Προς το περιεχόμενο

1ο αμάξι,χρόνος χρηματοδότησης


geomrk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, geomrk είπε

Ρε φίλε συγγνώμη τωρα. Από τον βασικό που ήμουνα πριν, ανέβηκα στα διπλά σχεδόν και η πρόταση σου είναι να ζω με 400 το μήνα και τα υπόλοιπα άκρη? Ζεις στην πραγματικότητα??ρομποτ δεν ειμαστε. 4 ΣΚ x 50 πες= 200 +50 συνδρομη κροσφιτ= 250 και μενουν 150 κομπλε θα βαλω και τα 150 στην ακρη αυτα 😂  😂 

επίσης ποιός μίλησε για σπίτι και ότι δεν έχω?? Μην βγάζετε δικα σας συμπεράσματα για να πείτε αυτό που θέλετε και καλυτερα να μενετε on topic αλλιώς δεν έχει νόημα η συζήτηση

Μεγαλη...??

Ευχαριστώ! και εγω το ιδιο με εχει ψησει παρα πολυ θα το χτυπησω μαλλον απο χειμωνα

αμα σε ψηνει να παρεις ενα αμαξι να το παντρευτεις κιολας για καμια 10ετια σιγουρα.. δες την εκδοση Ν line .. οχι την Ν με τα πολλα αλογα την Ν line το αμαξι εινια πολυ ομορφο και με ωραιες λεπτομεριες κατε με κ ολος τυχαιος αυτες τις μερες χαζευα αρκετα αμαξια και ειδα οτι ειναι το πιο VFM.. 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

αμα σε ψηνει να παρεις ενα αμαξι να το παντρευτεις κιολας για καμια 10ετια σιγουρα.. δες την εκδοση Ν line .. οχι την Ν με τα πολλα αλογα την Ν line το αμαξι εινια πολυ ομορφο και με ωραιες λεπτομεριες κατε με κ ολος τυχαιος αυτες τις μερες χαζευα αρκετα αμαξια και ειδα οτι ειναι το πιο VFM.. 

Καλημερα, ωραιο μεν αλλα δεν με ψηνει να δωσω ακομα παραπανω για λιγο σχεδιασμο παραπανω με καλυπτει πληρως το distinctive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geomrk είπε

Καλημερα, ωραιο μεν αλλα δεν με ψηνει να δωσω ακομα παραπανω για λιγο σχεδιασμο παραπανω με καλυπτει πληρως το distinctive

μαρεσει που το εχεις ψαξει :P ... ε εχει κ κατι διαφορες στα φωτα φουλ λεντ κλπ.. 

ναι τιμια και αυτη η εκδοση σωστος.. για το sedan η το hatch σκεφτεσαι ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

μαρεσει που το εχεις ψαξει :P ... ε εχει κ κατι διαφορες στα φωτα φουλ λεντ κλπ.. 

ναι τιμια και αυτη η εκδοση σωστος.. για το sedan η το hatch σκεφτεσαι ?

 

sedan κυρίως λόγω της εμφάνισης του μαρεσει πολυ, πολυ aggresive και sport look. Αλλιώς σε hatch θα κοιτουσα και το i20 που εχει τον εξοπλισμο που θέλω,πιο φθηνό απλα δεν εχει την εμφανιση 😪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geomrk είπε

sedan κυρίως λόγω της εμφάνισης του μαρεσει πολυ, πολυ aggresive και sport look. Αλλιώς σε hatch θα κοιτουσα και το i20 που εχει τον εξοπλισμο που θέλω,πιο φθηνό απλα δεν εχει την εμφανιση 😪

το ιδιο ακριβως αμαξι κοιταω για το μελλον... το sedan.. πολυ ωραιο..  και για την τιμη που παιζει μπαλα με ολα αυτα που γινονται παγκοσμιος ειναι εξω φρενων τιμη.. 

αιντε με το καλο φιλε μου, να το παρεις να το χαρεις να το γουσταρεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2022 στις 10:40 ΠΜ, Bitbit είπε

Κλασική περίπτωση, τίποτα το περίεργο.

Και μετά όταν γίνει η στραβή αρχίζουμε να βρίζουμε τις τράπεζες, το κράτος και να ανοίγουμε θέματα γιατί οι εισπρακτικές μας ενοχλούν μεσημεριατικα.

 

πες και για τους ξένους που μας παίρνουν τις δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε να πας να πάρεις ο,τι αυτοκίνητο σου αρέσει περισσότερο! Η ζωή είναι μικρή και κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους, να κάνεις το κέφι σου και να το χαίρεσαι όσο δε πάει.

Για την εποχή έχεις ένα τίμιο μισθό και σε συνδιασμό με το γεγονός οτι μένεις με τους γονείς σου είναι πλεονέκτημα αν το αντέχεις. Οπότε υπολόγισε τα χρόνια αποπλήρωμής ώς τα χρόνια που θα συνεχίσεις να μένεις με την οικογένειά σου και μπουμπούνα το.

Για μένα μία δόση των 300  Ευρώ είναι πολύ άνετη βάσει όσων αναφέρεις. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στα 400 και άσε τους άλλους να μιζεριάζουν!

Παρεπιπτόντως, πολύ ωραίο το αυτοκίνητο που ζαχαρώνεις! Ήμουν πριν λίγο καιρό σε αναζήτηση και είχα δει το fastback πολύ ζεστά. Αλλά εν τέλει ήθελα κάτι πιο μαζεμένο σε μήκος και ετοιμοπαράδοτο.

Επεξ/σία από zmichalakis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2022 στις 10:55 ΠΜ, zmichalakis είπε

Φίλε να πας να πάρεις ο,τι αυτοκίνητο σου αρέσει περισσότερο! Η ζωή είναι μικρή και κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους, να κάνεις το κέφι σου και να το χαίρεσαι όσο δε πάει.

Για την εποχή έχεις ένα τίμιο μισθό και σε συνδιασμό με το γεγονός οτι μένεις με τους γονείς σου είναι πλεονέκτημα αν το αντέχεις. Οπότε υπολόγισε τα χρόνια αποπλήρωμής ώς τα χρόνια που θα συνεχίσεις να μένεις με την οικογένειά σου και μπουμπούνα το.

Για μένα μία δόση των 300  Ευρώ είναι πολύ άνετη βάσει όσων αναφέρεις. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στα 400 και άσε τους άλλους να μιζεριάζουν!

Παρεπιπτόντως, πολύ ωραίο το αυτοκίνητο που ζαχαρώνεις! Ήμουν πριν λίγο καιρό σε αναζήτηση και είχα δει το fastback πολύ ζεστά. Αλλά εν τέλει ήθελα κάτι πιο μαζεμένο σε μήκος και ετοιμοπαράδοτο.

σωστος ο φιλος.. πολυ σωστος..

σε ποιο πηρες τελικα εαν επιτρεπεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2022 στις 10:55 ΠΜ, zmichalakis είπε

Φίλε να πας να πάρεις ο,τι αυτοκίνητο σου αρέσει περισσότερο! Η ζωή είναι μικρή και κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται στην ώρα τους, να κάνεις το κέφι σου και να το χαίρεσαι όσο δε πάει.

Για την εποχή έχεις ένα τίμιο μισθό και σε συνδιασμό με το γεγονός οτι μένεις με τους γονείς σου είναι πλεονέκτημα αν το αντέχεις. Οπότε υπολόγισε τα χρόνια αποπλήρωμής ώς τα χρόνια που θα συνεχίσεις να μένεις με την οικογένειά σου και μπουμπούνα το.

Για μένα μία δόση των 300  Ευρώ είναι πολύ άνετη βάσει όσων αναφέρεις. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στα 400 και άσε τους άλλους να μιζεριάζουν!

Παρεπιπτόντως, πολύ ωραίο το αυτοκίνητο που ζαχαρώνεις! Ήμουν πριν λίγο καιρό σε αναζήτηση και είχα δει το fastback πολύ ζεστά. Αλλά εν τέλει ήθελα κάτι πιο μαζεμένο σε μήκος και ετοιμοπαράδοτο.

Τώρα ξεκινάνε σιγά σιγά οι αργίες-Κυριακές κτλπ και σεπτέμβριο πηρα 1400 και μάλλον έτσι θα πάει από δω και πέρα οπότε θα κάνω όπως λες,θα είμαι και πιο άνετος!! Από τον Δεκέμβρη θα περάσω από αντιπροσωπείες να δω τι παίζει γιατί ακόμα μαζεύω προκαταβολή. 

 

Επίσης,σε τι αμάξι πήγες;;

Επεξ/σία από geomrk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2022 στις 12:06 ΜΜ, pasxaliskar είπε

σωστος ο φιλος.. πολυ σωστος..

σε ποιο πηρες τελικα εαν επιτρεπεται ?

Εγώ εν τέλει αλλαξοπίστησα (γαλλόφιλος γαρ) και πήγα σε VW συγκεκριμένα το t-cross που άρεσε εν τέλει και στη γυναίκα μου μιας και είναι το μοναδικό μας αυτοκίνητο. Είχε και το κίνητρο της πολύ μικρής αναμονής (σχεδόν 1 μήνα) σε σύγκριση με όλα τα υπόλοιπα.

Στις 1/10/2022 στις 5:21 ΜΜ, geomrk είπε

Τώρα ξεκινάνε σιγά σιγά οι αργίες-Κυριακές κτλπ και σεπτέμβριο πηρα 1400 και μάλλον έτσι θα πάει από δω και πέρα οπότε θα κάνω όπως λες,θα είμαι και πιο άνετος!! Από τον Δεκέμβρη θα περάσω από αντιπροσωπείες να δω τι παίζει γιατί ακόμα μαζεύω προκαταβολή. 

 

Επίσης,σε τι αμάξι πήγες;;

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Με αυτά τα χρήματα και πάντα εκτός απροόπτου θα  είσαι πολύ καλά!

Η πιο ωραία φάση είναι αυτή όταν γυρνάς τις αντιπροωπείες και πίστεψέ με, μην αφήσεις ούτε μία εκτός. Να πας σε όλες μιας και μιλάμε για χρηματοδότηση και να ζητήσεις αναλυτικά τι προσφέρουν στα χρηματοδοτικά τους. Νομίζω το πιο καλό το έχει η ford με αρκετά χαμηλό επιτόκιο. Οι κορεάτικες δε φημίζοντες για τις συμφωνίες τους με τις τράπεζες γενικά.

Επεξ/σία από zmichalakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zmichalakis είπε

Εγώ εν τέλει αλλαξοπίστησα (γαλλόφιλος γαρ) και πήγα σε VW συγκεκριμένα το t-cross που άρεσε εν τέλει και στη γυναίκα μου μιας και είναι το μοναδικό μας αυτοκίνητο. Είχε και το κίνητρο της πολύ μικρής αναμονής (σχεδόν 1 μήνα) σε σύγκριση με όλα τα υπόλοιπα.

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Με αυτά τα χρήματα και πάντα εκτός απροόπτου θα  είσαι πολύ καλά!

Η πιο ωραία φάση είναι αυτή όταν γυρνάς τις αντιπροωπείες και πίστεψέ με, μην αφήσεις ούτε μία εκτός. Να πας σε όλες μιας και μιλάμε για χρηματοδότηση και να ζητήσεις αναλυτικά τι προσφέρουν στα χρηματοδοτικά τους. Νομίζω το πιο καλό το έχει η ford με αρκετά χαμηλό επιτόκιο. Οι κορεάτικες δε φημίζοντες για τις συμφωνίες τους με τις τράπεζες γενικά.

Πιο χαμηλό το βρήκα σε AUDI, περίπου 5%, ωστόσο πριν αλλάξουν τα επιτόκιο τον Ιούλιο.

Τα χειρότερα τα έβρισκα σε VW/SEAT επειδή δεν έδιναν σταθερό επιτόκιο και έπρεπε να πάρεις και κάποιο στάνταρ πακέτο αντί να επιλέξεις εσύ τι θες. (πχ θυμάμαι για golf 1,5tsi manual στα 28κ περίπου. Αν έπαιρνα αυτό που είχε η αντιπροσωπεία, ήθελε 10κ προκαταβολή, κοντά στα 350 τον μήνα για 4 έτη και στο τέλος 6800 μια δόση. Με μια σούμα, κοντά στα 5κ επιτόκια αν και σου έλεγε 5,9%).

Στο hyundai μου βγήκε 6,9% σταθερό, η κία δίνει λίγο χαμηλότερα νομίζω. Opel/Peugeot έχουν απογειωθεί και σε τιμή και σε επιτόκια, άσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...