Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

Sorry, το 2 φορές το μήνα όριο , ούτε καν το πρόσεξα but still legit!

Έχει κάποιος πρόβλημα όταν πάει να βάλει το IBAN της payzy στη  Revolut? Μου βγάζει συνέχεια ότι ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος.

Δοκίμασες να στείλεις στην κάρτα payzy? Νομίζω η Ρεβολουτ προσφέρει αυτή τη δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Δοκίμασες να στείλεις στην κάρτα payzy? Νομίζω η Ρεβολουτ προσφέρει αυτή τη δυνατότητα.

Ναι, την εχει αλλά μόνο για συγκεκριμένες κάρτες και νομίζω από UK πρεπει να ναι. Όλη η ιδέα εδώ είναι απλά να μπορείς να κανεις top up και με αλλο τρόπο εκτός από το να ανοίγεις το payzy app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bob7greejkiver είπε

Ναι, την εχει αλλά μόνο για συγκεκριμένες κάρτες και νομίζω από UK πρεπει να ναι. Όλη η ιδέα εδώ είναι απλά να μπορείς να κανεις top up και με αλλο τρόπο εκτός από το να ανοίγεις το payzy app.

Τελικά έχει και Ελλάδα αλλά δεν το χω δοκιμάσει ακόμα.

Ακόμα και το paypal πετάει το ίδιο λάθος όταν πάω να περάσω το IBAN :"You have entered an invalid IBAN. Please try again."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2022 στις 5:11 ΜΜ, polaki είπε

Καλά για τον άλλο με το 8% που λέει ότι παίρνει για κάθε ευρώ του από τράπεζα εξωτερικού, ακόμα περιμένει το μισό forum

99% εννοεί αυτή και είναι ως 8% σε κρυπτονομίσματα BNB.

Βαριέμαι να διαβάσω όλους τους αστερίσκους, απλά pass.

https://www.binance.com/en/cards

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Doubt είπε

99% εννοεί αυτή και είναι ως 8% σε κρυπτονομίσματα BNB.

Βαριέμαι να διαβάσω όλους τους αστερίσκους, απλά pass.

https://www.binance.com/en/cards

 

Άστο, διάβασα εγώ. 

Προφανώς ο φίλος έχει 600 BNB έτσι να βρίσκονται στο λογαριασμό του.. με αξία 272€ το ένα, δηλαδή έτσι στο χαλαρό έχει 163.000€ αξία σε BNB στο Balance του, και παίρνει 8% cashback. 

Γελάει ο κόσμος. 

image.png.65702c2b46803fd74f9364a9b5e19125.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, polaki είπε

Προφανώς ο φίλος έχει 600 BNB έτσι να βρίσκονται στο λογαριασμό του.. με αξία 272€ το ένα, δηλαδή έτσι στο χαλαρό έχει 163.000€ αξία σε BNB στο Balance του, και παίρνει 8% cashback. 

Κάπου τα είχα ξαναδεί αυτά, νομίζω στο θέμα με τα κρυπτονομίσματα, γι'αυτό δεν ρίχνω 2η ματιά. Μακριά κι αγαπημένοι.

Της Nexo η κάρτα επίσης θέλει πολύ διάβασμα, δεν πρόκειται να ασχοληθώ.

Wirex, μετά τις τελευταίες αλλαγές, άντε γειά.

Crypto.com επίσης γεμάτη αστερίσκους και κρυπτονομίσματα, δεν έχω βγάλει καν..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 2:02 ΜΜ, CheOnWeb είπε

Για Alpha Bank, Eurobank και Εθνική που το χρησιμοποιώ δεν έχει χρέωση.
Θέλεις να στέλνεις πάνω από 500 ευρώ την ημέρα στους φίλους σου;
Θέλεις να γίνουμε φίλοι; 😂

Η Eurobank έχει χρέωση 0.50 απ το πρώτο ευρώ. Επίσης το σύστημα iris είναι καλή επιλογή σε κάποιον που θέλει μα λάβει χρήματα αλλά έχει πάνω από μια τράπεζα μιας που για άγνωστο λόγο δεν σου δίνει την επιλογή σε ποια τράπεζα θέλεις να σταλθούν αλλά κρατάει την τελευταία εγγραφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, rackal said:

Η Eurobank έχει χρέωση 0.50 απ το πρώτο ευρώ.

Περίεργο, σε μένα δεν έχει. 

6E071149-E7DC-43B7-8F8E-632B9AB03ED6.jpeg.97a7664f889a47afe26cc265e314756b.jpeg

12 minutes ago, rackal said:

Επίσης το σύστημα iris είναι καλή επιλογή σε κάποιον που θέλει μα λάβει χρήματα αλλά έχει πάνω από μια τράπεζα μιας που για άγνωστο λόγο δεν σου δίνει την επιλογή σε ποια τράπεζα θέλεις να σταλθούν αλλά κρατάει την τελευταία εγγραφή. 

Εννοείς ότι μπορείς να έχεις διαφορετικές τράπεζες χρέωσης αλλά μόνο μία πίστωσης; Ναι, έτσι είναι.

Με το payzy μπορώ να αποφασίσω σε ποια τράπεζά σου θα σου στείλω τα χρήματα;

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Περίεργο, σε μένα δεν έχει. 

6E071149-E7DC-43B7-8F8E-632B9AB03ED6.jpeg.97a7664f889a47afe26cc265e314756b.jpeg

Εννοείς ότι μπορείς να έχεις διαφορετικές τράπεζες χρέωσης αλλά μόνο μια πίστωσης; Ναι, έτσι είναι.

Με το payzy μπορώ να αποφασίσω σε τράπεζά σου θα σου στείλω τα χρήματα;

Α εσυ έχεις απλό ταμιευτήριο, παρόλα αυτά αν στείλεις 31 ευρώ σου βγάζει προμήθεια 0.50. 

Δεν ξέρω τι γίνεται στη payzy , με χει αποκλείσει επειδή έχω παλιά ταυτότητα. 
 

Το μόνο που θεωρώ συμφέρον για να πάει κάποιος στη payzy είναι το 1% , όλες οι άλλες επιλογές που δίνει μπορείς να τος βρεις σε όλες τις ελληνικές τράπεζες και δεν θα χεις και τις προμήθειες σε ανάληψη χρημάτων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, rackal said:

Α εσυ έχεις απλό ταμιευτήριο, παρόλα αυτά αν στείλεις 31 ευρώ σου βγάζει προμήθεια 0.50. 

Δεν ξέρω τι γίνεται στη payzy , με χει αποκλείσει επειδή έχω παλιά ταυτότητα. 
 

Το μόνο που θεωρώ συμφέρον για να πάει κάποιος στη payzy είναι το 1% , όλες οι άλλες επιλογές που δίνει μπορείς να τος βρεις σε όλες τις ελληνικές τράπεζες και δεν θα χεις και τις προμήθειες σε ανάληψη χρημάτων. 

Δίκιο έχεις, βγάζει 0,50 χρέωση. Δεν είχε τύχει να κάνω μεταφορά παρά ελάχιστα ευρώ. Χρησιμοποιώ κυρίως Alpha και Εθνική που δεν έχουν χρέωση ούτε στα 500€. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη, γιατί έχω μπερδευτεί: Θα ήθελα μια "κάρτα", έναν τρόπο ουσιαστικά να μεταφέρω λεφτά, φυσικά χωρίς προμήθεια, πχ σε λογαριασμό φίλου που έχει λογαριασμό σε οποιαδήποτε άλλη ελληνική τράπεζα. Εγώ έχω Εθνική. Δεν χρησιμοποιώ ούτε IRIS, ούτε Revolut. Ποιά πιστεύετε από τις 3 (payzy, Iris, Revolut) ότι είναι η πιο κατάλληλη, εύκολη και ανέξοδη για αυτή τη χρήση;

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aris2022k είπε

Παιδιά συγγνώμη, γιατί έχω μπερδευτεί: Θα ήθελα μια "κάρτα", έναν τρόπο ουσιαστικά να μεταφέρω λεφτά, φυσικά χωρίς προμήθεια, πχ σε λογαριασμό φίλου που έχει λογαριασμό σε οποιαδήποτε άλλη ελληνική τράπεζα. Εγώ έχω Εθνική. Δεν χρησιμοποιώ ούτε IRIS, ούτε Revolut. Ποιά πιστεύετε από τις 3 (payzy, Iris, Revolut) ότι είναι η πιο κατάλληλη, εύκολη και ανέξοδη για αυτή τη χρήση;

Ευχαριστώ!!

Αν ο φίλος σου έχει IRIS θα έλεγα να πάτε κατευθείαν εκεί κυρίως για να αποφύγεις μία καινούρια κάρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Αν ο φίλος σου έχει IRIS θα έλεγα να πάτε κατευθείαν εκεί κυρίως για να αποφύγεις μία καινούρια κάρτα..

Ευχαριστώ, ναι, μου φαίνεται κι εμένα πιο απλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω τα ίδια με το Viva wallet δηλαδή το οποίο προσφέρει και την εξαιρετική ευκολία να μπορείς να την φορτώσεις με μετρητά σε βενζινάδικα κτλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JoanBresci είπε

Πάνω κάτω τα ίδια με το Viva wallet δηλαδή το οποίο προσφέρει και την εξαιρετική ευκολία να μπορείς να την φορτώσεις με μετρητά σε βενζινάδικα κτλπ 

Έχει 1% cashback το viva wallet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...