Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελιών και αποστολών PS5 v2


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μπορεις να δοκιμασεις και σε αλλο καταστημα. Διαφορετικοι κωδικοι δεν ειναι στην αποδειξη? Πηγαινε και στο ιδιο, ανεφερε αυτο, και αν τπτ πετα και την λεξη καταγγελια μεσα. 

Εντάξει χαχαχα. Ναι διαφορετικοί κωδικοί. Πήρα bundle που να μην δίνει τίποτα μέσα στην κονσόλα, αλλα μαζί με την κονσόλα όπως είπες, ώστε να χτυπήσει διαφορετικους κωδικούς στην απόδειξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
4 hours ago, Christmas Gamer said:

Εντάξει χαχαχα. Ναι διαφορετικοί κωδικοί. Πήρα bundle που να μην δίνει τίποτα μέσα στην κονσόλα, αλλα μαζί με την κονσόλα όπως είπες, ώστε να χτυπήσει διαφορετικους κωδικούς στην απόδειξη 

Από ποιο κατάστημα έκανες αγορά και με ποιο τρόπο; Για να δούμε τι γράφει στους όρους του, σχετικά με τις επιστροφές προϊόντων.

Είναι όλα τα πράγματα διακριτά στην απόδειξη και με ξεχωριστές τιμές;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/11/2022 στις 4:31 ΜΜ, Malthador είπε

Από ποιο κατάστημα έκανες αγορά και με ποιο τρόπο; Για να δούμε τι γράφει στους όρους του, σχετικά με τις επιστροφές προϊόντων.

Είναι όλα τα πράγματα διακριτά στην απόδειξη και με ξεχωριστές τιμές;

Καλησπέρα. Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Το προϊόν δυστυχώς δεν ήταν αυτό που έδειξε ο φίλος με το Gran Turismo. Αλλά είχαν το play5 με το φιφα σε ένα πακέτο, συν ένα χειριστήριο και συν το horizon. Στα 730 ευρώ. Τα 3 προϊόντα έχουν 3 κωδικούς το κάθε ένα. Δυστυχώς το κατάστημα του Γερμανού από το οποίο και τα πήρα, δεν δέχτηκε επιστροφή παρόλο που εχουν δικό τους κωδικό και τα 3 προϊόντα. Εγω θέλω να επιστρέψω το horizon και το χειριστήριο για να πάρω πίσω 150 ευρώ. Τι άλλο προτείνετε να κάνω; Πήγα σε άλλο κατάστημα και ούτε εκεί τα δέχτηκαν πίσω επειδή και καλά είναι bundle λένε 

Στις 8/11/2022 στις 12:17 ΜΜ, SabotazNic είπε

Μπορεις να δοκιμασεις και σε αλλο καταστημα. Διαφορετικοι κωδικοι δεν ειναι στην αποδειξη? Πηγαινε και στο ιδιο, ανεφερε αυτο, και αν τπτ πετα και την λεξη καταγγελια μεσα. 

Ναι διαφορετικοί κωδικοί όπως είπες 

Επεξ/σία από Christmas Gamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 minutes ago, Christmas Gamer said:

Καλησπέρα. Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Το προϊόν δυστυχώς δεν ήταν αυτό που έδειξε ο φίλος με το Gran Turismo. Αλλά είχαν το play5 με το φιφα σε ένα πακέτο, συν ένα χειριστήριο και συν το horizon. Στα 730 ευρώ. Τα 3 προϊόντα έχουν 3 κωδικούς το κάθε ένα. Δυστυχώς το κατάστημα του Γερμανού από το οποίο και τα πήρα, δεν δέχτηκε επιστροφή παρόλο που εχουν δικό τους κωδικό και τα 3 προϊόντα. Εγω θέλω να επιστρέψω το horizon και το χειριστήριο για να πάρω πίσω 150 ευρώ. Τι άλλο προτείνετε να κάνω; Πήγα σε άλλο κατάστημα και ούτε εκεί τα δέχτηκαν πίσω επειδή και καλά είναι bundle λένε 

Ναι διαφορετικοί κωδικοί όπως είπες 

Η παραγγελία έγινε online ή από το κατάστημα κατευθείαν;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η παραγγελία έγινε online ή από το κατάστημα κατευθείαν;

Οπα. Προφανως και αυτο εχει σημασια. Για να ισχυει το 14ημερο επιστροφων χωρις λογο, πρεπει η παραγγελια να ειναι online, ασχετως αν εχεις παραλαβει απο φυσικο καταστημα. 

@Christmas Gamer ειδα οτι δεν αναφεραμε πουθενα σχετικα με online παραγγελια, αλλα πιστευα οτι ηταν αυτονοητο για να ισχυουν οι 14 ημερες επιστροφης χωρις λογο

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η παραγγελία έγινε online ή από το κατάστημα κατευθείαν;

Μέσα στο κατάστημα χέρι με χέρι 

36 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οπα. Προφανως και αυτο εχει σημασια. Για να ισχυει το 14ημερο επιστροφων χωρις λογο, πρεπει η παραγγελια να ειναι online, ασχετως αν εχεις παραλαβει απο φυσικο καταστημα. 

@Christmas Gamer ειδα οτι δεν αναφεραμε πουθενα σχετικα με online παραγγελια, αλλα πιστευα οτι ηταν αυτονοητο για να ισχυουν οι 14 ημερες επιστροφης χωρις λογο

Ωχ ναι. Τώρα κατάλαβα. Δεν ήταν online και μου είπε κιόλας στο κατάστημα ότι το bundle με το Gran Turismo ήταν διαθέσιμο μόνο online. Άρα δεν γίνεται να επιστρέψω τίποτα τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christmas Gamer είπε

Δυστυχώς το κατάστημα του Γερμανού από το οποίο και τα πήρα, δεν δέχτηκε επιστροφή παρόλο που εχουν δικό τους κωδικό και τα 3 προϊόντα.

Εγω θέλω να επιστρέψω το horizon και το χειριστήριο για να πάρω πίσω 150 ευρώ. Τι άλλο προτείνετε να κάνω;

Να τους πεις να επιστρέψεις το Horizon και να αγοράσεις το God Of War Ragnarok(παιχνίδι της Sony ειναι και αυτό).

Αυτό σχεδόν σίγουρα, δεν θα στο αρνηθούν. Αν μπορέσεις να επιστρέψεις έστω το παιχνιδι, θα έχεις γ λυτώσει μεγάλη χασούρα,μιας και το παιχνιδι πλέον το βρίσκεις κοντά στα 30ευρώ(ενω το god of war ειναι ακριβότερο σαν καινούργιο).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Να τους πεις να επιστρέψεις το Horizon και να αγοράσεις το God Of War Ragnarok(παιχνίδι της Sony ειναι και αυτό).

Αυτό σχεδόν σίγουρα, δεν θα στο αρνηθούν. Αν μπορέσεις να επιστρέψεις έστω το παιχνιδι, θα έχεις γ λυτώσει μεγάλη χασούρα,μιας και το παιχνιδι πλέον το βρίσκεις κοντά στα 30ευρώ(ενω το god of war ειναι ακριβότερο σαν καινούργιο).

Aκριβως όπως το είπες. Για αυτό ήθελα να τα δώσω. Το χειριστήριο το κοστολόγησαν 70 ευρώ και το horizon 80 που τώρα κάνει 30 μέσω σκρουτζ. Θα δοκιμάσω αύριο να κάνω αυτό που είπες και θα σου πω τι έγινε. Ελπίζω να δεχτούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Christmas Gamer είπε

Aκριβως όπως το είπες. Για αυτό ήθελα να τα δώσω. Το χειριστήριο το κοστολόγησαν 70 ευρώ και το horizon 80 που τώρα κάνει 30 μέσω σκρουτζ. Θα δοκιμάσω αύριο να κάνω αυτό που είπες και θα σου πω τι έγινε. Ελπίζω να δεχτούν. 

Αυτοι δεν θέλουν να κάνουν επιστροφή χρημάτων, οπως έγραψες πιο πάνω.

Αλλο πράγμα η επιστροφή χρημάτων, άλλο η αλλαγή.

Και ανέφερα επίτηδες το god of war επειδή ακριβώς ειναι παιχνίδι της Sony με ιδια αρχική τιμή.

Εγώ για παράδειγμα που το πήρα από αλλού, άλλαξα το controller με επέκταση εγγύησης και το δέχτηκαν κανονικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτοι δεν θέλουν να κάνουν επιστροφή χρημάτων, οπως έγραψες πιο πάνω.

Αλλο πράγμα η επιστροφή χρημάτων, άλλο η αλλαγή.

Και ανέφερα επίτηδες το god of war επειδή ακριβώς ειναι παιχνίδι της Sony με ιδια αρχική τιμή.

Εγώ για παράδειγμα που το πήρα από αλλού, άλλαξα το controller με επέκταση εγγύησης και το δέχτηκαν κανονικα.

Σωστός!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα από Πλαίσιο PS5 (όχι bundle) με God of War, GT7 και χειριστήριο στα 759 ευρώ. Θα επιστρέψω το GT7 και το χειριστήριο και θα ενημερώσω αν γίνει δεκτή για όποιον ενδιαφέρεται. Stay tuned.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, όσοι θέλουν το ps5 μαζί με το God Of war (σε μορφή voucher) στα 620 πάρτε τηλ στον κωτσοβολο ή πηγαίνετε σε ένα κατάστημα κωτσοβολος (δεν το έχει στο σάϊτ) και δώστε τον κωδικό  προϊόντος 270543 για να το παραγγείλετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

 

Δοκιμάζουμε το Playstation 5 με τον φίλο μου και δεν πιάνει 4Κ. Το play5 ερχεται με καλωδιο HDMI 2.1 η πρέπει να το αγοράσουμε έξτρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Fulgore είπε

Να τους πεις να επιστρέψεις το Horizon και να αγοράσεις το God Of War Ragnarok(παιχνίδι της Sony ειναι και αυτό).

Αυτό σχεδόν σίγουρα, δεν θα στο αρνηθούν. Αν μπορέσεις να επιστρέψεις έστω το παιχνιδι, θα έχεις γ λυτώσει μεγάλη χασούρα,μιας και το παιχνιδι πλέον το βρίσκεις κοντά στα 30ευρώ(ενω το god of war ειναι ακριβότερο σαν καινούργιο).

Δυστυχώς δεν δέχτηκαν. Ούτε αλλαγή με κάποιο που κάνει 80€. Παρόλο που δεν χάνουν τίποτα.

22 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αυτοι δεν θέλουν να κάνουν επιστροφή χρημάτων, οπως έγραψες πιο πάνω.

Αλλο πράγμα η επιστροφή χρημάτων, άλλο η αλλαγή.

Και ανέφερα επίτηδες το god of war επειδή ακριβώς ειναι παιχνίδι της Sony με ιδια αρχική τιμή.

Εγώ για παράδειγμα που το πήρα από αλλού, άλλαξα το controller με επέκταση εγγύησης και το δέχτηκαν κανονικα.

Τους έδειξα την απόδειξη. Τα προϊόντα ήταν σφραγισμένα. Οι κωδικοί όλοι διακριτοι και διαφορετικοι και παρόλα αυτά δεν δέχτηκαν καμία αλλαγή. Δυστυχώς θα μείνει ως έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Christmas Gamer είπε

Δυστυχώς δεν δέχτηκαν. Ούτε αλλαγή με κάποιο που κάνει 80€. Παρόλο που δεν χάνουν τίποτα.

Τους έδειξα την απόδειξη. Τα προϊόντα ήταν σφραγισμένα. Οι κωδικοί όλοι διακριτοι και διαφορετικοι και παρόλα αυτά δεν δέχτηκαν καμία αλλαγή. Δυστυχώς θα μείνει ως έχει. 

Το έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα. Καλό είναι να τα ξεκαθαρίζετε αυτά πριν αγοράσετε κάποιο bundle. Όπως είχα αναφέρει και παλιότερα, στην πορτοκαλί αλυσίδα (οικογένειες δεν θίγουμε χαχαχ) μου είπαν ότι αν θέλω να επιστρέψω τα παιχνίδια του bundle θα τα αγοράσουν ως μεταχειρισμένα και θα δώσουν πιστωτικό! Στην κόκκινη αλυσίδα δε, μου ανέφεραν ότι πέρα από το γεγονός πως δεν μπορώ να κάνω επιστροφή τα κομμάτια που δεν θέλω (παρόλο που είναι ξεχωριστοί κωδικοί) δεν μπορώ ούτε να το βάλω και σε τιμολόγιο και να επωφεληθώ της αποφορολόγησης! Είναι γελοίο, εξοργιστικό και ίσως (κρατάω επιφύλαξη) παράνομο. Αν θέλετε Ps5 προσπαθήστε να βρείτε τα κανονικά bundles τα οποία κάνουν σιγά - σιγά την εμφάνισή τους. Η αρχή έγινε με fifa 23 και God of War Ragnarok, φαντάζομαι ότι θα βγαίνουν με κάθε μεγάλη κυκλοφορία στα 620€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...