Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Innersense είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Έχω προβλήματα με τον παλιό Τούρκικο λογαριασμό, ζητάει να αλλάξω κάρτα και γίνεται μπλέξιμο με την τηλεφωνική επαλήθευση.
Πήγα να κάνω καινούργιο και βλέπω στην εγγραφή 93.99TL = 17.6€ για το Premium 4K πακέτο! Τι έγινε ρε παιδιά, άλλαξε κάτι;

EDIT: Έδωσα μια παράταση τελικά με δωροκάρτα eneba, 200TL στα 13€ με Paypal για δυο μήνες. Έχει ακριβύνει πάντως και δεν βλέπω να το κρατάω πολύ.

94tl είναι κοντά στα 5 ευρώ.. Το 17,60 από που το έβγαλες;

Επεξ/σία από Adrian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
9 ώρες πριν, runner69 είπε

Εχει βγαλει ακρη καποιος με το τουρκικο τηλέφωνο που ζηταει για να προχωρήσεις σε πληρωμή με κάρτα;

Εγώ πάντως το προχώρησα με ελληνικό νούμερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, runner69 είπε

Εχει βγαλει ακρη καποιος με το τουρκικο τηλέφωνο που ζηταει για να προχωρήσεις σε πληρωμή με κάρτα;

προσφατα  μου δέχτηκε revolut ως μεσο πληρωμής και στο τηλ προσπέρασα το πρόβλημα μέσω αυτου του site   sms-activate.org

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2023 στις 12:35 ΜΜ, Dimitris156 είπε

Εγώ πάντως το προχώρησα με ελληνικό νούμερο..

Από τη στιγμη που εμφανιζει τουρικο prefix , δεν μπορεις να βαλεις ελληνικο νουμερο.

18 ώρες πριν, konstantin79 είπε

προσφατα  μου δέχτηκε revolut ως μεσο πληρωμής και στο τηλ προσπέρασα το πρόβλημα μέσω αυτου του site   sms-activate.org

Σε ευχαριστω το διαβασα και σε ενα αλλο thread το παρον site απλα δεν εγραφε καποιος αν το εχει οντως αξιοποιησει. Μονο προσοχη κατά την εγγραφή σε αυτό το site , να βάλετε κάποιο δευτερο-τρίτο email και όχι κύριο που το χρησιμποοιειτε σε υπηρεσίες καθώς αυτο το site δεν σου δίνει ούτε δυνατότητα για delete account αλλά ουτε καν για change email (επιεικώς απαραδεκτό το τελευταιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, runner69 είπε

Από τη στιγμη που εμφανιζει τουρικο prefix , δεν μπορεις να βαλεις ελληνικο νουμερο.

Νομίζω μπορείς να αλλάξεις τη χώρα σε εκείνο το σημείο, έχει drop-down list.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 5:14 ΜΜ, Dimitris156 είπε

Νομίζω μπορείς να αλλάξεις τη χώρα σε εκείνο το σημείο, έχει drop-down list.

Όταν φτάσεις στο σημείο να σου πάρει κάρτα χρεωστική τότε το επόμενο βήμα είναι κλειδωμένο στο να βάλεις τουρκικο κινητό.

Αν αναφέρεσαι στο τηλ επικοινωνίας του λογαριασμού τότε είναι δυνατό να το αλλάξεις οπως αναφέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ενω μεχρι σημερα επαιζε κανονικα στο pc μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει σε αυτη την τοποθεσια

 Να δοκιμασω με ip τουρκιας ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα μια λυση 

βαζεις αυτο στο chrome 

https://chrome.google.com/webstore/detail/windscribe-free-proxy-and/hnmpcagpplmpfojmgmnngilcnanddlhb

κανεις ενα δωρεαν λογαριασμο και δηλωνεις ενα email και σου δινει 10Gb

Διαλεγεις χωρα Τουρκια και βαζεις στο netflix μια ταινια

Με το που αρχιζει κλεινεις το vpn και συνεχιζει και παιζει χωρις να σου τρωει gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε εμένα σήμερα σταμάτησε να παίζει το Netflix με δώρο κάρτα από Τουρκία . Μου βγάζει ένα μυνημα  ότι δεν μπορώ να δω λόγο περιοχής.

αν ανοίξω vpn Τουρκία παίζει κανονικά.

Τι έγινε μας πιάσαν ;

Επεξ/σία από itoka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, itoka είπε

Και σε εμένα σήμερα σταμάτησε να παίζει το Netflix με δώρο κάρτα από Τουρκία . Μου βγάζει ένα μυνημα  ότι δεν μπορώ να δω λόγο περιοχής.

αν ανοίξω vpn Τουρκία παίζει κανονικά.

Τι έγινε μας πιάσαν ;

Μαλλον ελεγχουν τωρα την περιοχη απο οπου μπαινεις

https://help.netflix.com/el/node/129273

αν στείλουμε μήνυμα ότι μετακομίσαμε σε άλλη χωρα θα λυθει το προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικά λάθος εποχή αποφάσισα να αφήσω το gamsgi και να πάω Τουρκία... Και εμένα μόνο με vpn δουλεύει πλέον, αν αφήσω χωρίς μπλοκάρει με το παραπάνω μμμμνμμμμμ. Θα ασχοληθώ μετά με τίποτα gps hacks  αλλά δεν βλέπω φως.  Αν κάποιος βρει λύση , εκτός vpn ας τη βάλω εδώ, πάντως η λύση της αλλαγής χώρας από ότι διάβασα θα πάει και στις τιμές της νέας χώρας οπότε δε συμφέρει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...