Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελιών και αποστολών PS5 v2


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Επειδή το προηγούμενο νήμα κοντεύει τις 900 σελίδες και επειδή στους περισσότερους έχει διαφύγει ο σκοπός ύπαρξής του ανοίγω νέο νήμα. 

Πριν ποστάρετε το οτιδήποτε, διαβάζετε πολύ πολύ προσεκτικά:

Αποκλειστικός σκοπός του νήματος είναι να ενημερώνουν και να ενημερώνονται τα μέλη για την διαθεσιμότητα PS5 κονσολών, είτε physical, είτε digital-only. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Το νήμα δεν αφορά τα παρακάτω:

  1. Ερωτήσεις πάνω στην επιλογή κονσόλας. Υπάρχει σχετικό νήμα εδώ.
  2. Ερωτήσεις πάνω στα αξεσουάρ της κονσόλας. Υπάρχει σχετικό νήμα εδώ. Επίσης, ερωτήσεις για χειριστήρια ή/και games μπορούν να μπαίνουν και στο γενικό νήμα της κονσόλας, εδώ
  3. Ερωτήσεις πάνω στην εγγύηση της κονσόλας. Υπάρχει σχετικό νήμα εδώ.
  4. Σχολιασμό καταστημάτων τα οποία πουλάνε τις κονσόλες με καπέλο.
  5. Σχολιασμό αγγελιών στις οποίες πουλάνε τις κονσόλες με καπέλο.
  6. Σχολιασμό συμπεριφοράς υπαλλήλων και καταστημάτων.
  7. Σχολιασμό τεχνολογικής επικαιρότητας.

Εάν αρχίσει να χάνεται πάλι η μπάλα με άσχετες αναρτήσεις, το παρόν θα κλειδωθεί και δεν θα υπάρξει v3. 

Χάριν ευκολίας αναφέρω εδώ ότι οι τιμές των PS5 με τις τελευταίες ανατιμήσεις έχουν ως εξής:

  • PS5 με Ultra HD Blu-ray disc drive – €549.99 (προηγούμενη τιμή €499.99)
  • PS5 Digital Edition – €449.99 (προηγούμενη τιμή €399.99)

Επομένως, καταστήματα που πουλάνε σε μεγαλύτερες από αυτές τις τιμές, πουλάνε με καπέλο και καλό είναι να μην αγοράζετε από αυτά. Επιπλέον, μην τα αναφέρετε στο παρόν νήμα και χάνεται χώρος δίχως λόγο.

Τέλος, επειδή η κονσόλα είναι ακόμα δυσεύρετη, μπορείτε να ποστάρετε και καταστήματα τα οποία τη διαθέτουν σε bundles με χειριστήρια, games, αξεσουάρ κλπ προς ενημέρωση των μελών. Να γνωρίζετε ότι τα bundles αυτά είναι soft bundles των καταστημάτων και εφόσον το επιθυμείτε μπορείτε να επιστρέψετε τα extra πράγματα και να λάβετε πιστωτικό για την αξία τους, πιθανόν όμως να χρειαστεί λίγο τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και περασα μια διαδικτιακη βολτα απο το Πλαισιο. Εβγαλαν bundle παλι, αλλα τσουζουν....

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dgaming+zone%2cΚονσόλες%3bconsole_model_consoles_filter%3dps5%2cps5+digital%2cplaystation+5%2cplaystation+5+digital

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν φαινεται να εχει περασει το 50αρι ακομα (δεν ειδα απο ποτε ισχυει). Οποιος θελει αγοραζει τωρα και επιστρεφει οτι δεν θελει απο το bundle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πότε δέχονται και πότε όχι. Εγώ bundle που είχα πάρει αρχές του έτους δέχτηκαν πίσω χειριστήριο και παιχνίδι αλλά όχι τη βάση φόρτισης (πράγμα που δε με πείραξε καθόλου) και τους τα έστειλα με courier (πήρα πίσω τα χρήματά μου). Σε επόμενη παραγγελία μου όμως που έκανα για φίλο μου τον Μάιο ήταν ανένδοτοι και δε δέχονταν τίποτα πίσω. Και αναγκάστηκα να ακυρώσω την παραγγελία. 

Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται, καλό είναι να πάρεις να ρωτήσεις στο τμήμα επιστροφών πριν παραγγείλεις.

Νομίζω ότι αν μπορείς να πας ο ίδιος στο μαγαζί με τα πράγματα προς επιστροφή είναι πιο εύκολο να τα δεχτούν.

Επεξ/σία από Kosflix
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγαίνει διαθέσιμο bundle στο πλαίσιο  στα 600 ευρώ, μέχρι να εισάγω τα στοιχεία της κάρτας βγήκε μη διαθέσιμο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρούμε bundle μέχρι 600; Τι πρέπει δηλαδή να δώσουμε 689 η 700; 

Επεξ/σία από Donmitsos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρήγγειλα και εγώ από πλαίσιο https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-5-horizon-forbidden-west-voucher-dualsense-blacck-the-last-of-us-part-i_4043235, ελπίζω να μην ακυρωθεί! (Αντικαταβολή αν και δεν μου αρέσει σαν τρόπος πληρωμής...)

535176715_Screenshot(3).jpg.2b0c4f536f258f8e0ed0d3bef31cd1c8.jpg240663207_Screenshot(4).jpg.4ef3fb3668941177cc982fbf07f04d01.jpg

Είχε 2 τεμάχια ακόμη, τώρα λεεί 1

https://www.plaisio.gr/mercury/stock/PlaisioGr/4043235

στο "lastPieces"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, user2163 είπε

Σήμερα παρήγγειλα και εγώ από πλαίσιο https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-5-horizon-forbidden-west-voucher-dualsense-blacck-the-last-of-us-part-i_4043235, ελπίζω να μην ακυρωθεί! (Αντικαταβολή αν και δεν μου αρέσει σαν τρόπος πληρωμής...)

535176715_Screenshot(3).jpg.2b0c4f536f258f8e0ed0d3bef31cd1c8.jpg240663207_Screenshot(4).jpg.4ef3fb3668941177cc982fbf07f04d01.jpg

Είχε 2 τεμάχια ακόμη, τώρα λεεί 1

https://www.plaisio.gr/mercury/stock/PlaisioGr/4043235

στο "lastPieces"


αν σε ακυρώσουν στείλε μου μήνυμα 

εχω το ίδιο σφραγισμένο και φθηνότερα γιατί μου το έφερνα ενώ είχα ήδη 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: 

image.jpeg.3e38ce809114d2ed373d814fe44bee97.jpeg

Αυτό σημαίνει ότι στάλθηκε/θα σταλθεί σήμερα (Και άρα θα παραλάβω αύριο) ή θα τη στείλουν αύριο(Και θα το πάρω Σάββατο);

Πρώτη φορά παραγγέλνω από πλαίσιο online και δεν ξέρω πως δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, user2163 είπε

Update: 

image.jpeg.3e38ce809114d2ed373d814fe44bee97.jpeg

Αυτό σημαίνει ότι στάλθηκε/θα σταλθεί σήμερα (Και άρα θα παραλάβω αύριο) ή θα τη στείλουν αύριο(Και θα το πάρω Σάββατο);

Πρώτη φορά παραγγέλνω από πλαίσιο online και δεν ξέρω πως δουλεύουν.

Λιγο αργα εγινε η τιμολογηση, οποτε αυριο θα παραδωθει σε κουριερ. Συνηθως ερχεται και ενα μαιλ με την τιμολογηση της παραγγελιας. Ισως να σταλθηκε και νωριτερα και να αργησε να γινει update. Δες μηπως στο τρακινγκ λεει αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ίδια λέει και το e-mail ήρθε 20:51.

Οπότε λογικά στέλνουν αύριο άρα το έχω Σάββατο πρωί, Σάββατο δεν παραδίδουν αλλά δεν ξέρω με τι κούριερ τα στέλνουν, λογικά θα μπορώ να πάω από το κατάστημα.

 

Βέβαια είμαι και επαρχία αυτή τη στιγμή, εδώ τα κούριερ έχουν δικούς τους κανόνες, έχω παραλάβει από ελτα κουριερ Σάββατο χωρίς την υπηρεσία της παράδοσης το Σάββατο.😁

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...