Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Z Fold 4 Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ναι αλλά εγώ αναφέρομαι στο τι γίνεται μετά τον 2ρο χρόνο που τελειώνει η εγγύηση, γιατι μια τοσο ακριβη συσκευή,προφανώς δεν την αγοράζεις για να μην την κρατήσεις για καιρό,και ακόμα και να το πουλήσεις στα 2χρόνια, σίγουρα θα απασχολεί αυτόν που θα το πάρει μτχ.

Το έγραψα και πιο πάνω στο σχόλιο μου που έκανες παράθεση.

 

Δεν πιστεύω ότι η λογική να απορρίψεις μία συσκευή επειδή είναι ακριβή και θα αγχώνεσαι τι θα γίνει μετά από δύο χρόνια, είναι σωστή.

Όλα έχουν ρίσκο στα ηλεκτρονικά. Μπορεί η τηλεόραση στο δεύτερο χρόνο να βγάλει πχ burn in. Τι θα πεις; Δεν παίρνω το μοντέλο που θέλω και ικανοποιεί τις ανάγκες μου για να μην πάθει κάτι; 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/9/2022 στις 12:55 ΜΜ, Fulgore είπε

Ναι αλλά εγώ αναφέρομαι στο τι γίνεται μετά τον 2ρο χρόνο που τελειώνει η εγγύηση, γιατι μια τοσο ακριβη συσκευή,προφανώς δεν την αγοράζεις για να μην την κρατήσεις για καιρό,και ακόμα και να το πουλήσεις στα 2χρόνια, σίγουρα θα απασχολεί αυτόν που θα το πάρει μτχ.

Το έγραψα και πιο πάνω στο σχόλιο μου που έκανες παράθεση.

 

Α συγγνώμη δε το πρόσεξα.
Νομίζω οτι εχει πέσει αρκετά, αλλα και παλι δεν μπαίνω σε αυτο το τρυπακι γιατι καθε χρονο αλλαζω συσκευη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω σε τέτοια λεφτά ένα iphone αξίζει περισσότερο. Επεξεργαστής τούμπανο(που ξεχνάς τι θα πει κόλλημα), κάμερα από τις καλύτερες και πολλά χρόνια υποστήριξης. Μην πω και για το λογισμικό της Apple. Η Samsung γενικά έχει κυριαρχήσει την μεσαία κατηγορία, όπως δείχνουν και οι πωλήσεις. Αλλά και για τόσα λεφτά πιστεύω έπρεπε να βάλει έναν δυνατότερο επεξεργαστή. Βέβαια είναι σπέσιαλ καθώς είναι αναδιπλούμενο.... Αλλά το θέμα είναι και το hardware της συσκευής, ειδικά όταν μιλάμε για 1500-2000€ !!!!!

Γνώμη μου βέβαια!

Επεξ/σία από Evangelos_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/9/2022 στις 6:03 ΜΜ, belray είπε

Το κινητό το έχω από 24/08.

Έν συγκρίσει με το προηγούμενο, έχει πολύ καλύτερες οθόνες, καλύτερη φωτογραφική και πολύ καλύτερη μπαταρία.

Εξακολουθεί να είναι αδιάβροχο, που ο ανταγωνισμός ΔΕΝ είναι.

 

Επίσης έχει επίπεδη οθόνη και όχι αυτό το μισοκυρτο που σου σπάει τα νεύρα και την οθόνη 😝

 

Αν έπαιρνε και την γραφίδα μέσα και δεν ήταν χωριστή, ώστε με την θήκη να γίνεται μπαούλο το κινητό, θα ήταν το ιδανικό για οτιδήποτε.

 

Αξίζει να αναβαθμίσεις αν έχεις το 3; 

Μάλλον οχι 

Παιδιά όποιος έχει πληρώνει, όποιος δεν, δεν ασχολείται.

 

θέλω εργαλείο δουλειάς και το iphone η αληθεια ειναι οτι σε καποια θεματα έχει αρχισει και μου την σπάει

είναι τέτοιο?

η κάμερα, πως τα πάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2022 στις 3:14 ΜΜ, jamiraquai είπε

θέλω εργαλείο δουλειάς και το iphone η αληθεια ειναι οτι σε καποια θεματα έχει αρχισει και μου την σπάει

είναι τέτοιο?

η κάμερα, πως τα πάει?

απαξ και πας σε φολντ, δε νομιζω πως γυριζεις πισω.
Πολυ καλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι φανταστικά τηλέφωνα (υπολογιστές παλάμης )

Είναι φυσικά υπέρ πανάκριβα 

ειχα το fold 2 άψογο σε όλα δεν ήταν αδιάβροχο ούτε στο τραπέζι δεν το έβγαζες ..δεν είναι έτοιμα τα μοντέλα αυτά για sPen έχουν ζελατίνα με μαλακή οθόνη και έχουν θέμα στην πίεση και στην θερμοκρασία αλλά αν κάνουν διόρθωση στο υλικό της οθόνης θα είναι από τα καλημέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα μετά από προσωπική εμπειρία και μην γνωρίζοντας προφανώς τι σημαίνει η ορθή χρήση ενός κινητού θέλω να αναφέρω το εξής. 

ΚΑΛΟ GADGET 

ΧΑΛΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

υποστηρίζετε ότι είναι ανθεκτική συσκευή και ότι καλύτερο τεχνολογικά έχει κατασκευαστεί σε αναδιπλουμενο κινητό. 

Μην αποπειράθητε να βάλετε το fold 4 στην τσέπη σας με τη γνήσια θήκη της samsung αυτά τα ψευτοκαπακια εμπρός και πίσω,  μόνο με θήκη η οποία καλύπτει τον μηχανισμό (μεντεσέ). 

 

Μην το βάλετε σε τσάντα ούτε καν με άλλα αντικείμενα. 

το "κινητό" δεν αντέχει στην παραμικρή πίεση. και μιλάμε για την εκτεθειμένη πλευρά.  

από θέμα λειτουργικότητα το να επενδύσεις σε μια φορητή συσκευή,  η οποία προορίζεται για καθημερινή χρήση, δεν αξίζει ούτε ευρώ.  

αν το "κινητο" θεωρούμε συσκευή για χρήση μόνο σε γραφείο, χωρίς καμία έκθεση σε εξωτερικό περιβάλλον καθημερινά τότε μπορείς να βρεις σίγουρα και άλλες λύσεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ξέβαψε το frame όπως επιβεβαίωσε και το service χωρίς να έχει πέσει ή να έχει κάποιο χτύπημα. Το κινητό είναι λιγότερο από 6 μηνών και από την πρώτη στιγμή στη γνήσια θήκη του. Τα εν λόγω επιβεβαιώνει και η φωτογραφία. Ωστόσο δεν το επισκευάζουν στην εγγύηση προφανώς γιατί το κόστος είναι μεγάλο επειδή μαζί θα πρέπει να αντικατασταθεί και η εσωτερική οθόνη.  Για άλλη μία φορά μας κοροϊδεύουν. Απαράδεκτη αντιμετώπιση από μία δήθεν σοβαρή εταιρεία σε ένα από τα premium προϊόντα της.

 

IMG_20230601_143617.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...