Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Untitled.png

@nomainlineμου, είπα πως στην επιστροφή θα έπαιζε γλυκό,

πόσο μάλλον δε που ήταν χθες και τα γενεθλιάκια σου.

Γερή & χαρούμενη! 🥰

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@nomainline χρόνια πολλά και καλά!!🎂🥳🎂🥳

Να τα εκατοστήσεις!🌻!!

Καλή ανάρρωση🤗🥰

Υ.Γ. @Mrs. Hyde  θα μου κρατήσεις μισό κομματάκι τούρτα??😋😋

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lovesucks είπε

Υ.Γ. @Mrs. Hyde  θα μου κρατήσεις μισό κομματάκι τούρτα??😋😋

Τι μισό κομματάκι, καλέ; Έχω φέρει τρεις τέτοιες. Θα φας το κανονικό σου κομμάτι και, αν θες, θα σου βάλω κι άλλο. Μπερκετλίδικα πράματα, όχι τσιγκουνιές. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rio ΔΕΝ ψήφισε .....είναι που είναι αργοκίνητο καράβι το παιχνίδι έχουμε και ναυτικούς της στεριάς λέτε να πάτησε κομβίον παράτασης??....πφφφ ΜΠΟΡΙΝΚΚΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #2 - Αποτελέσματα

ΤίτλοςARDAVODRHERAFLOGABGBOJENJUDLOVMAXNOMNOVRIFRIO
1 Karen Elson… 921231051260#1041012305
2 Puressence … 91086774842101210#58
3 Younger Bro… 8247712#050881012810
4 Amy Macdona… 786410612#745861072
5 Gandalf - G… 71#080824126667606
6 Ανδρέας Τσο… 65760253121017#3801
7 U137 - Pear… 59110#328057075137
8 Protomartyr… 580012811020121000#12
9 Lucy Dreams… 54553#0010603007123
10 Felt - Now … 5201244100115#51414
11 Domog - Kha… 41100003133303#5100
12 David Byrne… 392#21400201208260
13 Tv Girl - L… 3631560760022004#
14 Pain Of Sal… 26000100570#002020
14 Ματούλα Ζαμ… 2682000#080044000


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #2:
MAX: Μπορειτε και καλυτερα
NOM: Μέτριος γύρος και με πολλά γνωστά σε μένα τραγούδια. 'Οπως και νάχει όμως, είμαι πάντα κερδισμένη, ακούγοντας και βαθμολογώντας ένα νέο γύρο, ακόμα κι αν δεν είναι ο καλύτερος.

Karen Elson - The Birds They Circle :
ARD (12): Τραγουδάρα και μουσικάρα
NOM (12): Πανέμορφο και ξεχωριστό!
JEN (#): H κοπέλα αυτή είναι επαγγελματίας top model. Πολυ χαριματικό άτομο.

Puressence - Don't Know Any Better :
NOM (10): Το λατρεύω κι είχα αρκετά χρόνια να το ακούσω! Η γλυκιά μελωδία ρέει απαλά και δημιουργεί όμορφα συναισθήματα και οι στίχοι με αγγίζουν πολύ, τούτη στιγμή.
DRH (6): Δεν ξέρω αν έχω δει άλλο συγκρότητα live 4 φορές....μπορεί και παραπάνω...4 θυμάμαι σίγουρα. Μ'αρέσουν ακόμα. Μ'αρέσει και το κομμάτι. Αλλά είναι πολύ χιτάκι (νομίζω) και θα βάλω περισσότερους βαθμούς σε κομμάτια που δεν είναι τόσο χιλιοπαιγμένα.
JUD (2): Ναι, κάτι πιο γνωστό την επόμενη φορά :P

Younger Brother - Ribbon On A Branch :
MAX (1): Βασικα εδω επρεπε να παει το 0... Ιου!
NOM (0): Πολύ μεγάλο αλλά αρκετά καλό.

Amy Macdonald - This Is The Life (Acoustic / Drovers Inn Session) :
MAX (8): Αυτο το ακουγα τρωγοντας σουπα!
NOM (6): Παλιό κι αγαπημένο! Σταθερή αξία! 'Ισως να έχει ξαναμπεί στο παιχνίδι. Δεν έχω διάθεση να το ψάξω.
JUD (4): Ναι, κάτι πιο γνωστό την επόμενη φορά :P
DRH (1): Αυτό το κομμάτι με άρεσε από την πρώτη φορά, πριν γίνει χιτάκι, συνέχισε να με αρέσει και όταν έγινε ντιπ για ντιπ σούπα και δεν τον βαρέθηκα. Είναι όμως τόσο χιλιοπαιγμένο που δεν το θέλω στο παιχνίδι. Προτιμώ σαφώς την αρχική εκτέλεση από αυτά τα παραπαπαπα.

Gandalf - Golden Earrings :
JEN (12): τουρου τουρου τουρου τουρου
DRH (8): Περιμένοντας με αγωνία και τον Saruman
NOM (7): Πανέμορφο και πολύ αγαπημένο, με τη φωνή της Peggy Lee αλλά ξεχασμένο σε παλιά λημέρια! Εξαίσια και η ερμηνεία του Gandalf.

Ανδρέας Τσουκαλάς - Νόμιζα :
NOM (3): Δεν είναι πως δεν μου αρέσει αλλά δεν περίμενα να το δω και στο παιχνίδι.
JUD (1): Πόντος για την καλτίλα
DRH (0): Τουλάχιστον κάποιες φορές το τρολάρισμα έχει πλάκα 😅
MAX (#): Εκανε λεει ενα λαθος μονο... εγω εκανα πολλα...

U137 - Pearl Lakes :
NOM (5): Μου άρεσε πολύ! 'Ηταν σαν ένα όχημα που με ταξίδεψε σε ονειρικό προορισμό.

Protomartyr - Come & See :
JUD (12): Ωραίο! Άξιο 12άρι σε έναν μέτριο προς κακό γύρο!
ARD (0): το βιντεο? ό'τι χειρότερο μανία ψυχολογικά τέλεια εναρμονισμένο με το τραγούδι δηλαδή αν υπήρχε κάτω του μηδενός θα του έβαζα -12
NOM (0): Η βία νικάει τη μελωδία.

Lucy Dreams - Silver Lines :
DRH (3): Το πρώτο άκουσμα ήταν πολύ πιο ελπιδοφόρο από τα επόμενα.
MAX (0): Δεν ειναι ασχημο, αλλα καπου επρεπε να παει το 0.
Τα λογια θα μου τα εξηγησει καποιος???
NOM (0): Καλούλι.

Felt - Now She's Gone :
MAX (5): Βημα πρωτο: Κουρδιζουμε την κιθαρα. Βημα δευτερο: Αν δεν πετυχει το κουρδισμα, παιζουμε το Διδυμοτειχο μπλουζ.
DRH (4): Είχα βάλει κι εγώ Felt στο προηγούμενο παινχίδι. Τους άλλους...τους καλούς
Ωραίο κομμάτι είναι κι αυτό, όχι σε όλη τη διάρκειά του. Αλλά καμία σχέση με τους δικούς μου 😋
NOM (1): Δεν ξέρω αν μου αρέσει πολύ ή καθόλου. Παράξενο τραγούδι..

Domog - Khartai Sarlag :
DRH (0): Αυτά τα έθνικ που πάτε και βρίσκετε!!! Φύγαμε από το επίπεδο της Έφης Θώδης και πάμε στον Μίστερ Μπούτια!! Μπράβο βρε! Και εις ανώτερα!
NOM (#): Η συμμετοχή μου.
Παραδοσιακό τραγούδι της Μογγολίας.

David Byrne & Brian Eno - Regiment :
NOM (8): Με συγκλονίζει και με ταράζει πάντα, όπως την πρώτη φορά που το άκουσα.
DRH (2): Α! Τον έχω αυτόν τον δίσκο! Γιατί όμως βάλατε αυτό από την τηλεόραση;

Tv Girl - Lovers Rock :
NOM (0): Ακούγεται ευχάριστα.

Pain Of Salvation - The Big Machine :
NOM (2): Πολύ αγαπημένο συγκρότημα αλλά το τραγούδι, όχι και τόσο.
ARD (0): Πάλι αυτοί? πόνεσαν τα αυτιά του την πρώτη φορά όχι πάλι...
DRH (0): Βρε βρε! Πόσο μου είχαν λείψει! Σαφώς καλύτερο από το προηγούμενο...αλλά και πάλι...δεν

Ματούλα Ζαμάνη - Καίγομαι Και Σιγολιώνω :
NOM (4): Παραδοσιακό ηπειρώτικο τραγούδι. Συγκλονιστικό, σπαρακτικό τολμώ να πω. Το άκουσα κάποτε να το ερμηνεύει ο αδελφός μου και έτρεμα από συγκίνηση. Αργότερα, το άκουσα από όλες τις διαθέσιμες στο youtube ερμηνείες. Καμία απολύτως δεν βγάζει το πάθος και τον πόνο που θέλει το τραγούδι. Κι αυτή εδώ η ερμηνεία δεν μου λέει τίποτα, όπως όλες.



Σχόλια ανά παίκτη

ARD:
Karen Elson - The Birds They Circle (12): Τραγουδάρα και μουσικάρα
Protomartyr - Come & See (0): το βιντεο? ό'τι χειρότερο μανία ψυχολογικά τέλεια εναρμονισμένο με το τραγούδι δηλαδή αν υπήρχε κάτω του μηδενός θα του έβαζα -12
Pain Of Salvation - The Big Machine (0): Πάλι αυτοί? πόνεσαν τα αυτιά του την πρώτη φορά όχι πάλι...

DRH:
Gandalf - Golden Earrings (8): Περιμένοντας με αγωνία και τον Saruman
Puressence - Don't Know Any Better (6): Δεν ξέρω αν έχω δει άλλο συγκρότητα live 4 φορές....μπορεί και παραπάνω...4 θυμάμαι σίγουρα. Μ'αρέσουν ακόμα. Μ'αρέσει και το κομμάτι. Αλλά είναι πολύ χιτάκι (νομίζω) και θα βάλω περισσότερους βαθμούς σε κομμάτια που δεν είναι τόσο χιλιοπαιγμένα.
Felt - Now She's Gone (4): Είχα βάλει κι εγώ Felt στο προηγούμενο παινχίδι. Τους άλλους...τους καλούς
Ωραίο κομμάτι είναι κι αυτό, όχι σε όλη τη διάρκειά του. Αλλά καμία σχέση με τους δικούς μου 😋
Lucy Dreams - Silver Lines (3): Το πρώτο άκουσμα ήταν πολύ πιο ελπιδοφόρο από τα επόμενα.
David Byrne & Brian Eno - Regiment (2): Α! Τον έχω αυτόν τον δίσκο! Γιατί όμως βάλατε αυτό από την τηλεόραση;
Amy Macdonald - This Is The Life (Acoustic / Drovers Inn Session) (1): Αυτό το κομμάτι με άρεσε από την πρώτη φορά, πριν γίνει χιτάκι, συνέχισε να με αρέσει και όταν έγινε ντιπ για ντιπ σούπα και δεν τον βαρέθηκα. Είναι όμως τόσο χιλιοπαιγμένο που δεν το θέλω στο παιχνίδι. Προτιμώ σαφώς την αρχική εκτέλεση από αυτά τα παραπαπαπα.
Ανδρέας Τσουκαλάς - Νόμιζα (0): Τουλάχιστον κάποιες φορές το τρολάρισμα έχει πλάκα 😅
Domog - Khartai Sarlag (0): Αυτά τα έθνικ που πάτε και βρίσκετε!!! Φύγαμε από το επίπεδο της Έφης Θώδης και πάμε στον Μίστερ Μπούτια!! Μπράβο βρε! Και εις ανώτερα!
Pain Of Salvation - The Big Machine (0): Βρε βρε! Πόσο μου είχαν λείψει! Σαφώς καλύτερο από το προηγούμενο...αλλά και πάλι...δεν

JEN:
Gandalf - Golden Earrings (12): τουρου τουρου τουρου τουρου
Karen Elson - The Birds They Circle (#): H κοπέλα αυτή είναι επαγγελματίας top model. Πολυ χαριματικό άτομο.

JUD:
Protomartyr - Come & See (12): Ωραίο! Άξιο 12άρι σε έναν μέτριο προς κακό γύρο!
Amy Macdonald - This Is The Life (Acoustic / Drovers Inn Session) (4): Ναι, κάτι πιο γνωστό την επόμενη φορά :P
Puressence - Don't Know Any Better (2): Ναι, κάτι πιο γνωστό την επόμενη φορά :P
Ανδρέας Τσουκαλάς - Νόμιζα (1): Πόντος για την καλτίλα

MAX:
Round #2: Μπορειτε και καλυτερα
Amy Macdonald - This Is The Life (Acoustic / Drovers Inn Session) (8): Αυτο το ακουγα τρωγοντας σουπα!
Felt - Now She's Gone (5): Βημα πρωτο: Κουρδιζουμε την κιθαρα. Βημα δευτερο: Αν δεν πετυχει το κουρδισμα, παιζουμε το Διδυμοτειχο μπλουζ.
Younger Brother - Ribbon On A Branch (1): Βασικα εδω επρεπε να παει το 0... Ιου!
Lucy Dreams - Silver Lines (0): Δεν ειναι ασχημο, αλλα καπου επρεπε να παει το 0.
Τα λογια θα μου τα εξηγησει καποιος???
Ανδρέας Τσουκαλάς - Νόμιζα (#): Εκανε λεει ενα λαθος μονο... εγω εκανα πολλα...

NOM:
Round #2: Μέτριος γύρος και με πολλά γνωστά σε μένα τραγούδια. 'Οπως και νάχει όμως, είμαι πάντα κερδισμένη, ακούγοντας και βαθμολογώντας ένα νέο γύρο, ακόμα κι αν δεν είναι ο καλύτερος.
Karen Elson - The Birds They Circle (12): Πανέμορφο και ξεχωριστό!
Puressence - Don't Know Any Better (10): Το λατρεύω κι είχα αρκετά χρόνια να το ακούσω! Η γλυκιά μελωδία ρέει απαλά και δημιουργεί όμορφα συναισθήματα και οι στίχοι με αγγίζουν πολύ, τούτη στιγμή.
David Byrne & Brian Eno - Regiment (8): Με συγκλονίζει και με ταράζει πάντα, όπως την πρώτη φορά που το άκουσα.
Gandalf - Golden Earrings (7): Πανέμορφο και πολύ αγαπημένο, με τη φωνή της Peggy Lee αλλά ξεχασμένο σε παλιά λημέρια! Εξαίσια και η ερμηνεία του Gandalf.
Amy Macdonald - This Is The Life (Acoustic / Drovers Inn Session) (6): Παλιό κι αγαπημένο! Σταθερή αξία! 'Ισως να έχει ξαναμπεί στο παιχνίδι. Δεν έχω διάθεση να το ψάξω.
U137 - Pearl Lakes (5): Μου άρεσε πολύ! 'Ηταν σαν ένα όχημα που με ταξίδεψε σε ονειρικό προορισμό.
Ματούλα Ζαμάνη - Καίγομαι Και Σιγολιώνω (4): Παραδοσιακό ηπειρώτικο τραγούδι. Συγκλονιστικό, σπαρακτικό τολμώ να πω. Το άκουσα κάποτε να το ερμηνεύει ο αδελφός μου και έτρεμα από συγκίνηση. Αργότερα, το άκουσα από όλες τις διαθέσιμες στο youtube ερμηνείες. Καμία απολύτως δεν βγάζει το πάθος και τον πόνο που θέλει το τραγούδι. Κι αυτή εδώ η ερμηνεία δεν μου λέει τίποτα, όπως όλες.
Ανδρέας Τσουκαλάς - Νόμιζα (3): Δεν είναι πως δεν μου αρέσει αλλά δεν περίμενα να το δω και στο παιχνίδι.
Pain Of Salvation - The Big Machine (2): Πολύ αγαπημένο συγκρότημα αλλά το τραγούδι, όχι και τόσο.
Felt - Now She's Gone (1): Δεν ξέρω αν μου αρέσει πολύ ή καθόλου. Παράξενο τραγούδι..
Younger Brother - Ribbon On A Branch (0): Πολύ μεγάλο αλλά αρκετά καλό.
Protomartyr - Come & See (0): Η βία νικάει τη μελωδία.
Lucy Dreams - Silver Lines (0): Καλούλι.
Tv Girl - Lovers Rock (0): Ακούγεται ευχάριστα.
Domog - Khartai Sarlag (#): Η συμμετοχή μου.
Παραδοσιακό τραγούδι της Μογγολίας.



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

+/- ΠαίκτηςΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 NOV1899891
2 +3 FLO1547282
3 +1 GBO1527478
4 -2 ERA1438954
5 -3 LOV1418952
6 ARD1366571
7 +7 JEN1182692
8 +2 DRH1105159
9 +2 RIF1034558
10 -1 AVO945539
11 -4 RIO935736
12 -4 GAB825626
= NOM824141
14 +1 MAX811665
15 -2 JUD623626


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα όλη μέρα με υγεία!!🌻

Συγχαρητήρια @JennyP για την πρωτιά🙂

@NovaLacertae  και  @floyd89gr  μπράβο για την δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα😊

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους🤗

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο Τζενουίτα έβαλες τραγουδάρα!!! Μπράβο και σε μένα που έπιασα τελικα το 666...να με φοβάστεεεε χαχαχ:P Μήπως στον επόμενη γύρο βάλω κάτι από τα παιδιά της Αφροδίτης από τον δίσκο τους? λέω εγώ τώρα....Επίσης θερμά συγχαρητήρια σε @NovaLacertae & @floyd89gr για την δεύτερη και τρίτη θέση...

ΥΓ Μπράβο συμπάθεια που παραμένεις πρώτος στο γενικό σύνολο!!! @NovaLacertae να τα λέμε όλα με το όνομά τους ...

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι με δυσκόλεψε πολύ αυτός ο γύρος για το 12άρι αλλά και για τις πρώτες θέσεις γενικά .. δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε κάποιο κομμάτι με την πρώτη .. για να είμαι ειλικρινής ακούγοντας τα κομμάτια πολλές φορές άλλαξα την βαθμολογία στο τέλος και είχα γράψει και σχόλια σε πολλά κομμάτια .. αλλά κατάλαβα εκ των υστέρων ότι έπρεπε να πατήσω υποβολή :wacko: και δεν το έκανα νομίζοντας ότι εφόσον εγώ έβλεπα τις αλλαγές στην εφαρμογή πέρναγαν αυτόματα .. anyway .. έπαθα και έμαθα .. αυτό το κομμάτι που αδίκησα πιο πολύ οφείλω να το πω είναι το κομμάτι των Brian Eno David Byrne στο οποίο στην τελευταία μου αλλαγή αποφάσισα ότι θα του δώσω το 12άρι μου .. καλό σ/κ και καλή μας συνέχεια στο παιχνίδι ..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες και μπράβο στην Τζένη για την πρωτιά.

Αρκετά ενδιαφέρον ο γύρος, με μπόλικα καλά κομμάτια αλλά όχι κάποιο εξαιρετικό, αναμένουμε με ενδιαφέρον τη συνέχεια!

Καλό ΣΚ και καλή μας συνέχεια!  :D 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ariadnimusiclover είπε

Άλλη μια φορά να μπει pain of salvation και  3τωσει το κακό θα..........

 

Δεν με πτοούν οι 2 συνεχόμενες προτελευταίες θέσεις!
Άλλωστε ο σκοπός μου είναι να σας κάνω brainwash για να έρθετε στην επόμενη συναυλία τους 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, judge_manos είπε

Δεν με πτοούν οι 2 συνεχόμενες προτελευταίες θέσεις!
Άλλωστε ο σκοπός μου είναι να σας κάνω brainwash για να έρθετε στην επόμενη συναυλία τους 😅

Mόλις τους είδα ξανά εβαλα κουλουράκι αμέσως τόσα μύρια τραγούδια και μουσικές αυτούς βρήκες καλέε?? 

 

Στον επόμενο γύρο σε παρακαλώ βάλε μόνο pain ή Salvation όΧΙ ΌΛΟ ΜΑΖΙΙΙΙ ΧΑΧΑ σε εκλιπαρώ δηλαδήςςςςςς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν..έχουν βάλει όλοι τραγούδια κομμάτια μουσικές μήπως να το επισπεύσουμε λίγο το πράγμα? Σαν την διαφήμιση του τζάμπο μέχρι τα Χριστούγεννα....😁 0 ημέρες 18 ώρες και 5 λεπτά....ανοίξτε το σήμερα Κυριακή να ακούσουμε το γούστο των παικτών...ακούει κανείς?? πφφφ πολύ βραδυφλεγές....

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...