Προς το περιεχόμενο

Viber Pay


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λειτουργεί κανονικά εδώ και λίγες μέρες το viber pay wallet, ενσωματωμένο στη γνωστή εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων.

https://www.viber.com/en/blog/2022-07-27/our-latest-super-feature-viber-pay/

Σήμερα έκανα την απαιτούμενη εγγραφή, δήλωσα τα στοιχεία μου, έκανα ταυτοποίηση και σχεδόν αμέσως μετά την επαλήθευση μπόρεσα να κάνω:

1. Μεταφορά χρημάτων μέσω ελληνικής κάρτας (χρεωστική) στο wallet, το γνωστό top up. Τα στοιχεία της κάρτας αποθηκεύτηκαν για μελλοντική χρήση. Υπάρχει επίσης η δυνατότητα αποστολής χρημάτων στο wallet από τραπεζικό λογαριασμό.

2. Αποστολή χρημάτων σε επαφή viber. Προς το παρόν δεν γνωρίζω ακόμα τι κάνει ο λαμβάνων, υποθέτω θα βλέπει κάποια ειδοποίηση πως έγινε μεταφορά ποσού στο δικό του wallet από την "τάδε" επαφή viber.

3. Μεταφορά ποσού σε ελληνικό ΙΒΑΝ. Δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα για λογαριασμό άλλης χώρας, ούτε σε άλλο νόμισμα πλην ευρώ. Θα φτάσει στον παραλήπτη λογαριασμό εντός 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή, το πιθανότερο αύριο. - Υ.Γ. έφτασε τελικά την επόμενη μέρα.

Δεν υπάρχει χρέωση για τίποτα από όσα δοκίμασα και η μεταφορά ποσού σε ελληνικό ΙΒΑΝ έγινε κάτω από το όριο που χρεώνεται προμήθεια εισερχομένου εμβάσματος από την τράπεζα-παραλήπτη. Ο παραλήπτης και το ΙΒΑΝ του επίσης αποθηκεύτηκαν για μελλοντική χρήση.

 

 

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την διεισδυση του viber στην Ελλαδα, φανταζει καταδικασμενη επιτυχια!

Το νεο συμπιπτει αυτες τις μερες με το payzy της cosmote που διαφημιζεται εντονοτατα.

(Ανοιξε θεμα και γι'αυτο φιλε).

Με αυτα τα 2 θα μπουν σιγουρα πλεον τα ηλεκτρονικα πορτοφολια σε καθε σπιτι στην Ελλαδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/10/2022 στις 9:56 ΠΜ, Kag1ante είπε

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς έως τώρα να μας πει εντυπώσεις;

υπάρχει κάποιος για τον οποίο να έχει ενεργοποιηθεί το Viber Pay ?

γιατί σε εμένα δείχνει απλά ότι είμαι στην waiting list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
30 λεπτά πριν, Vodkaman είπε

Εάν θέλει κάποιος να μου στείλει από την χρεωστική του, τί πρεπει να κάνει;

Έχετε και οι 2 ενεργό viber pay? Αν ναι, φορτώνει από τη χρεωστική του το viber pay και σου στέλνει το ποσό στο δικό σου viber. Εσύ μετά, αν θέλεις, μπορείς να το περάσεις στον τραπεζικό σου λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2022 στις 12:55 ΜΜ, Doubt είπε

Έχετε και οι 2 ενεργό viber pay? Αν ναι, φορτώνει από τη χρεωστική του το viber pay και σου στέλνει το ποσό στο δικό σου viber. Εσύ μετά, αν θέλεις, μπορείς να το περάσεις στον τραπεζικό σου λογαριασμό.

Υπάρχει κόστος να μεταφέρω εγώ τα λεφτά από το viper pay μου στον τραπεζικό μου λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Vodkaman είπε

Υπάρχει κόστος να μεταφέρω εγώ τα λεφτά από το viper pay μου στον τραπεζικό μου λογαριασμό;

Από πλευράς Viber δωρεάν, η τράπεζα θα χρεώσει το εισερχόμενο έμβασμα αν είναι πάνω από το όριο που έχει θέσει.

Πχ 20€ στην Εθνική 15€ στη eurobank κλπ

Επεξ/σία από Doubt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Doubt είπε

Από πλευράς Viber δωρεάν, η τράπεζα θα χρεώσει το εισερχόμενο έμβασμα αν είναι πάνω από το όριο που έχει θέσει.

Πχ 20€ στην Εθνική 15€ στη eurobank κλπ

15 στην εθνική 20 στην Eurobank***

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...