Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "acts of man" το είχα μάθει από τον @drhπριν από χρόνια και το αγάπησα από την πρώτη νότα. Στο παιχνίδι το είχε βάλει αλλά σε bonus γύρο, οπότε δεν θα το βρείτε στο ιστορικό του παιχνιδιού.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, MrsPeel είπε

Το "acts of man" το είχα μάθει από τον @drhπριν από χρόνια και το αγάπησα από την πρώτη νότα. Στο παιχνίδι το είχε βάλει αλλά σε bonus γύρο, οπότε δεν θα το βρείτε στο ιστορικό του παιχνιδιού.

Αμ γι αυτό! όταν ψάχνω μήπως έχει μπει το ίδιο τραγούδι σε άλλο παιχνίδι  πατάω στη νότα που έχει και μόνο το προηγούμενο παιχνίδι βγάζει υπάρχει άλλος τρόπος να δω τα άλλα παιχνίδια τα πιο παλιά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ariadnimusiclover είπε

Αμ γι αυτό! όταν ψάχνω μήπως έχει μπει το ίδιο τραγούδι σε άλλο παιχνίδι  πατάω στη νότα που έχει και μόνο το προηγούμενο παιχνίδι βγάζει υπάρχει άλλος τρόπος να δω τα άλλα παιχνίδια τα πιο παλιά ?

Εδώ..

https://forumvision.github.io/bwgt/allSongs.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που είναι ο @drh να λογαριαστούμε. Σίγα καημένε που μόνο εσύ ξέρεις τους The Czars.😜 Όταν εγώ τους άκουγα εσύ άκουγες Οasis ακόμη! 😂😂

Λόγω έλλειψης χρόνου και τρελού τρέξιμου κάνω λάθη. Το σχόλιο που έγραψα κατά λάθος στο τραγούδι "The ocean" πηγαίνε στο τραγούδι "Πόσο λυπάμαι".

Ωραίος γύρος.  Καλή μας συνέχεια!

 

Επεξ/σία από JennyP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

58 λεπτά πριν, JennyP είπε

Που είναι ο @drh να λογαριαστούμε. Σίγα καημένε που μόνο εσύ ξέρεις τους The Czars.😜 Όταν εγώ τους άκουγα εσύ άκουγες Οasis ακόμη! 😂😂

Πρωταπριλιά (!!) του 2014 κυρία μου...άμα δεν με πιστεύεις 😝

image.png.8114c5b22c298917cb90eff2c998d311.png

...τώρα όσοι προσέξουν πως βαθμολογούσα τότε....άντε να βγάλει κανείς άκρη μαζί μου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, drh είπε

 

Πρωταπριλιά (!!) του 2014 κυρία μου...άμα δεν με πιστεύεις 😝

image.png.8114c5b22c298917cb90eff2c998d311.png

...τώρα όσοι προσέξουν πως βαθμολογούσα τότε....άντε να βγάλει κανείς άκρη μαζί μου 🤣

Koίτα...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά τους Midlake και Czars οι μουσικόφιλοι και τα τρελά μουσικοψαχτήρια τα έχουν φάει με το κουτάλι...και υπάρχει και δισκογραφία..οπότε χωρίς παρεξήγηση δε σε πολυακούν χαχαχ συγγνώμη κιόλας έτσι?:P  τι στο καλό εσύ και ο Νόβα τόσο μεγάλο αρχείο έχετε? Εγώ δεν θυμάμαι τι βάζω που χαχα

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και μόνο που μου απαντάς σοβαρά....εγώ δε θα το έκανα ποτέ αυτό σε μένα... 🤪

προφανώς ούτε οι Midlake, ούτε οι Czars είναι κανένα ντιπ για ντιπ άγνωστο όνομα που τους ξέρω μόνο εγώ κι η μάνα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, drh είπε

....και μόνο που μου απαντάς σοβαρά....εγώ δε θα το έκανα ποτέ αυτό σε μένα... 🤪

προφανώς ούτε οι Midlake, ούτε οι Czars είναι κανένα ντιπ για ντιπ άγνωστο όνομα που τους ξέρω μόνο εγώ κι η μάνα τους

Ναι καλέ το ξέρουμε ότι κάνεις χιούμορ κι εμείς θέλουμε να σε πειράξουμε λίγο εγώ προσωπικά δεν αμφιβάλω για τις γνώσεις σου στη μουσική και στο high fi όπως αποδείχτηκε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ariadnimusiclover είπε

εγώ προσωπικά δεν αμφιβάλω για τις γνώσεις σου στη μουσική και στο high fi

κακώς....εγώ πολύ αμφιβάλλω 😝

Επεξ/σία από drh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gab που δεν ψήφισε στον επόμενο γύρο θα βάλει τραγούδι ή το σύστημα του παιχνιδιού δεν την αφήνει? 👈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στην JennyP για την πρώτη θέση, αλλά και στα άλλα τρία κορίτσια (ariadnimusiclover, riffy, lovesucks) που συμπλήρωσαν την τετράδα!  ... Είχαμε γυναικεία κυριαρχία

 

Στις 13/10/2022 στις 6:23 ΜΜ, mic2mic είπε

.........  Τον Μάρτιο του 1973 ο Marlon Brando κατέκτησε το βραβείο Oscar αλλά αρνήθηκε κι αυτός να το παραλάβει και δεν παρέστη αυτοπροσώπως στην απονομή   .........

Και μιας που το θυμήθηκα τώρα όσον αφορά το παραπάνω σχόλιο να αναφέρω ότι συμπληρώθηκαν τέσσερις εβδομάδες που έφυγε απο την ζωή (2/10/2022) η Σατσίν Λιτλφέδερ, η Ινδιάνα που είχε αρνηθεί το Όσκαρ εκ μέρους του Μάρλον Μπράντο.

https://www.efsyn.gr/tehnes/sinema/361597_pethane-i-satsin-litlfeder-i-indiana-poy-eihe-arnithei-oskar-toy-marlon

https://www.kathimerini.gr/culture/562074811/satsin-litlfeder-mikro-ftero-megali-polemistria/

 

55 λεπτά πριν, ariadnimusiclover είπε

Η Gab που δεν ψήφισε στον επόμενο γύρο θα βάλει τραγούδι ή το σύστημα του παιχνιδιού δεν την αφήνει? 👈

Στον επόμενο γύρο η GAB δεν θα έχει κομμάτι, μπορεί όμως να ψηφίσει 

Στις 14/5/2022 στις 10:48 ΠΜ, mic2mic είπε

.........  Στο παιχνίδι που ξεκινά τώρα υπάρχει προθεσμία 7 ημερών για την βαθμολόγηση του κάθε γύρου. 2 μέρες μετά την δημοσίευση των αποτελεσμάτων του κάθε γύρου, ξεκινά ο επόμενος. Οι παίκτες έχουν 5 μέρες επιπλέον χρόνου ο καθένας για ολόκληρο το παιχνίδι, σε περίπτωση που δεν προλαβαίνουν να βαθμολογήσουν εντός προθεσμίας. Αν κάποιος παίκτης δεν βαθμολογήσει κάποιον γύρο εντός προθεσμίας, το τραγούδι του δεν θα συμμετάσχει στον επόμενο γύρο. Θα πρέπει να βαθμολογήσει κάποιον επόμενο γύρο ώστε να ξαναρχίσει να συμμετέχει κανονικά. Το ίδιο συμβαίνει και αν ξεχάσει να βάλει τραγούδι για κάποιον γύρο: Ο γύρος διεξάγεται χωρίς αυτόν, αλλά τον βαθμολογεί κανονικά και συμμετέχει από τον μεθεπόμενο  .........

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MaXmaD είπε

Λες και αμα ηταν το καλυτερο τους θα του εβαζες 12! χαχαχαχα!

Άμα σε πιάσω από το τσουλούφι εσένα θα δεις..μπορεί 12 να μην έβαζα αλλά ένα 10ρικο γιατί όχι? Τσούχτραααα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...