι θέλω να παραγγείλω το disc μόνο την κονσόλα θε μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν;

ή στην τελική bundle της Sony που έρχεται με ένα παιχνίδι στην κουτα.

 

Αυτη η περιπτωση παιζει να ειναι ακομα πιο ευκολη. Αγοραζεις bundle κανονικα, αλλα επειδη η αποφορολογηση γινεται μονο στην κονσολα, ζητας αποδειξη στα υπολοιπα. Μετα τα επιστρεφεις.

Αλλιως οχι, σκετη κονσολα δεν παιζει, ισως σε κανα Γερμανο (με ψηφιακο κλειδι για game)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτη η περιπτωση παιζει να ειναι ακομα πιο ευκολη. Αγοραζεις bundle κανονικα, αλλα επειδη η αποφορολογηση γινεται μονο στην κονσολα, ζητας αποδειξη στα υπολοιπα. Μετα τα επιστρεφεις.

Αλλιως οχι, σκετη κονσολα δεν παιζει, ισως σε κανα Γερμανο (με ψηφιακο κλειδι για game)

Καλησπέρα,

μιλησα με ΚΟΤΣΟΒ στο κατάστημα κ

μου είπαν ότι μπορώ να κάνω απόφορολογηση στην κονσόλα μόνο. Αλλά θα πρέπει να πάρω το bundle που προσφέρουν.

Έπειτα πήρα τηλ στα κεντρικα για παραγγελία και ρώτησα και μου είπαν ότι δεν κάνουν πλέον απορολογηση στα ps5 λόγω bundle και ότι δεν τους αφήνει η Sony και κάτι μ@@@@κιες.

ξερεις κανεις αν κάποια γνωστή αλυσίδα το κάνει;

ευχαριστω και πάλι!

Αυτό με την επιστροφή των παιχνιδιών θα ήταν ιδανικό αλλά θα με αφήσουν να τα επιστρέψω;! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2022 στις 10:16 ΜΜ, gastonegr είπε

φίλε εμενα με ενδιαφέρει γιατί βρισκομαι κοντα στα Μελίσσια ,αν είναι ετσι ωραίοι όπως τα λες και όχι λαμογια = σκρουτζαδες θα το πάρω από εκεί και όχι από τους μεγάλους, 

 στείλε μου pm αν θες .. 

Παιδιά επιβεβαιώνω. το μαγαζι  τοπ ,εχει πολυ πραγμα μεσα μεχρι και funko pop...τεσπα ,αγόρασα το bundle god of war μαζί με uncharted και δεύτερο χειριστήριο στα 719  

ελληνικό και όχι παραεισαγωγης να σημειωθεί αυτό.. 

το καταστημα βρίσκεται δίπλα στον Γερμανό στα Μελίσσια.. 

Επεξ/σία από gastonegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορά από Γερμανός με payzy της disk έκδοσης, μου κάνουν νερά ότι "δεν υπάρχει σε απόθεμα και θα ξέρουμε από την Τρίτη εάν θα ολοκληρωθεί ή θα σας ακυρώσουμε την παραγγελία". Εν τω μεταξύ, το bundle που αγόρασα είναι ακόμη διαθέσιμο στο site. Είχε κανείς άλλος ίδια αντιμετώπιση;

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
3 ώρες πριν, poisom είπε

Διαφήμιση? Γιατι υπάρχει διαθέσιμο σε Γερμανό και Κωτσόβολος σε μη scalping τιμές μικρών καταστημάτων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2023 στις 4:36 ΠΜ, SabotazNic είπε

Διαφήμιση? Γιατι υπάρχει διαθέσιμο σε Γερμανό και Κωτσόβολος σε μη scalping τιμές μικρών καταστημάτων 

Είναι κοντινό μου κατάστημα και συχνά πυκνά το προτιμώ.

Εγώ που τα αθροίζω στις κανονικές τιμές το βρίσκω, το bundle συγκεκριμμένα περιέχει:
- PS 5 Console με Ragnarok 620-625 (κάπου εκεί βγαίνει αυτό αλλά δεν το βρήκα και ποτέ να πωλείτε μόνο του)
- Pulse ακουστικά 99
- Extra μοχλός camouflage 74.90

σύνολο λοιπόν 625+99+74.90 = 798,90

και το κατάστημα στο link το έχει 793,80

το χάνω κάπου;; Είναι εντελώς λογική τιμή, θα μου πεις μεγάλο το bundle;

Επεξ/σία από poisom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony ανακοίνωσε πως τα στοκ επανέρχονται στη φυσιολογική ροή απο εχθές.

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση απο Σκρουτζ πως μερικά μαγαζιά έχουν φέρει πιο απλοϊκά bundles κονσόλα - controller ή κονσόλα παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω εφτασε το πλήρωμα του χρόνου να κλειδώθει αυτο το θέμα και να χαθεί στην λήθη του χρόνου σαν μια κακή ανάμνηση.....

🤣😂

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα το κρατήσουμε ανοιχτό μέχρι τέλος του μήνα. 

Αν το στοκ παραμείνει ως έχει μέχρι τότε, θα το κλειδώσω. Προσωπικά δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι έχουν λυθεί τα προβλήματα (για παράδειγμα δεν βλέπω στοκ σε digital SKU's, ακόμα βλέπω περίεργα bundles κοκ), αλλά θα μείνει ανοιχτό για λίγες μέρες ακόμα, μιας και η επίσημη ανακοίνωση είναι ότι επιλύθηκαν τα προβλήματα.

Και βλέπουμε πως θα πάει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/2/2023 στις 8:36 ΜΜ, Malthador είπε

Θα το κρατήσουμε ανοιχτό μέχρι τέλος του μήνα. 

Αν το στοκ παραμείνει ως έχει μέχρι τότε, θα το κλειδώσω. Προσωπικά δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι έχουν λυθεί τα προβλήματα (για παράδειγμα δεν βλέπω στοκ σε digital SKU's, ακόμα βλέπω περίεργα bundles κοκ), αλλά θα μείνει ανοιχτό για λίγες μέρες ακόμα, μιας και η επίσημη ανακοίνωση είναι ότι επιλύθηκαν τα προβλήματα.

Και βλέπουμε πως θα πάει.

Φαίνεται πάντως να έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Αυτή τη στιγμή βλέπω στο site του Πλαίσιο να λέει ότι η σκέτη κονσόλα (disk έκδοση) είναι διαθέσιμη παντού, ακόμα και σε καταστήματα για απευθείας αγορά. Δεν έχω πάει βέβαια να το τσεκάρω ότι όντως είναι ετσί, αλλά πόσο λάθος να κάνουν σε ολα τα μαγαζιά ...

image.png.6c76d221ae5b35eea82c5e3bb6189947.png

image.png.2584d9491f94e7f9a3caf5a2fa454533.png

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...