Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, marsele είπε

 

Επιβεβαιώνω ότι μόλις πέρασαν οι 30 μέρες το Netflix παίζει κανονικά χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το vpn. Η ερώτηση μου είναι η εξής: για να ανανεώσω την συνδρομή (για να τραβήξει λεφτά για τον επόμενο μήνα δηλαδή) ποιος τρόπος πληρωμής είναι ο πιο αποτελεσματικός.;; Με τουρκική προπληρωμένη δωροκάρτα Netflix ή μέσω revolut;;; Δεν έχω κάνει verify μέσω τηλεφώνου γι'αυτό ρωτάω.

Μπορείς μέσω revolut κανονικά αλλά θα πάρει αρκετές δοκιμές (πρέπει δοκιμάζεις ανά μερικές μέρες).

Εγώ πχ δοκίμαζα 1-2 φορές το μήνα και τελικά πήρε την Revolut μετά από 3-4 μήνες, την ίδια Revolut κάρτα που απέρριπτε όλες τις προηγούμενες φορές.  (χρησιμοποιούσα gift cards στο ενδιάμεσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, labros1995 said:

Σύμφωνα με σχετικό mail που έστειλαν, σε μερικές μέρες θα διπλασιαστεί η τιμή δυστυχώς.

Προς το παρόν δεν έχω λάβει κάποιο e-mail για αύξηση συνδρομής. Η χρέωση για το δεύτερο πρόγραμμα το standard δηλαδή είναι 97,99TL. Πολύ πιθανό μέχρι τον ερχόμενο μήνα να μου έρθει ειδοποίηση.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marsele είπε

Προς το παρόν δεν έχω λάβει κάποιο e-mail για αύξηση συνδρομής. Η χρέωση για το δεύτερο πρόγραμμα το standard δηλαδή είναι 97,99TL. Πολύ πιθανό μέχρι τον ερχόμενο μήνα να μου έρθει ειδοποίηση.

image.png

To μεσαιο πακετο απο 97,99 τουρκικες λιρες πάει στις 149.99 TL

Και το μεγαλο πακετο απο 130,99 θα παει 199,99TL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, runner69 είπε

To μεσαιο πακετο απο 97,99 τουρκικες λιρες πάει στις 149.99 TL

Και το μεγαλο πακετο απο 130,99 θα παει 199,99TL

Αναμένεται και άλλο πτώση TL / USD από 15-30% λόγω του τετραπλασιασμού των επιτοκίων στην προσπάθεια να σταματήσει τον υπερβολικά μεγάλο πληθωρισμό (ο οποίος ξεκίνησε μετά από την πολύ μεγάλη πτώση επιτοκίων που είχαν κάνει κάπου στον φεβρουάριο προεκλογικα + την επανεκλογή Ερντογάν) και η κατά πολύ μικρότερη αύξηση του ΑΕΠ από αυτή που περίμεναν για το 2023. Οπότε τους σκάνε όλα back to back τους τελευταίους μήνες. 

Οπότε θα καταλήξει να πληρώνουμε πάλι τα ίδια σε λίγο καιρό. Απλά λογικά προσπαθεί να βγάλει τα σπασμένα το netflix, γιατί στο σύνολο υπάρχει διπλασιασμό τιμής από την αρχή του έτους στο subscription.  Ελπίζω να προλάβουμε να χαρούμε καμιά "φθηνότερη" συνδρομή πριν πάρει και άλλη αύξηση το netflix :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με βάση τις υπάρχουσες τιμές του Netflix στην Ελλάδα, θεωρώ ότι και πάλι συμφέρει η τούρκικη συνδρομή αφού η τιμή διαμορφώνεται στο μισό ( αν λάβουμε υπόψη ότι το premium πρόγραμμα στην Ελλάδα έχει 13,99€ το τουρκικό ακόμα και με την αύξηση φτάνει με το ζόρι τα 7 ευρώ/μήνα και φυσικά αν το μοιραστείς και με 4 άτομα μιλάμε για μηδαμινή συνδρομή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά προσπαθω να κάνω redeem  gift card και με πάει σε κενη σελίδα όπου γράφει SERVICE UNAVAILABLE. Τι συμβαίνει;;; έχει άλλος το πρόβλημα αυτό;

Edit: εννοώ πατάω στο redeem gift or promo cide και με πάει στην κενη σελίδα.

Επεξ/σία από IoannisSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, roentgen είπε

Επειδή ψάχνομαι για τουρκικό netflix, ποιος είναι ο λιγότερο μπελαλίδικος τρόπος; Με απευθείας πληρωμή μέσω Revolut και VPN ή με giftcard;

ευχαριστώ

giftcard

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, roentgen είπε

Σόρυ, ποιος... τρίτος;

Πάντως με revolut μου βγάζει "There appears to be a problem with the payment method you are trying to use."

Υπομονή και δοκιμάζεις κάθε 2-3 βδομάδες, μέχρι να την δεχτεί Gift cards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, roentgen είπε

Ωραία, ενεργοποίησα τη συνδρομή με giftcard, ωστόσο ΔΕΝ παίζει βίντεο ΧΩΡΙΣ VPN. Θέλει πάντα ενεργό VPN για να δουλέψει;

Πρέπει να περιμένεις ένα μήνα και μετά θα παίζει χωρίς VPN

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί παιδευεστε με το τουρκικό και δεν κάνετε συνδρομή μέσω Αιγύπτου που ούτε περιμένεις ένα μήνα, μπορείς να βάλεις κάρτα  και είναι και πιο φτηνή η συνδρομή; 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...