Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, jowl_tnt είπε

Δε μπορω να παραγγειλω απο BOX απο την προηγουμενη εβδομαδα και μου λενε δεν βρισκουν κανενα προβλημα.

IMG_8938.png

Πριν δύο βδομάδες περίπου δε μπορούσα να παραγγείλω ούτε από efoofd ούτε από wolt και δεν μου πέρασε ούτε ανέπαφα σε pos. Φτίαχτηκε μόνο του την επόμενη μέρα και πριν δυο μέρες μου ήρθαν όλα τα notifications μαζικά για το οτι η συναλλαγή ακυρώθηκε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Έχει κάποιος πρόσφατο περιστατικό επιστροφής? Περιμένω μία επιστροφή και δεν προχωράει. Στο τσατ δεν παίρνω καμία απάντηση εκτός του το κοιτάζουμε. 

 

Δυστυχώς είμαι σε δύσκολη θέση καθώς θέλω να ακυρώσω μία άλλη παραγγελία και πλέον σκέφτομαι τι μπορώ να συναντήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Θέλω να πάω Τσεχία που έχουν τσέχικες κορόνες, ποια είναι η γνώμη σας; Σας κρατά προμήθεια η payzy? ή Καλύτερα revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2022 στις 9:38 ΠΜ, bob7greejkiver είπε

Ακόμη, την δοκιμασα και πίσω απο Curve , και παιζει κανονικά! Μέχρι να έρθει η physical payzy στα χέρια μας 

Καλημέρα και καλά Χριστούγεννα. 

Θέλω να σε ρωτήσω εάν λειτουργεί ακόμη η payzy πίσω από την curve γιατί εμένα σταμάτησε να περνάει συναλλαγές το τελευταίο διάστημα. 

Έχω την payzy πίσω από την curve και την curve με τη σειρά της στο google wallet για αγορές με φυσική παρουσία δίχως την φυσική κάρτα curve μαζί μου, ο λόγος είναι να μένει η κάρτα της curve στο σπίτι για τις καθημερινές αγορές την εκμετάλλευση της επιστροφής που έχει η payzy. 

Απλά ψάχνομαι το τελευταίο διάστημα εάν το κόλλημα είναι στο δικό μου λογαριασμό ή άλλαξε κάτι! 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Στις 9/1/2024 στις 2:28 ΠΜ, Christoforos? είπε

Άμα φορτώνω την Payzy με Revolut έχει κάποια χρέωση; Επίσης από Payzy άμα στείλω σε Alpha έχει χρέωση; Η Payzy έχει iris?

> Άμα φορτώνω την Payzy με Revolut έχει κάποια χρέωση;

Όχι

> από Payzy άμα στείλω σε Alpha έχει χρέωση;

Έχει και η Payzy και λογικά και η Α για το εισερχόμενο έμβασμα. Δες τους αντίστοιχους τιμοκαταλόγους.

> Η Payzy έχει iris?

Όχι

Στις 23/12/2023 στις 10:41 ΠΜ, andreasomagiras είπε

Καλημέρα και καλά Χριστούγεννα. 

Θέλω να σε ρωτήσω εάν λειτουργεί ακόμη η payzy πίσω από την curve γιατί εμένα σταμάτησε να περνάει συναλλαγές το τελευταίο διάστημα. 

Έχω την payzy πίσω από την curve και την curve με τη σειρά της στο google wallet για αγορές με φυσική παρουσία δίχως την φυσική κάρτα curve μαζί μου, ο λόγος είναι να μένει η κάρτα της curve στο σπίτι για τις καθημερινές αγορές την εκμετάλλευση της επιστροφής που έχει η payzy. 

Απλά ψάχνομαι το τελευταίο διάστημα εάν το κόλλημα είναι στο δικό μου λογαριασμό ή άλλαξε κάτι! 

Ευχαριστώ! 

Και εγώ το ίδιο κάνω, εδώ και καιρό. Δε μου έχει συμβεί αυτό που λες, αλλά κάτι άλλο, 2 φορές τους τελευταίους 2 μήνες. Η ίδια συναλλαγή μου έχει χρεωθεί 2 φορές! Και το support της Payzy είναι απαράδεκτο. Συνεχώς με παραπέμπουν στο κατάστημα, για να ακυρώσει τη συναλλαγή, ενώ η χρέωση η 2η δεν φαίνεται πουθενά στο κατάστημα. Μάλιστα, τη 2η φορά, η χρέωση έγινε στις 4 τα ξημερώματα, στο Bazaar, όπου προφανώς και ήταν κλειστό!! Την πρώτη φορά λύθηκε μετά από πολλές μέρες και πολύ ταλαιπωρία. Η 2η φορά, μετά από 10 μέρες, δεν έχει επιλυθεί. Πολύ κακή εμπειρία.

Και γω, για το 1% cashback τη χρησιμοποιώ, αλλά με τέτοια προβλήματα, και κυρίως με τέτοια αντιμετώπιση, δεν αξίζει τον κόπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/12/2023 at 22:34, Spira said:

Έχει κάποιος πρόσφατο περιστατικό επιστροφής? Περιμένω μία επιστροφή και δεν προχωράει. Στο τσατ δεν παίρνω καμία απάντηση εκτός του το κοιτάζουμε. 

 

Δυστυχώς είμαι σε δύσκολη θέση καθώς θέλω να ακυρώσω μία άλλη παραγγελία και πλέον σκέφτομαι τι μπορώ να συναντήσω...

Αγορα απο σκρουτζ στις 01-02-2023

ακυρωση απο σκρουτζ λογω ελλειψης στις 02-02 και αμεσα αποδεικτικο επιστροφης.

μεχρι τωρα βραδυ 13-02 εχω παρει τα παπ...ια μου. 

Εκανα στις 09-02 αιτημα στο App και εκει τιποτα.

Τωρα τους εστειλα Mail στο support. Προκειτε να κανω καταγγελια στον συνηγορο και τους εγραψα πως θα κανω και διαγραφη στο λογαριασμο. Ας ταλαιπωρουν αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/2/2024 στις 11:51 ΜΜ, johnniek13 είπε

Αγορα απο σκρουτζ στις 01-02-2023

ακυρωση απο σκρουτζ λογω ελλειψης στις 02-02 και αμεσα αποδεικτικο επιστροφης.

μεχρι τωρα βραδυ 13-02 εχω παρει τα παπ...ια μου. 

Εκανα στις 09-02 αιτημα στο App και εκει τιποτα.

Τωρα τους εστειλα Mail στο support. Προκειτε να κανω καταγγελια στον συνηγορο και τους εγραψα πως θα κανω και διαγραφη στο λογαριασμο. Ας ταλαιπωρουν αλλους...

Αυτή η καθυστέρηση οφείλεται στην skroutz ή στη payzy λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 04/03/2024 at 09:37, gousias said:

Αυτή η καθυστέρηση οφείλεται στην skroutz ή στη payzy λες;

οφειλεται 100% σε payzy. o skroutz μου εστειλε αποδεικτικο επιστροφής την ιδια μέρα. όμως η payzy ολοκληρωσε την συναλλαγη που ηταν σε εκκρεμοτητα 5 μερες μετα την ακυρωση. Δειχνει οτι κατι δεν εχουν οργανωσει σωστα σε αυτο το θεμα γιατι ιδιες ακυρωσεις απο skroutz με visa eurobank επιστρεφονται σε 3-4 μέρες. επιστροφη εγινε μετα απο 14 μερες.

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, ξέρετε κάθε πότε περνάνε τα coins? Έχω πραγματοποιήσει 3 πληρωμές με την κάρτα payzy και τα μόνο coins που έχει δώσει είναι αυτά της εγγραφής και της ενεργοποίησης της κάρτας. Τόσο πολύ καθυστερούν? Νόμιζα ότι γίνεται αυτόματα η απόδοση των coins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Natashaky said:

Καλησπέρα, ξέρετε κάθε πότε περνάνε τα coins? Έχω πραγματοποιήσει 3 πληρωμές με την κάρτα payzy και τα μόνο coins που έχει δώσει είναι αυτά της εγγραφής και της ενεργοποίησης της κάρτας. Τόσο πολύ καθυστερούν? Νόμιζα ότι γίνεται αυτόματα η απόδοση των coins

Οταν γίνει εκκαθάριση σε κάθε συναλλαγή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, speedman_26 είπε

Οταν γίνει εκκαθάριση σε κάθε συναλλαγή 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το διαπίστωσα μόλις, όλες οι συναλλαγές μου είναι "προς εκκαθάριση" προς το παρόν! 

Επεξ/σία από Natashaky
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...