Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Z Fold 4 Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

Δηλαδη εγω που εχω πρεπει να το αγορασω και να μη πω την γνωμη μου?

Ε ρε γεμισαμε νεοπλουτους (η τουλαχιστον ετσι νομιζουν οτι ειναι επειδη αγορασαν ακριβο τηλεφωνο)

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα.

Δεν πειράζει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/9/2022 στις 4:30 ΜΜ, zx1234r είπε

Μήπως στα αρνητικά να αναγραφόταν και η τιμή? 1600€ είναι πααααααρα πολλά λεφτά για κινητό, ακόμη και αν είναι foldable.

Το πρώτο κυκλοφόρησε στα 2400. Έχουμε φτάσει στο 4 και με το ευρώ 20% κάτω σε σχέση με την πρώτη παραγωγή του πρώτου της Samsung. Το να είναι η τιμή 600-800 κάτω υπό αυτές τις συνθήκες το λες πολύ καλό. Εξάλλου, σε λίγους μήνες κάποιοι θα το έχουν 1100 στο skroutz. Πολύ καλό εργαλείο είναι, καθώς έχει και το Dex. Τώρα που μεγάλωσαν και την εξωτερική οθόνη, είναι μονόδρομος για κάποιους που θέλουμε επαγγελματικό κινητό. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει υποδοχή pen, αν βάλουν τότε θα είναι πραγματικά τέλειο 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα πρόσφατα από κοντά δίπλα στο flip. Το δεύτερο το θεώρησα σαφώς καλύτερο σαν υλοποίηση. Το εν λόγω μου φάνηκε όταν είναι κλειστό άσχημο.Και βαρύ. Αλλά δυστυχώς , όταν έβλεπα την οθόνη ανοιχτή ήταν μια χαρά όταν περνούσα το δάχτυλο όμως από πάνω και έπεφτα στην ανωμαλία του διπλώματος με χαλούσα...θα μου πεις γίνεται αλλιώς? Στο μέλλον μπορεί για την ώρα δεν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, nefos78 είπε

Το είδα πρόσφατα από κοντά δίπλα στο flip. Το δεύτερο το θεώρησα σαφώς καλύτερο σαν υλοποίηση. Το εν λόγω μου φάνηκε όταν είναι κλειστό άσχημο.Και βαρύ. Αλλά δυστυχώς , όταν έβλεπα την οθόνη ανοιχτή ήταν μια χαρά όταν περνούσα το δάχτυλο όμως από πάνω και έπεφτα στην ανωμαλία του διπλώματος με χαλούσα...θα μου πεις γίνεται αλλιώς? Στο μέλλον μπορεί για την ώρα δεν..

δε σε ενοχλεί η λακκούβα, αν και εν σχέσει με το προηγούμενο ειναι πολύ βελτιωμένο και σε αυτό.

το κινητό όμως είναι ανολοκλήρωτο, οσο δεν εχει ενσωματωμένη γραφίδα, κάνει για όσους είναι με πρεσβυωπία περισσότερο :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνεις αυτό το τηλέφωνο είναι μια κατηγορία από μόνο του και η κορυφή της τεχνολογίας. Όλα τα άλλα είναι μια κατηγορία τουλάχιστον κάτω. Δεν θεωρώ ακριβό το Fold 4 για αυτά που προσφέρει αντίθετα θεωρώ ακριβό το S22 Ultra. Δεν με πειράζει τόσο η απουσία penbay όσο οι υποδεέστερες κάμερες σε σχέση με το S22 Ultra. Είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω αγοράσει ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, anax111 είπε

Όπως και να το κάνεις αυτό το τηλέφωνο είναι μια κατηγορία από μόνο του και η κορυφή της τεχνολογίας. Όλα τα άλλα είναι μια κατηγορία τουλάχιστον κάτω. Δεν θεωρώ ακριβό το Fold 4 για αυτά που προσφέρει αντίθετα θεωρώ ακριβό το S22 Ultra. Δεν με πειράζει τόσο η απουσία penbay όσο οι υποδεέστερες κάμερες σε σχέση με το S22 Ultra. Είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω αγοράσει ακόμα. 

εχει τις ιδιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω το τηλ και απλα δεν υπαρχει. Το να γραφει ο καθενας οτι να ναι επειδη το ειδε σε μια αφισα τι να πω. Η λακουβα που λετε στην οθονη δε σε απασχολει ποτε και για κανενα λογο. Η καμερα ειναι μια χαρα σε σχεση με το s22 ultra που εχω. Ο επεξεργαστης ειναι καλυτερος πιο γρηγορος με μηδεν λαγκ και τρωει λιγοτερη μπαταρια απο το s22 και η γραφιδα δε ξερω γιατι θα επρεπε να ειναι ενσωματωμενη και στη θηκη του μια χαρα ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και προτιμώ το Galaxy Z Flip 4 που διπλώνει στον κατακόρυφο άξονα ώστε να χωράει επιτέλους άνετα στην τσέπη με ύψος 8,5cm, όπως δηλαδή οφείλει να κάνει κάθε τηλέφωνο που θεωρείται κινητό σε αντίθεση με τα phablet των 6+ ιντσών. Αυτό είναι και το αναμενόμενο πλεονέκτημα ενός αναδιπλούμενου κινητού. Σε αντίθεση, το Z Fold 4 είναι ακόμα χειρότερο σε σχέση με τα έως σήμερα phablet, καθώς είναι σαν να έχεις δυο κινητά στην τσέπη από άποψη πάχους χωρίς να λύνει το πρόβλημα ύψους.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fotoalexandros είπε

Σαφώς και προτιμώ το Galaxy Z Flip 4 που διπλώνει στον κατακόρυφο άξονα ώστε να χωράει επιτέλους άνετα στην τσέπη με ύψος 8,5cm, όπως δηλαδή οφείλει να κάνει κάθε τηλέφωνο που θεωρείται κινητό σε αντίθεση με τα phablet των 6+ ιντσών. Αυτό είναι και το αναμενόμενο πλεονέκτημα ενός αναδιπλούμενου κινητού. Σε αντίθεση, το Z Fold 4 είναι ακόμα χειρότερο σε σχέση με τα έως σήμερα phablet, καθώς είναι σαν να έχεις δυο κινητά στην τσέπη από άποψη πάχους χωρίς να λύνει το πρόβλημα ύψους.  

Νομίζω η λύση είναι να φτιαχτούν μεγαλύτερες τσέπες. Αλλιώς θα πρέπει να εξελιχθούμε σαν είδος και να σταματήσουμε να κουβαλάμε τα κινητά στη τσέπη αλλά στη πλάτη σαν σακίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Νομίζω η λύση είναι να φτιαχτούν μεγαλύτερες τσέπες. Αλλιώς θα πρέπει να εξελιχθούμε σαν είδος και να σταματήσουμε να κουβαλάμε τα κινητά στη τσέπη αλλά στη πλάτη σαν σακίδια.

Φτάνει σε τέτοια έκταση η ανθρώπινη αμετροέπεια - η έλλειψη μέτρου - που στο εγγύς μέλλον θα επιστρέψει το επάγγελμα του χαμάλη ως μεταφορέα των "απαραίτητων" τεχνολογικών βαριδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα τα Fold ήταν οι συσκευές που ήθελα αλλά πάντα κάτι με κρατούσε από το να μην το πάρω. Ενώ έχουν προσθέσει πάρα πολλά από αυτά που χρειάζομαι (όπως πχ η αδιαβροχοποίηση) υπάρχουν λόγοι που δεν κάνω το βήμα. Σαν θιασώτης του S-Pen, ξέρω ότι δεν θα με βολέψει καθόλου να το κουβαλάω σαν "ξένο σώμα" ή ακόμα και σε θήκη καθώς η συσκευή από μόνη της είναι αρκετά βαριά και ογκώδης. Επίσης, φοβάμαι ότι θα πέφτει το μάτι μου στην εσοχή της οθόνης και μάλλον δεν θα το συνηθίσω ποτέ αυτό και ας λένε ότι συνηθίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως όχι το καταλληλότερο σχόλιο για τεχνολογικό forum αλλά στη δική μου κοσμοθεωρία, για τη συσκευή που λέγεται "κινητό τηλέφωνο" διαθέτω μέχρι 750 ευρώ. Το γνωρίζω ότι ένα κινητό με νέα τεχνολογία (έφτασε να) κοστίζει αρκετά παραπάνω, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω το R&D της κάθε εταιρείας στο δεκαπλάσιο.


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...