Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ariadnimusiclover είπε

Λοιπόν..έχουν βάλει όλοι τραγούδια κομμάτια μουσικές μήπως να το επισπεύσουμε λίγο το πράγμα? Σαν την διαφήμιση του τζάμπο μέχρι τα Χριστούγεννα....😁 0 ημέρες 18 ώρες και 5 λεπτά....ανοίξτε το σήμερα Κυριακή να ακούσουμε το γούστο των παικτών...ακούει κανείς?? πφφφ πολύ βραδυφλεγές....

Λοιπόν, μετά τον triplex1 (TRI) έχουμε και δεύτερο παίκτη, οπαδό της ταχείας διεξαγωγής, την ariadnimusiclover (ARD) οπότε αν μαζευτούν καμιά δεκαριά ακόμα, μπορεί να σχηματιστεί ένα ταχύρυθμο γκρουπ (με ένα-δύο γύρους την ημέρα ή οπως αλλιώς επιθυμούν) για να το ευχαριστηθούν...  με την βοήθεια του επιτυχημένου μοντέλου Moderminator T-1000   βεβαίως - βεβαίως. 

Στις 6/9/2022 στις 6:13 ΜΜ, mic2mic είπε

......... Για το επόμενο παιχνίδι, ας αναλάβει κάποιος άλλος την διαδικασία προσέλκυσης θυμάτων παικτών. Διαχειριστής θα είναι και πάλι το επιτυχημένο μοντέλο Moderminator T-1000. .....

 

Στις 6/5/2022 στις 1:03 ΠΜ, mic2mic είπε

Σωστός, MRH είναι (τα δύο πρώτα γράμματα συν το πρώτο από τα επόμενα που δεν υπάρχει στο όνομα του παλιότερου παίκτη - αν υπάρχουν όλα μπαίνει αριθμός από 2-9)......

Βέβαια χρειάζεται κάποιες επιδιορθώσεις to Moderminator T-1000, γιατί κάποια λαθάκια τα κάνει, όπως για παράδειγμα την περίπτωση της ariadnimusiclover (ARIAD...) που την ονόμασε ARD αντί για ARA την στιγμή που υπάρχει μόνο το ARI

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, ariadnimusiclover είπε

Λοιπόν..έχουν βάλει όλοι τραγούδια κομμάτια μουσικές μήπως να το επισπεύσουμε λίγο το πράγμα? Σαν την διαφήμιση του τζάμπο μέχρι τα Χριστούγεννα....😁 0 ημέρες 18 ώρες και 5 λεπτά....ανοίξτε το σήμερα Κυριακή να ακούσουμε το γούστο των παικτών...ακούει κανείς?? πφφφ πολύ βραδυφλεγές....

Όπως είχα πει και στο πρώτο παιχνίδι:

"από το τέλος του γύρου μέχρι να αρχίσει ο επόμενος περνάνε ακριβώς 2 μέρες. Κάποιοι μπορεί να έχουν βάλει προσωρινό τραγούδι και να μην σκοπεύουν να στείλουν αυτό τελικά."

 

38 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Βέβαια χρειάζεται κάποιες επιδιορθώσεις to Moderminator T-1000, γιατί κάποια λαθάκια τα κάνει, όπως για παράδειγμα την περίπτωση της ariadnimusiclover (ARIAD...) που την ονόμασε ARD αντί για ARA την στιγμή που υπάρχει μόνο το ARI

Κανένα λάθος, έτσι πρέπει να είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mic2mic είπε

Κανένα λάθος, έτσι πρέπει να είναι.

Γιατί;    A  R  I  A  D     υπαρχει το  A R I   και το επόμενο γράμμα μετά το  Ι  είναι το  Α   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ το ARIA μου πάει καλύτερα λόγω οπερας :wub:

Μόλις τώρα, NovaLacertae είπε

Γιατί;    A  R  I  A  D     υπαρχει το  A R I   και το επόμενο γράμμα μετά το  Ι  είναι το  Α   

Ε όχι και  ΑRI παραθέτει σε αγοράκι χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Γιατί;    A  R  I  A  D     υπαρχει το  A R I   και το επόμενο γράμμα μετά το  Ι  είναι το  Α   

Επειδή κι εγώ δεν το κατάλαβα αυτό, ρώτησα απ' ευθείας τον mic και μου το εξήγησε. Το μοιράζομαι μαζί σας, επειδή είναι λογικό. Το τρίτο γράμμα στο όνομα με το οποίο συμμετέχει ο παίκτης στο παιχνίδι, είναι το πρώτο γράμμα που δεν υπάρχει καθόλου στο όνομα του άλλου παίκτη. Στην περίπτωση του Άρη (ναι, @ariadnimusiclover πολύ σωστά το κατάλαβες, το Αri ήταν ξεκάθαρα αγορίστικο, ήταν το όνομα του φίλου μας του Άρη) ολόκληρο το όνομά του ήταν ariscampikos οπότε περιέχει το "α".  Συνεπώς το ARA θα μπορούσε να παραπέμπει τόσο στον Άρη όσο και στην Αριάδνη. Ενώ όταν δεις ARD καταλαβαίνεις ότι σίγουρα δεν είναι ο ariscampikos αλλά η ariadnimusiclover .

Στην περίπτωση των δύο Mrs δηλαδή της @Mrs. Hyde και της δικής μου,  έτυχε το πρώτο γράμμα που δεν υπάρχει καθόλου στο nickname το δικό μου να είναι το H, που ήταν ταυτόχρονα το επόμενο γράμμα από το κοινό μας "MRS" έτσι προέκυψε το MRH.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιάζομαι πραγματικά γιατί μέλη του παιχνιδιού ποστάρουν φανταστικά κομμάτια σε διάφορες κατηγορίες της μουσικής και στον γύρο αυτό είδα 👇πολλά τραγούδια πολύ μέτρια μόνο 4 μου άρεσαν.... για μένα αυτός ο γύρος είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ ΩΣ ΚΑΚΟΣ Το ξέρω θα με παρεξηγήσετε αλλά κάτι πιο εκλεκτό για να μπορέσω να ψηφίσω πλιζ...😡 στον επόμενο γύρο....γιατί σε αυτόν ψήφησα αλλοπρόσαλλα ...αγανάκτησα η γυναίκα..χαχα😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πότε πρόλαβες και ψήφισες ???:blink:

τα άκουσες τα κομμάτια κιόλας ? εγώ το βράδυ προτιμώ με ακουστικά και ηρεμία ... παίζει ρόλο πάντως η ώρα και η διάθεση να ξέρεις πολλές φορές .. στον προηγούμενο γύρο πρέπει να άκουσα 5 φορές και περισσότερες κάποια κομμάτια για να αποφασίσω ..ελπίζω σ αυτόν τον γύρο να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. :rolleyes:

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, floyd89gr είπε

Καλά πότε πρόλαβες και ψήφισες ???:blink:

τα άκουσες τα κομμάτια κιόλας ? εγώ το βράδυ προτιμώ με ακουστικά και ηρεμία ... παίζει ρόλο πάντως η ώρα και η διάθεση να ξέρεις πολλές φορές .. στον προηγούμενο γύρο πρέπει να άκουσα 5 φορές και περισσότερες κάποια κομμάτια για να αποφασίσω ..ελπίζω σ αυτόν τον γύρο να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. :rolleyes:

Αχχ τα περισσότερα τα γνώριζα ήδη και δεν παίζει ρόλο η διάθεση για μένα προσωπικά  ή θα μου αρέσει κάτι ή όχι ή θα το βρω κοινότυπο ή όχι πρέπει να μου μιλήσει από την πρώτη νότα αλλιώς δεν.....να ξέρεις θα δυσκολευτείς στο λέω από τώρα (προ)ετοιμάσου χαχαχα

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι περίεργος :P .. κι επειδή δεν μιλάει κανείς εδώ μέσα ..

με ποιον τρόπο και πότε ακούτε τα κομμάτια του παιχνιδιού ? ερώτηση προς τους συμμετέχοντες :)

Εγώ πχ. σε Η/Υ με ακουστικά όταν είμαι μόνος μου .. συνήθως βραδινές ώρες ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, floyd89gr είπε

επειδή είμαι περίεργος :P .. κι επειδή δεν μιλάει κανείς εδώ μέσα ..

με ποιον τρόπο και πότε ακούτε τα κομμάτια του παιχνιδιού ? ερώτηση προς τους συμμετέχοντες :)

Εγώ πχ. σε Η/Υ με ακουστικά όταν είμαι μόνος μου .. συνήθως βραδινές ώρες ..

Με δυο τρόπους πρώτα από τον υπολογιστή με τούρμπο ηχεία και μετά τα περνάω μέσα από την smart TV μέσω ιντερνετ πάλι  που έχω....μιλάμε γι αυτά που τα έχω ακούσει μια φορά ή καθόλου τα άλλα που γνωρίζω και δεν μου αρέσουν είτε η μουσική είτε ο στίχος τους δεν τα ακούω καθόλου...Επίσης δεν ακούω καθόλου όσα είναι πάρα πολύ γνωστά για μένα και σίγουρα ψάχνω κάτι που δεν το έχω ακούσει πολλές φορές ή καθόλου αν γίνεται...πρωί βράδυ δεν έχει σημασία ..αα όλα κι όλα μιλάω και παραμιλάω κάποιες φορές χαχα

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

επειδή είμαι περίεργος :P .. κι επειδή δεν μιλάει κανείς εδώ μέσα ..

με ποιον τρόπο και πότε ακούτε τα κομμάτια του παιχνιδιού ? ερώτηση προς τους συμμετέχοντες :)

Εγώ πχ. σε Η/Υ με ακουστικά όταν είμαι μόνος μου .. συνήθως βραδινές ώρες ..

Κοίτα, με την ποιότητα των κομματιών που μπαίνουν, νομίζω ότι το λιγότερο που πρέπει να έχει κανείς για να απολαύσει τον κάθε γύρο όπως του αξίζει είναι ένα DAP Astell & Kern SP2000 ενισχυμένο από έναν Pivetta Opera Only DarkBlock 24000 που θα οδηγεί δύο Transmission Audio Ultimate. Φυσικά σε ειδικά κατασκευασμένη αίθουσα με την κατάλληλη ακουστική, κατά προτίμηση σκαμμένη μέσα σε γρανιτένιο βράχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mic2mic είπε

Κοίτα, με την ποιότητα των κομματιών που μπαίνουν,

σίγουρα εννοείς την καλλιτεχνική ποιότητα :lol: πρωτίστως αλλά να επισημάνω στο φιλοθεάμον κοινό  κάτι τεχνικό : με τα 160kbps max bitrate που έχει αυτή τη στιγμή το audio στο youtube μέσω του opus codec που χρησιμοποιεί , όλο το ηχητικό φάσμα του κομματιού συμπιέζεται και οι υψηλές συχνότητες ψαλιδιζονται - όργανα που από τη φύση τους παράγουν ήχο υψίσυχνο όπως πχ το πιατίνι , δεν ακούγονται όπως θα έπρεπε- ,   ο ήχος εφόσον συμπιεσμένος βγαίνει από την πηγή συμπιεσμένος θα παραμείνει και μετά την ενίσχυση ... οπότε ένα απλό αξιοπρεπές σύστημα με καλύτερη κάρτα ήχου από την onboard του Η/Υ και αξιοπρεπή ακουστικά είναι μια budjet friendly λύση για να ακούς από YT μουσική λίγο καλύτερα. Με κάτι Grado ακουστικά 20ετίας ακούω και πήρα και μια Creative Play!3 που είναι χώμα η τιμή της τώρα και είναι σίγουρα καλύτερα από το ν ακούω από τα ηχεία του υπολογιστή.:rolleyes:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mic2mic είπε

Κοίτα, με την ποιότητα των κομματιών που μπαίνουν, νομίζω ότι το λιγότερο που πρέπει να έχει κανείς για να απολαύσει τον κάθε γύρο όπως του αξίζει είναι ένα DAP Astell & Kern SP2000 ενισχυμένο από έναν Pivetta Opera Only DarkBlock 24000 που θα οδηγεί δύο Transmission Audio Ultimate. Φυσικά σε ειδικά κατασκευασμένη αίθουσα με την κατάλληλη ακουστική, κατά προτίμηση σκαμμένη μέσα σε γρανιτένιο βράχο.

Λες να βαλουμε καμια παγιδα αφρολεξ στον γρανιτενιο βραχο για να ακουγονται οι ψαλιδισμενες υψηλες συχνοτητες κατα floyd (ελιωσα στο γελιο😅) ? Ασε το αλλο που το πας ...φοβαμαι τον αντιλαλο τετοια ποιοτικα τραγουδια να ακουγονται με αντιλαλο σαν να βγαινουν απο εκπομπη του ραδιο μπλακ μαν μαν μαν αμαρτια δεν ειναι?🤭

Μην στεναχωριεσαι τρελο αγορι maxmad τα δικα σου τα ακουω με γουφερ χαχα

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μου συμπαίκτες!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις θερμές ευχές σας! Εύχομαι, να έχετε πάντα υγεία, γιατί - το ξέρουν και οι πέτρες - χωρίς υγεία, είναι σαν να τρως καθημερινά το φαΐ που σιχαίνεσαι και μάλιστα ανάλατο.

Ζητάω συγγνώμη που άργησα να σας απαντήσω αλλά - λόγω πόνων - δυσκολεύομαι να κινήσω το αριστερό χέρι μου και να γράψω.

Καλή συνέχεια σε όλους!💖

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...