Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα apple pay


baddiama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να καταχωρήσω τις ελληνικές κάρτες μου στο apple pay την κάρτα της revolout όπως το δίπλωμα οδήγησης και την ταυτότητα της πήρε κανονικά.γνωριζει κάποιος μια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικα περνανε και η Revolut και ολα . Ψαξε στο YouTube videos μαλλον κανεις κατι λαθος. Το Apple Pay ειναι για να πληρωνεις κατι εχεις μπερδέψει για να λες για διπλωμα οδήγησης και Apple Pay. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Κανονικα περνανε και η Revolut και ολα . Ψαξε στο YouTube videos μαλλον κανεις κατι λαθος. Το Apple Pay ειναι για να πληρωνεις κατι εχεις μπερδέψει για να λες για διπλωμα οδήγησης και Apple Pay. 

Μάλλον εσύ εχεις μπερδευτεί το δίπλωμα και η ταυτότητα μπαίνουν στο apple pay 

Την revolout την έχω περάσει αλλά δεν μπορώ τις κάρτες των ελληνικών τραπεζών

47 λεπτά πριν, moican είπε

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα και τις απορρίπτει;

 

BE6FC313-5572-430A-9817-3E2EC8F8B45E.jpeg

48 λεπτά πριν, moican είπε

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα και τις απορρίπτει;

Δεν προστέθηκε η κάρτα

Επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας

Πώς όμως η revolout μπαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, baddiama είπε

Μάλλον εσύ εχεις μπερδευτεί το δίπλωμα και η ταυτότητα μπαίνουν στο apple pay 

Την revolout την έχω περάσει αλλά δεν μπορώ τις κάρτες των ελληνικών τραπεζών

 

BE6FC313-5572-430A-9817-3E2EC8F8B45E.jpeg

Δεν προστέθηκε η κάρτα

Επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας

Πώς όμως η revolout μπαίνει?

Μπαίνεις στην εφαρμογή της revolut Στις κάρτες και μετά πατάς προσθήκη εικονικής κάρτας στο apple pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, baddiama είπε

Μάλλον εσύ εχεις μπερδευτεί το δίπλωμα και η ταυτότητα μπαίνουν στο apple pay

Υπάρχει μιά παρεξήγηση εδώ. 
Οπως σου είπε και ο @Stelaras1993 η ταυτότητα και το δίπλωμα δεν μπαίνουν στο Apple Pay.
Προφανώς τις έβαλες στο Apple Wallet.  
 

 Εκεί μπαίνουν ταυτότητα εισιτήρια δίπλωμα, boarding pass από πτήσεις κλπ. 
Στο Apple wallet φαίνονται και οι κάρτες οπότε εκεί μπερδεύτηκες. 
Οσο για τις κάρτες που δεν μπαίνουν επικοινώνησε με την τράπεζα σου να το επιτρέψει.

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά.
(Αποκλεισμός κάρτας από δια-δυκτιακα συστήματα πληρωμών). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα στοιχεία των καρτών τις οποίες δεν μπορείς να περάσεις, τις περνάς manually ή σκανάρεις; Αν τις περνάς manually, μιλάς με την τράπεζα. Επίσης σε ποια τράπεζα αναφέρεσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, M A T R I X είπε

 Τα στοιχεία των καρτών τις οποίες δεν μπορείς να περάσεις, τις περνάς manually ή σκανάρεις; Αν τις περνάς manually, μιλάς με την τράπεζα. Επίσης σε ποια τράπεζα αναφέρεσαι; 

Πειραιώς έχω με οποιοδήποτε τρόπο δεν μπαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, baddiama είπε

Πειραιώς έχω με οποιοδήποτε τρόπο δεν μπαίνει

Επικοινώνησε το πρωί με την Πειραιώς. Για κάποιο λόγο έχουν συχνά προβλήματα με αυτό το θέμα. Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν σε άλλο thread. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Επικοινώνησε το πρωί με την Πειραιώς. Για κάποιο λόγο έχουν συχνά προβλήματα με αυτό το θέμα. Έχει αναφερθεί και στο παρελθόν σε άλλο thread. 

Το έχω κάνει και μου είπαν πως η apple.δεν αφήνει για λόγους ασφαλείας

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα @baddiama μήπως η κάρτα σου ειναι visa? Είχα το ίδιο πρόβλημα λίγες μέρες πριν μίλησα με την τράπεζα μου (εθνική) και μου είπαν ότι ειναι πρόβλημα των visa καρτών και ότι ις φτιαχτεί σύντομα. Δεν ξερω αν ωστόσο ειναι όντως αυτο το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, baddiama είπε

Το έχω κάνει και μου είπαν πως η apple.δεν αφήνει για λόγους ασφαλείας

Αυτό που σου είπαν δεν ισχύει. Προφανώς είναι κάποιο δικό τους τεχνικό ζήτημα που έχει να κάνει με την επιβεβαίωση των καρτών πριν την προσθήκη τους στο Πορτοφόλι.. Από την στιγμή που η Τράπεζα Πειραιώς εμφανίζεται στις επίσημες λίστες των υποστηριζόμενων τραπεζών, αυτό σημαίνει πως ΔΕΝ είναι η Apple αυτή που σε εμποδίζει να προσθέσεις την κάρτα. Από την στιγμή που εισάγεις τα στοιχεία της κάρτας (κατά προτίμηση κάνε το χειροκίνητα) και πατήσεις ''Επόμενο'' λαμβάνει χώρα η επικοινωνία με τον εκδότη της κάρτας (εκάστοτε τραπεζικό ίδρυμα) για διασταύρωση των στοιχείων, αποδοχή των όρων χρήσης και επιβεβαίωση 2factor. Σε κάθε περίπτωση εσύ κολλάς σε αυτό το τριπλό στάδιο που έχει να κάνει αποκλειστικά με την ΤΡΑΠΕΖΑ, με την συνδρομή της οποίας οριστικοποιείται η προσθήκη της κάρτας & ενεργοποιείται η δυνατότητα πληρωμών με αυτήν μέσω Apple Pay. Επικοινώνησε ξανά με την τράπεζα για να λάβεις σαφείς απαντήσεις.

ΥΓ: Υποθέτω ότι είσαι χρήστης Winbank & έχεις δηλώσει το κινητό σου στο Winbank Phone Banking & Winbank ExtraPIN. Χωρίς αυτά δεν θα μπορέσεις να επιβεβαιώσεις/ενεργοποιήσεις την κάρτα. Σε περίπτωση που δεν έχεις ίσως είναι αυτός ο λόγος που δεν μπορείς να περάσεις τις κάρτες. 

Επεξ/σία από ramarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baddiama είπε

Το έχω κάνει και μου είπαν πως η apple.δεν αφήνει για λόγους ασφαλείας

Για αυτό σου είπα να επικοινωνήσεις μαζί τους και για αυτό ρώτησα και τον λόγο για την τράπεζα εξαρχής. Επειδή η Πειραιώς για κάποιο περίεργο λόγο δίνει αρκετές φορές τέτοιες απαντήσεις και δεν ασχολείται περαιτέρω. Όπως είπα υπήρχε αντίστοιχο θέμα και σε άλλο thread, ενημέρωναν ότι δεν είναι δικό τους ζήτημα, τελικά μετά από 1-2 επικοινωνίες το διόρθωσαν στο παιδί…καθώς προφανώς και ήταν δικό τους το πρόβλημα. 
 

Κάνε άλλη μία προσπάθεια το πρωί και ζήτησε να σε εξυπηρετήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...