Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, michalis412 είπε

δεν βαζουμε τουρκικο νουμερο στο αιγυπτιακό  αλλα αιγυπτιακό οπως φαινεται και στη φοτο που παραθετης αρχιζει απο +20 και εχει και σημαια αιγυπτου

Ναι ακριβώς. Απλά έκανες λάθος παράθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 781
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/11/2023 στις 3:32 ΜΜ, michalis412 είπε

δεν βαζουμε τουρκικο νουμερο στο αιγυπτιακό  αλλα αιγυπτιακό οπως φαινεται και στη φοτο που παραθετης αρχιζει απο +20 και εχει και σημαια αιγυπτου

Αιγυπτιακό αγοραζω και βάζω απο sms-activate (έγραψα λάθος στο μύνημα). Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντος.

Στις 13/11/2023 στις 2:27 ΜΜ, EchiDNA είπε

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Λύθηκε ως εξής:

1. VPN.lat στο κινητό και σύνδεση μέσω αιγυπτιακού server. Συνδέσου πάντα από το κινητό στο Netflix, διάλεξε πακέτο, βάλε ελληνική κάρτα (το χρησιμοποίησα με Alpha Bank) και κάνε το 2 για αριθμό.

2. Από το PC σύνδεση (χωρίς VPN) με την υπηρεσία sms-activate και χρήση αιγυπτιακού αριθμού για Netflix. Σε λίγα δευτερόλεπτα ήρθε το SMS και έβαλα τον αριθμό στη σελίδα του Netflix στο κινητό και προχώρησε κανονικά!

Ότι άλλο δοκίμασα δεν έπαιξε. 

τα έκανα δέχτηκε το τηλ πέρνω και τον κωδικό τον βάζω και μου πετάει μετα σφάλμα του τύπου "sorry but your payment method demands authentication. You can procceed to authenticate your card or try another payment method" (στο περιπου όπως το θυμαμαι) και με πέταξε να ξαναβάλω στοιχεία κάρτας. Τα ξαναέκανα και μετά έβαλα αλλο τηλ (αναγκαστηκα) και δεν ηρθε ποτε μυνημα... Δεν ξερω αμα υπάρχει κάποια άλλη συμβουλή. Ευχαριστώ πολυ πάντος για την βοήθεια. Με προσπάθεια κάποια στιγμή θα τα καταφέρω που θα παει..

 

 

Με άλλη κάρτα ξαναέγινε το ίδιο (την άλλη δεν την δέχοτανε). αυτο στην φωτο έβγαλε... Δεν μπορω να βγάλω άκρη αυτη την στιγμη.  Ξέρει κάποιος τι verification θέλει? του έχει τύχει?

 

(Σημείωση: δοκίμασα με προπληρωμένη eurobank και payzy. ελπιζω να μην είναι ανάγκη να βάλω φυσική)

image.png

Επεξ/σία από st439
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, st439 είπε

Τελικά ήθελε φυσική κάρτα. Εβαλα μια της eurobank.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!

Καλησπέρα

Γνωρίζεις πόσο προμήθεια κρατάει η eurobank ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προχθες εχουν ξεκινησει τα geolocation οποτε καποια στιγμη να εισαστε ετοιμοι για μην χρησης λογαριασμου λογο εκτος χωρας που ειναι ο λογαριασμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dream21 είπε

Απο προχθες εχουν ξεκινησει τα geolocation οποτε καποια στιγμη να εισαστε ετοιμοι για μην χρησης λογαριασμου λογο εκτος χωρας που ειναι ο λογαριασμος...

τι εννοείς? έχεις κάποιο link να διαβάσω για να καταλάβω πχ reddit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε αιγυπτιακό λογαριασμό που προσπαθώ στο τελευταίο βήμα με το τηλέφωνο συνεχώς βγάζει error netflix something went wrong please try again later

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2023 στις 4:05 ΜΜ, dream21 είπε

Απο προχθες εχουν ξεκινησει τα geolocation οποτε καποια στιγμη να εισαστε ετοιμοι για μην χρησης λογαριασμου λογο εκτος χωρας που ειναι ο λογαριασμος...

Εδώ και αρκετούς μήνες ξεκίνησε όχι από προχθές. Υπάρχει:
- Geolocation restriction για να νέα account οπότε σε βάζει να βλέπεις από VPN αναγκαστικά για 1-2 μήνες
- Geolocation block όταν πας σε άλλη χώρα και σου αναφέρει ότι πρέπει να ανοίξεις νέο λογαριασμό.

Αυτή την στιγμή δεν μας επηρεάζει κανένα από τα 2, εκτός και αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/11/2023 στις 8:52 ΜΜ, konstantin79 είπε

τι εννοείς? έχεις κάποιο link να διαβάσω για να καταλάβω πχ reddit

 

Στις 22/11/2023 στις 8:35 ΜΜ, Billator είπε

Εδώ και αρκετούς μήνες ξεκίνησε όχι από προχθές. Υπάρχει:
- Geolocation restriction για να νέα account οπότε σε βάζει να βλέπεις από VPN αναγκαστικά για 1-2 μήνες
- Geolocation block όταν πας σε άλλη χώρα και σου αναφέρει ότι πρέπει να ανοίξεις νέο λογαριασμό.

Αυτή την στιγμή δεν μας επηρεάζει κανένα από τα 2, εκτός και αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο. 

 

Λογαριασμός τουρκικός 2 χρόνων από προχθές λόγο geolocation δεν μπαίνει με ελληνική IP παρά μόνο με vpn

Επεξ/σία από dream21
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dream21 είπε

 

Λογαριασμός τουρκικός 2 χρόνων από προχθές λόγο geolocation δεν μπαίνει με ελληνική IP παρά μόνο με vpn

Προς το παρόν σε μένα φίλε μου, λογαριασμός τούρκικος από Αύγουστο φέτος (Geolocation restriction για 30 μέρες), δοκιμή τώρα όσο γράφω και παίζει κανονικά. . .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

 

Λογαριασμός τουρκικός 2 χρόνων από προχθές λόγο geolocation δεν μπαίνει με ελληνική IP παρά μόνο με vpn

Εγώ έφτιαξα τον τουρκικό τον Δεκέμβριο του 2018, μέχρι και τώρα κανένα πρόβλημα. (Εκτός το γεγονός ότι όταν έληξε η κάρτα μου για 4-5 μήνες δεν μπορούσα να βάλω άλλη και ήμουν με Gift cards). 

Κάποιος άλλος είναι ίσως ο λόγος που γίνεται triggered. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Billator είπε

όταν έληξε η κάρτα μου για 4-5 μήνες δεν μπορούσα να βάλω άλλη

Πως το ξεπέρασες το πρόβλημα; Έχω περάσει ελληνική πιστωτική κάρτα και λήγει σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, enterhere είπε

Πως το ξεπέρασες το πρόβλημα; Έχω περάσει ελληνική πιστωτική κάρτα και λήγει σύντομα. 

Τίποτα, απλά δοκίμαζα την revolut (την ίδια κάρτα) κάθε 2 εβδομάδες μέχρι που την πήρε. 
Τώρα ξανά το 2027 :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...