Προς το περιεχόμενο

Not collected packages-Buy returns pallets περίπου -85% (amazon.de)


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τα λεμε ολα, το scam του Κινεζου ηταν εξυπνο και το παρον θρεντ ειναι η αποδειξη για οποιον αμφιβαλλει. Προσωπικα δε θα την παταγα γιατι εχω σαν αρχη να ψωνιζω πραγματα που χρειαζομαι, ομως αν στις αγορες μου ημουν σε φαση «ας παει το παλιαμπελο», ανετα θα μου ειχε φαει το 20ρικο ο παιχτης, αντι να το δωσω σε καμια αλλη χαζομαρα που ουτως η αλλως θα το εδινα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Να τα λεμε ολα, το scam του Κινεζου ηταν εξυπνο και το παρον θρεντ ειναι η αποδειξη για οποιον αμφιβαλλει. Προσωπικα δε θα την παταγα γιατι εχω σαν αρχη να ψωνιζω πραγματα που χρειαζομαι, ομως αν στις αγορες μου ημουν σε φαση «ας παει το παλιαμπελο», ανετα θα μου ειχε φαει το 20ρικο ο παιχτης, αντι να το δωσω σε καμια αλλη χαζομαρα που ουτως η αλλως θα το εδινα.

Αυτο εδω τρωγεται, στο FB ειχε κατι διαφημισεις λιγο παλιοτερα που εβλεπες κατι τυπαδες που και καλα ειχαν παραγγειλει τετοια κουτια (αλλα με 40$ πχ) και μολις τα ανοιγαν εβγαζαν ακουστικα, ηχεια, παιχνιδομηχανες, ρολογια, οτι μπορεις να φανταστεις. Βεβαια ολα αυτα εκαναν 10-20 φορες πανω τα χρηματα που και καλα ειχαν δωσει.
Εκει να δειτε ποσα κοροιδα ειχαν πιαστει (εχω καιρο να δω τετοιες διαφημισεις δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, TheStranger80 είπε

Αυτο εδω τρωγεται, στο FB ειχε κατι διαφημισεις λιγο παλιοτερα που εβλεπες κατι τυπαδες που και καλα ειχαν παραγγειλει τετοια κουτια (αλλα με 40$ πχ) και μολις τα ανοιγαν εβγαζαν ακουστικα, ηχεια, παιχνιδομηχανες, ρολογια, οτι μπορεις να φανταστεις. Βεβαια ολα αυτα εκαναν 10-20 φορες πανω τα χρηματα που και καλα ειχαν δωσει.
Εκει να δειτε ποσα κοροιδα ειχαν πιαστει (εχω καιρο να δω τετοιες διαφημισεις δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα).

Κι εδω καλα το εστησε χωρις καν να βαλει τοση σπουδη με βιντεο κλπ.

Βαφτιζει αρχικη τιμη 150 ευρωπουλα. Σου πεταει και δυο δηθεν διαδοχικες εκπτωσεις, η μια με κουπονι για να πιστεψουν και οι πιο απιστοι οτι επιασαν εκπτωση στην εκπτωση κι οσο και σαπιο ναναι αυτο που χει μεσα το ... "mystery box" ε με τοσες απανωτες εκπτωσεις, κερδισμενοι θα ειναι.  

Ερωτηση γιατι ειμαι οντως ασχετος με το θεμα των...mystery boxes: Εχει υπαρξει εστω και 1 περιπτωση mystery box που να αξιζε για τον αγοραστη; Αναρωτιεμαι, αν ο πωλητης πουλαει κατι σε τιμη που οντως αξιζει, τι λογο εχει να το κουκουλωσει με την αμφιβολια του mystery box? Πιο δυσκολα θα το διωξει απ'οτι αν ελεγε φατσα φορα τι υπαρχει μεσα, εφοσον αξιζει τα Χ ευρω που το πουλαει...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ερωτηση γιατι ειμαι οντως ασχετος με το θεμα των...mystery boxes: Εχει υπαρξει εστω και 1 περιπτωση mystery box που να αξιζε για τον αγοραστη; Αναρωτιεμαι, αν ο πωλητης πουλαει κατι σε τιμη που οντως αξιζει, τι λογο εχει να το κουκουλωσει με την αμφιβολια του mystery box? Πιο δυσκολα θα το διωξει απ'οτι αν ελεγε φατσα φορα τι υπαρχει μεσα, εφοσον αξιζει τα Χ ευρω που το πουλαει...

Ψάχνεις να βρεις επιχειρηματική λογική σε απάτες; Το κάνουν με την ίδια λογική που αυτά εδώ στα βάζουνε σε θάλαμο για να τα "κερδίσεις" αντί σε βιτρίνα να τα αγοράσεις.😁

Το απόλυτο κόλπο του μηχανήματος: Γι' αυτό οι δαγκάνες δεν ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ψάχνεις να βρεις επιχειρηματική λογική σε απάτες; Το κάνουν με την ίδια λογική που αυτά εδώ στα βάζουνε σε θάλαμο για να τα "κερδίσεις" αντί σε βιτρίνα να τα αγοράσεις.😁

Το απόλυτο κόλπο του μηχανήματος: Γι' αυτό οι δαγκάνες δεν ...

Ψαχνω εαν εχει υπαρξει ποτε mystery box που να μην ηταν απατη 😜

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ψαχνω εαν εχει υπαρξει ποτε mystery box που να μην ηταν απατη 😜

Νομιζω οτι ναι εχει υπαρξει. Σε συλλεκτικα ειδη κυριως. Παιζουν αρκετες σειρες με mystery box και μεσα με κομικ, funko pop, ρουχα και αξεσουαρ pop culture κλπ που οντως συμφαιρουν.
Απλα μπορει να σου πετυχει κατι που δεν σε ενδιαφερει ιδιαιτερα.
Ειχα παρει καποια με προσοφρα για πρωτη φορα απο το zavvi αλλα αποφασισα οτι δεν θελω funko pop οτι να ναι και σκουφια star wars και δεν ξαναπηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SilentVoice είπε

 

17 σερί κριτικές βλέπω για το ίδιο δέμα.

https://www.amazon.de/sp?language=en&s=A1RI8JQWNEZKDX

 

Δυσκολο να ειναι μονο ενας...θα βγουν κιαλλοι και απο εδω εμας..ειναι ηδη Ελλαδα και περιμενει το πακετο..
Εγω δεν τα βαφω μαυρα αποφασισμενα πεταμενα 20ε
θα τα κανω δωρο σε κανα παιδακι φιλου οτι βλακειουλα ερθει..χριστουγεννα κοντα.

Παντως δεν θα ξανα επαιρνα αν ηξερα οτι δεν ειναι απο ΑΜΑΖΟΝ..στην αρχη για καποιο λογο δεν διαβασα καν τι γραφαμε εδω και πηγα και το πηρα..ελεγα ειναι returned απο amazon..ολο και κατι καλο μπορουσε να τυχει..
Τεσπα το υπερκουρασαμε..θα γελασετε πολυ με τις φωτο οταν φτασουν.

 

 

Επεξ/σία από G@rg@oun
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tracking number έχει.

Απλά δεν θα παραλάβουμε, θα επιστρέψει πίσω το δέμα και θα πάρουμε το refund σε έναν μήνα.

Το δύσκολο είναι ότι πρέπει να ρωτάω τον διανομέα ποιο tracking number έχει , μήπως είναι αυτό, για να του πω ότι ακυρώθηκε και να το επιστρέψει πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, TheStranger80 είπε

Αυτο εδω τρωγεται, στο FB ειχε κατι διαφημισεις λιγο παλιοτερα που εβλεπες κατι τυπαδες που και καλα ειχαν παραγγειλει τετοια κουτια (αλλα με 40$ πχ) και μολις τα ανοιγαν εβγαζαν ακουστικα, ηχεια, παιχνιδομηχανες, ρολογια, οτι μπορεις να φανταστεις. Βεβαια ολα αυτα εκαναν 10-20 φορες πανω τα χρηματα που και καλα ειχαν δωσει.
Εκει να δειτε ποσα κοροιδα ειχαν πιαστει (εχω καιρο να δω τετοιες διαφημισεις δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα).

Μια χαρα υπαρχουν καθε βδομαδα νεα λινκ, νεα βιντεο, αλλοι λογαριασμοι αλλα αν διαβασεις τα σχολια παντου ειναι οι ιδιοι χρηστες 😂

Στο τσακ ημουν μια φορα να το κανω απλα για περιεργεια γνωριζοντας οτι μαλλον ειναι απατη αλλα λες 1 στο μυριο. Αλλα δεν το εκανα τελικα προτιμησα να κανω τα 40 ευρω βενζινη 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Ερωτηση γιατι ειμαι οντως ασχετος με το θεμα των...mystery boxes: Εχει υπαρξει εστω και 1 περιπτωση mystery box που να αξιζε για τον αγοραστη; Αναρωτιεμαι, αν ο πωλητης πουλαει κατι σε τιμη που οντως αξιζει, τι λογο εχει να το κουκουλωσει με την αμφιβολια του mystery box? Πιο δυσκολα θα το διωξει απ'οτι αν ελεγε φατσα φορα τι υπαρχει μεσα, εφοσον αξιζει τα Χ ευρω που το πουλαει...

Σε κάποια βίντεο που έπαιξαν στην αρχή του θέματος, πας σε "μάντρα" με παλέτες ήδη φορτωμένες, τυλιγμένες σε νάυλον και βλέπεις στο περίπου τι αγοράζεις. Διαλέγεις μια, πληρώνεις, φορτώνεις, γειά σας. Στο Αμέρικα όλα αυτά.

Εξ αποστάσεως τώρα.. κάποιος είχε γράψει "γουρούνι στο σακί". Αν έκανε 50 ευρώ μάλλον δεν θα αγόραζε κανείς, το εικοσάρικο το ρίσκαραν αρκετοί όπως φάνηκε. Δεν πειράζει, αν δεν βγει το 20ρικο, θα είναι ένα σχετικά φθηνό μάθημα περί διαδικτυακού νεο-μάρκετινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, G@rg@oun είπε

Παμε για ναυαγιο..
Μολις ειδα στον seller 5σερι κριτικες που ολοι κραζουν τα πακετα αυτα.
2 γραφουν πηραν απλα ενα ζευγαρι ακουστικα.
ενας αλλος ημερολογιο..
Τιτανικος..τωρα δεν ξερω και καν αν θελω να παραλαβω..

Γιατί τι περίμενες; Να έχει μέσα PlayStation 5;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Κι εδω καλα το εστησε χωρις καν να βαλει τοση σπουδη με βιντεο κλπ.

Βαφτιζει αρχικη τιμη 150 ευρωπουλα. Σου πεταει και δυο δηθεν διαδοχικες εκπτωσεις, η μια με κουπονι για να πιστεψουν και οι πιο απιστοι οτι επιασαν εκπτωση στην εκπτωση κι οσο και σαπιο ναναι αυτο που χει μεσα το ... "mystery box" ε με τοσες απανωτες εκπτωσεις, κερδισμενοι θα ειναι.  

Ερωτηση γιατι ειμαι οντως ασχετος με το θεμα των...mystery boxes: Εχει υπαρξει εστω και 1 περιπτωση mystery box που να αξιζε για τον αγοραστη; Αναρωτιεμαι, αν ο πωλητης πουλαει κατι σε τιμη που οντως αξιζει, τι λογο εχει να το κουκουλωσει με την αμφιβολια του mystery box? Πιο δυσκολα θα το διωξει απ'οτι αν ελεγε φατσα φορα τι υπαρχει μεσα, εφοσον αξιζει τα Χ ευρω που το πουλαει...

Η όλη ιστορία είναι να μην χαλιέσαι σε τέτοιες καταστάσεις. Αν δεν σε νοιάζει το 20αρικο λες τι είχαμε τι χάσαμε. Αν κάποιος περίμενε με 20Ε να πάρει 300Ε σε προϊόντα μάλλον λάθος κατάλαβε. Προσωπικά περίμενα και είμαι αισιόδοξος γι αυτούς που θα παραλάβουν (γιατί τελικά δεν προχώρησε η δική μου) ότι θα περιέχει το πακέτο κινέζικες βλακειούλες usb, usb led, hub, κανά φακό ίσος, παχνιδία και "κοσμήματα". Ίδωμεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα ετσι και αλλιως κατι τετοιο επρεπε να περιμενουν ως πιθανοτερο οσοι παρηγγειλαν. Το εδειχνε και η φωτο στο item, δεν θα μπορουσε να εχει καποιος ιδιαιτερες ελπιδες για κατι ακριβο. Οχι περισσοτερες ελπιδες απο οσες θα ειχε για επιτυχια δινοντας τα 20 ευρω σε ενα τυχερο παιχνιδι, οπως λαχειο κλπ.

Η φωτο απο αναρτηση πιο πανω απο συμφορουμιτη τολμηρο που παρηγγειλε:

image.png.dcf5bcb4e908c0dc416f8b0703bda00f.png

Κατι απο αυτα θα επρεπε επομενως να περιμενει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...