Προς το περιεχόμενο

[TV]Germanos -TCL 55P610 55'' LED 4K 299€


SilentVoice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Sondo214 είπε

Έχει παρατηρήσει κανένας που την πήρε, εάν μετά από σκοτεινές σκηνές μπει απότομα φωτεινή εικόνα, ξαφνικά ρίχνει την φωτεινότητα η τηλεόραση και την φέρνει στα φυσιολογικά επίπεδα μερικά δευτερόλεπτα μετά;

 

Μου παραπονιούνται συνέχεια τα παιδιά, από όταν την έβαλα, και το έχω δει και εγώ μερικές φορές να το κάνει και εγώ. Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει συνέχεια και άμα την γυρίσω φοβάμαι θα την ελέγξουν και θα μου πουν μια χαρά είναι... Και θα αρχίσουμε τα πήγαινε -έλα. 

 

Μήπως έχεις το light sensor on και ανεβοκατεβαζει αυτό τη φωτεινότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Sondo214 είπε

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά όχι δεν είναι on.

Δεν έχει να κάνει με την φωτεινότητα του χώρου αλλά της εικόνας

Τι λειτουργεία εικόνας έχεις μόνιμα? Μήπως φταίει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Sondo214 είπε

άμα την γυρίσω φοβάμαι θα την ελέγξουν και θα μου πουν μια χαρά είναι... Και θα αρχίσουμε τα πήγαινε -έλα. 

 

14 ημέρες δικαίωμα αναιτιολόγητης επιστροφής σε διαδικτυακές αγορές και καθάρισες.😉

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

14 ημέρες δικαίωμα αναιτιολόγητης επιστροφής σε διαδικτυακές αγορές και καθάρισες.😉

Ειδικα σε διαδικτυακές αγορές εκεί δεν μπορούν να σου πουν το παραμικρό !

Τουμπεκί 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3-4 μέρες χρήσης πάντως εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από πλευράς ποιότητας εικόνας που αυτός είναι ο σκοπός αγοράς της τηλεόρασης για μένα.

Φυσικά τα μαύρα δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά για 300 ευρώ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Προσωπικά θα το δοκιμάσω μιας και τη έχω στο δωμάτιο να τραβήξω HDMI από το pc για να δω πως τα πάει και σε κανένα παιχνιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lesdal είπε

Μετά από 3-4 μέρες χρήσης πάντως εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από πλευράς ποιότητας εικόνας που αυτός είναι ο σκοπός αγοράς της τηλεόρασης για μένα.

Φυσικά τα μαύρα δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά για 300 ευρώ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Προσωπικά θα το δοκιμάσω μιας και τη έχω στο δωμάτιο να τραβήξω HDMI από το pc για να δω πως τα πάει και σε κανένα παιχνιδάκι.

Ερώτηση. Μιας και είναι android tv, όταν την κλείνεις , κλείνει ή μπαίνει σε sleep; Επίσης, όταν ανοίγει κάνει πολύ ώρα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Ερώτηση. Μιας και είναι android tv, όταν την κλείνεις , κλείνει ή μπαίνει σε sleep; Επίσης, όταν ανοίγει κάνει πολύ ώρα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η τηλεόραση είναι μερικώς android, δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις ό,τι θέλεις.

Κοίτα εγώ όταν την κλείνω νομίζω κλείνει τελείως αλλά έχει και μια λειτουργεία instant turn off νομίζω που δεν έχω ψάξει ακριβώς τι κάνει να σου πω.

Καμιά 10αρια δεύτερολεπτα νομίζω κάνει να ανοίξει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Lesdal είπε

Μετά από 3-4 μέρες χρήσης πάντως εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από πλευράς ποιότητας εικόνας που αυτός είναι ο σκοπός αγοράς της τηλεόρασης για μένα.

Φυσικά τα μαύρα δεν είναι όπως θα ήθελα αλλά για 300 ευρώ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο. Προσωπικά θα το δοκιμάσω μιας και τη έχω στο δωμάτιο να τραβήξω HDMI από το pc για να δω πως τα πάει και σε κανένα παιχνιδάκι.

Μήπως είναι εύκολο να μετρήσεις την απόσταση αναμεσα στα ποδαρακια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snb είπε

Μήπως είναι εύκολο να μετρήσεις την απόσταση αναμεσα στα ποδαρακια;

Στις 7/9/2022 στις 7:10 ΜΜ, nikossof88 είπε

Η απόσταση είναι 97.50 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα παραλαμβάνω και εγώ . Με διχάζουν τα σχόλια παραπάνω. Για ηλικιωμένο θα κάνει ή θα έχουμε γκρίνια ότι κολλάει κλπ...???🤔🤔

 

Επεξ/σία από arxyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, arxyat είπε

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα παραλαμβάνω και εγώ . Με διχάζουν τα σχόλια παραπάνω. Για ηλικιωμένο θα κάνει ή θα έχουμε γκρίνια ότι κολλάει κλπ...???🤔🤔

 

Ο ηλικιωμένος θα βλέπει επιτέλους σε μεγάλη οθόνη.... Σκαι ειδήσεις και γη της ελιάς. Αποκλείεται να παραπονεθεί! 😁 Αν τωρα τα εγγόνια θέλουν Netflix και κανένα play STATION πάνω να παίζουν ας κάνουν λίγο υπομονη (3, 4 δευτερόλεπτα) όταν ανοίγει η εφαρμογή! Μην ξεχνάμε την τιμή ναι....? 😉 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Σχετικά με την αυξομείωση της φωτεινότητας, έχω και εγώ το ίδιο θέμα, χωρίς να με πειράζει ιδιαίτερα. Χωρίς να ξέρω πολλά από τηλεοράσεις και αν ισχύει αυτό που θα πω,  πιο πολύ δεν θέλω να συμβαίνει, για να μην "καταπονείται" η οθόνη και το πάνελ με την αυξομείωση.

Γίνεται κυρίως σε ταινίες, σε αλλαγή σκηνής που "πέφτει" τελείως μαύρη οθόνη και τότε χαμηλώνει η φωτεινότητα. Επίσης όταν πατάω για μετάβαση σε Hbb TV, π.χ για το ertsports, πάλι παρατηρώ κάτι αντίστοιχο.

Από όσους παρέλαβαν και δεν έχουν αυτό το θέμα, είναι εύκολο να γράψετε ή να βάλετε μια φώτο με τις ρυθμίσεις εικόνας που έχετε, να τις ακολουθήσω μήπως σταματήσει η αυξομείωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2022 στις 9:51 ΜΜ, SilentVoice είπε

Παρέλαβα νωρίς το πρωί σήμερα.

Πριν λίγο την τοποθέτησα.

Επειδή η προηγούμενη ήταν F&U 43'' του 2014 full hd, η εικόνα της μου φαίνεται τέλεια.

Αργεί πολύ το μενού, η εναλλαγή των καναλιών, ακόμη και το σβήσιμο. Πατάς το κουμπί να κλείσει και αναρωτιεσαι αν θα κλείσει.

Disney+ δεν βρήκα που το ήθελα. Αν το βρει κάποιος ας ενημερώσει.

System Update δεν είχε να κάνει από το network.

Τα πόδια της μου φαίνονται πολύ ψεύτικα. Δεν τα έβαλα, γιατί την κουμπωσα στην παλιά την βάση.

Ο σκελετός, έχει 1 κεντρικό κουμπί για τις βασικές λειτουργίες. Ακόμη και αυτό αργεί.

Συνολικά όμως, για εμένα προσωπικά, ήταν η πιο VFM αγορά που μπορούσα να κάνω. Θεωρώ πως σε BF , θα ξαναπαίξει στην ίδια τιμή.

Θα ενημερώνω το παρόν με ότι άλλο βρω στην πορεία.

Ας εχει καλη εικονα και ας ειναι αργη,δεν μπορει να εχει και καλη ποιοτητα κατασεκευης και τελεια εικονα και τελειο επεξεργαστη  και να κανει 400 ευρω..Η εικονα να ειναι καλη πρεπει ,τα αλλα φτιαχνονται με ενα box

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...