Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα apple pay


baddiama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πειραιώς καρτα έχω βγάλει άλλη μπας και την περάσει, αλλά τα ίδια. Βλέπω να αλλάζω τηλέφωνο για να τελειώνει η ιστορία. Αλλιώς δεν βλέπω άλλη λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, bezas είπε

Πειραιώς καρτα έχω βγάλει άλλη μπας και την περάσει, αλλά τα ίδια. Βλέπω να αλλάζω τηλέφωνο για να τελειώνει η ιστορία. Αλλιώς δεν βλέπω άλλη λύση. 

Μπορεί να έχει πρόβλημα η Πειραιώς με το Apple Pay σε αρκετούς. Είναι η εγχώρια τράπεζα με τα περισσότερα προβλήματα σε τέτοια συστήματα.

Δοκίμασε Alpha και Εθνική, τις 2 καλύτερες τοπικά, με νέες κάρτες και πες μας για το αποτέλεσμα. 

Προσωπικά θα πήγαινα και σε Payzy για να πληρώνω από το Apple Wallet, και την οποία πρώτη θα την έκανα top-up με την όποια κάρτα μου από παραδοσιακή τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2022 στις 10:29 ΜΜ, baddiama είπε

Δεν μπορώ να καταχωρήσω τις ελληνικές κάρτες μου στο apple pay την κάρτα της revolout όπως το δίπλωμα οδήγησης και την ταυτότητα της πήρε κανονικά.γνωριζει κάποιος μια λύση?

Άσχετη ή και σχετική ίσως ερώτηση Έχεις pin στο τηλέφωνο σου ή είναι εντελώς ξεκλείδωτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις με ενημερωσαν απο τραπεζα οτι δε τηρουνται προδιαγραφες ασφαλειας αλλα δεν μπορουν να ενημερωσουν ποιες ειναι αυτες.

Με λιγα λογια δεν υπαρχει λυση στο θεμα. Θα πρεπει να βρω ακρη εγω σε συνεργασια με apple.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είδες παραπάνω τι έγραψα, η Apple θα σε φυτέψει 2 αρχεία στο τηλέφωνο σου, θα τα τρέξεις, θα τα κανεις αποστολή σε αυτούς, και μετά θα σε πούνε ότι φταίει η visa, και να μιλήσεις με την τράπεζα σου. Δεν ξέρω ποια είναι η λύση στο πρόβλημα. Η Πειραιώς μου είπε ότι αυτό το θέμα το έχουν πολλοί και προσπαθούν να βρουνε την λύση. Και περιμένω τώρα μια απάντηση από την Eurobank 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχιζω να προσανατολιζομαι οτι το θεμα μπορει να ακουμπα την Apple . Μπορει δηλαδη , αναλογα συγκεκριμένω ρυθμίσεων , να υπάρχει πρόβλημα στην επικοινωνία με τις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και η visa και η master. Μόνο μια περνάει, την revolut. Όπως έχει συμβεί και σε άλλους. 

5 λεπτά πριν, antonis4 είπε

Αρχιζω να προσανατολιζομαι οτι το θεμα μπορει να ακουμπα την Apple . Μπορει δηλαδη , αναλογα συγκεκριμένω ρυθμίσεων , να υπάρχει πρόβλημα στην επικοινωνία με τις τράπεζες.

Και η revolut τότε γιατί να μην έχει; Βέβαια με την alpha που μίλησα μου είπαν ότι δεν φτάνει καν σε αυτούς για να στείλουν το μυνημα με τον κωδικό για να γίνει η επαλήθευση και να τελείωσει η διαδικασία. Δεν βγάζεις άκρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bezas είπε

Ναι. Και η visa και η master. Μόνο μια περνάει, την revolut. Όπως έχει συμβεί και σε άλλους. 

Και η revolut τότε γιατί να μην έχει; Βέβαια με την alpha που μίλησα μου είπαν ότι δεν φτάνει καν σε αυτούς για να στείλουν το μυνημα με τον κωδικό για να γίνει η επαλήθευση και να τελείωσει η διαδικασία. Δεν βγάζεις άκρη. 

Σιγουρα δεν βγαζεις ακρη αλλα απο την απαντηση της alpha καταλαβαινω οτι κατι συμβαινει με ios . Μια αλλη διαπιστωση που εκανα ηταν οτι ολες τις καρτες τις περασα με 16.2 και την Πειραιως αποπειραθηκα να την περασω με 16.3

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το passcode.

Αφού απενεργοποιηθεί ξεκινήστε τη διαδικασία προσθήκης κάρτας και ενεργοποιήστε το passcode όταν ζητηθεί…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, antonis4 είπε

Σιγουρα δεν βγαζεις ακρη αλλα απο την απαντηση της alpha καταλαβαινω οτι κατι συμβαινει με ios . Μια αλλη διαπιστωση που εκανα ηταν οτι ολες τις καρτες τις περασα με 16.2 και την Πειραιως αποπειραθηκα να την περασω με 16.3

 

Με την 16.2 είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα είχα. 

10 λεπτά πριν, flyer είπε

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το passcode.

Αφού απενεργοποιηθεί ξεκινήστε τη διαδικασία προσθήκης κάρτας και ενεργοποιήστε το passcode όταν ζητηθεί…

Μόλις το έκανα. Τα ίδια κάνει. Τα έχω απενεργοποιήσει όλα. 

Επεξ/σία από bezas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...