Προς το περιεχόμενο

payzy, η νέα πλήρως ψηφιακή πρόταση της Cosmote για ηλεκτρονικές πληρωμές με smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, tzotol είπε

Έχω σαν προεπιλογή την payzy και απλά ανοίγω nfc κ πληρώνω χωρίς να ανοίξω Google pay κ να επιλέξω κάρτα! 

Ίσως κάτι έγινε λάθος από πλευράς τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tzotol είπε

Είχα πάρει κάτι παπούτσια από το lidl είχα πληρώσει με την payzy κ χθες που τα επέστρεψα μου είπαν ότι χρειάζεται φυσική κάρτα για να επιστραφούν τα χρήματα! Μου τα έδωσαν εν τέλει σε μετρητά αλλά να γιατί χρειάζεται η φυσική κάρτα! 

Γίνεται κανονικά μέσω του Google pay ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ πρέπει να είναι η ίδια κάρτα που πέρασες κατά την αγορά , δεν χρειάζεται φυσική και δεν θα γινόταν άλλωστε γιατί μέσω Pay δημιουργείται ένας άλλος αριθμός κάρτας εικονικός, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗς ΚΑΡΤΑΣ για λόγους ασφαλείας.

1 ώρα πριν, tzotol είπε

Σε lidl σου έχουν κάνει την επιστροφή που είπες μέσω Google pay;

Πάνω από 3 φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzotol είπε

Σε lidl σου έχουν κάνει την επιστροφή που είπες μέσω Google pay;

Θυμάμαι πως έχει γίνει, αν ήταν στη συγκεκριμένη αλυσίδα δεν είμαι απόλυτα βέβαιος... ήδη το επιβεβαίωσε άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, leotzian είπε

Γίνεται κανονικά μέσω του Google pay ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ πρέπει να είναι η ίδια κάρτα που πέρασες κατά την αγορά , δεν χρειάζεται φυσική και δεν θα γινόταν άλλωστε γιατί μέσω Pay δημιουργείται ένας άλλος αριθμός κάρτας εικονικός, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗς ΚΑΡΤΑΣ για λόγους ασφαλείας.

Πάνω από 3 φορές

Σωστό αυτό, αφού αν πληρώνεις μέσω Google pay βγαίνει εικονικός αριθμός πως θα βάλεις την φυσική κάρτα, θα έχει άλλον αριθμό. Με οποιαδήποτε καρταθα υπάρχει θέμα ακόμα κ αν έχεις φυσική κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεταφορές σε άλλο Iban έχουν πάντα χρέωση 2.00 ευρώ;

Ξέρω πως δεν υπάρχει η Iris, όμως αναρωτιόμουν αν για μικροποσά (κάτω των 10 ευρώ) θα μπορούσες να τα στείλεις χωρίς να χρεωθείς κάτι εξτρά.

On 09/06/2023 at 19:12, Doubt said:

Φαίνεται το ποσό, δεν φαίνεται η επωνυμία. Εκεί που θα έγραφε ας πούμε "cosmote payments" υπάρχει κενό.

Άρα χτίζεις αφορολόγητο ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Οι μεταφορές σε άλλο Iban έχουν πάντα χρέωση 2.00 ευρώ;

Ξέρω πως δεν υπάρχει η Iris, όμως αναρωτιόμουν αν για μικροποσά (κάτω των 10 ευρώ) θα μπορούσες να τα στείλεις χωρίς να χρεωθείς κάτι εξτρά.

Άρα χτίζεις αφορολόγητο ή όχι;

Χτιζεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gatoskylo8 είπε

Οι μεταφορές σε άλλο Iban έχουν πάντα χρέωση 2.00 ευρώ;

Ξέρω πως δεν υπάρχει η Iris, όμως αναρωτιόμουν αν για μικροποσά (κάτω των 10 ευρώ) θα μπορούσες να τα στείλεις χωρίς να χρεωθείς κάτι εξτρά.

Άρα χτίζεις αφορολόγητο ή όχι;

Κανονικα χτίζεις

Εφοσον μπαινουν αυτόματα δεδομενα στην δηλωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση να αλλάξω τον κωδικό μου στην payzy. Δεν δίνει την επιλογή να κρατήσεις τον ίδιο κωδικό ή να βάλεις τον ήδη υπάρχον. Υπάρχει λύση κάπως να κρατήσεις τον ίδιο κωδικό και να μην αλλάζουμε κάθε 6μηνο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZoReN είπε

Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση να αλλάξω τον κωδικό μου στην payzy. Δεν δίνει την επιλογή να κρατήσεις τον ίδιο κωδικό ή να βάλεις τον ήδη υπάρχον. Υπάρχει λύση κάπως να κρατήσεις τον ίδιο κωδικό και να μην αλλάζουμε κάθε 6μηνο; 

Δε νομίζω.

Και η eurobank τα ίδια κάνει για το ebanking της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πάει καλά σήμερα με πέταξε έξω η εφαρμογή και οταν πάω να συνδεθώ μου λει λάθος κωδικός πού δεν υπάρχει περίπτωση κάνω forgot password βάζω νέα και μου λέει ουπς κατι πήγε στραβά τι παίζει ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leotzian είπε

Κάτι δεν πάει καλά σήμερα με πέταξε έξω η εφαρμογή και οταν πάω να συνδεθώ μου λει λάθος κωδικός πού δεν υπάρχει περίπτωση κάνω forgot password βάζω νέα και μου λέει ουπς κατι πήγε στραβά τι παίζει ρε παιδιά?

Ακριβώς τα ίδια και σε εμένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάλησε το σύστημα ελπίζω να το φτιάξουν τώρα οταν φτιάξει γράψτε το εδώ γιατι πάτησα forgot password και δεν ξέρω αν θυμάται τους παλιούς κωδικούς, βέβαια δεν ολοκληρώθηκε η αλλαγή λόγω σφάλματος 

 

Edit

Τελικά 10:00 έφτιαξε

 

Επεξ/σία από leotzian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jowl_tnt είπε

Δε μπορω να παραγγειλω απο BOX απο την προηγουμενη εβδομαδα και μου λενε δεν βρισκουν κανενα προβλημα.

IMG_8938.png

Μήπως να μιλήσεις και με το box?

Του ίδιου ομίλου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...