Προς το περιεχόμενο

υπάρχει τίμιος tipster στο στοίχημα?


Ptolemaios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/3/2023 στις 2:42 ΜΜ, vaggooss είπε

 

Οι περισσότεροι είναι λαμόγια. Κέρδος άνω του 20% δεν γίνεται να βγάλει κανείς.

 

Σωστός. Μακροχρόνια* όποιος καταφέρνει και έχει καθαρή απόδοση κέρδους(yield) πάνω από 5% είναι μια χαρά... 

*πάνω από 1000 σημεία/δελτία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Έτσι έλεγα και εγώ όσο έπαιζα μόνος μ.

Με σωστό tipster βγάζεις.

Καλυτερα μάθε να επενδύεις σοβαρά, αν υπήρχαν τιπστερ θα βγάζαν λεφτά μόνοι τους δεν θα πουλούσαν συνδρομές. Ο τιπστερ βέβαια μια χαρα πλουτίζει με τα 100ρικακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, LittyMeek είπε

Καλυτερα μάθε να επενδύεις σοβαρά, αν υπήρχαν τιπστερ θα βγάζαν λεφτά μόνοι τους δεν θα πουλούσαν συνδρομές. Ο τιπστερ βέβαια μια χαρα πλουτίζει με τα 100ρικακια

Σου απάντησα ειλικρινά.

Όσο έπαιζα μόνος μου έχανα.

 

Μόλις τώρα, vaggooss είπε

Σου απάντησα ειλικρινά.

Όσο έπαιζα μόνος μου έχανα.

 

Αλλά δεν ρίχνω τίποτα δικό μου.

6 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Σου απάντησα ειλικρινά.

Όσο έπαιζα μόνος μου έχανα.

 

Αλλά δεν ρίχνω τίποτα δικό μου.

Αν είναι να πληρώνω συνδρομή και να χάνω θα έπαιζα μόνος μου δεν χρειάζομαι βοήθεια. Είπαμε δεν είμαι τόσο χαζός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Σου απάντησα ειλικρινά.

Όσο έπαιζα μόνος μου έχανα.

 

Αλλά δεν ρίχνω τίποτα δικό μου.

Αν είναι να πληρώνω συνδρομή και να χάνω θα έπαιζα μόνος μου δεν χρειάζομαι βοήθεια. Είπαμε δεν είμαι τόσο χαζός.

 

Αδερφέ αν κερδίζεις τότε όλα καλά, χρήμα να Μπέρνι στην τσέπη και ας είναι από όπου είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LittyMeek είπε

Καλυτερα μάθε να επενδύεις σοβαρά, αν υπήρχαν τιπστερ θα βγάζαν λεφτά μόνοι τους δεν θα πουλούσαν συνδρομές. Ο τιπστερ βέβαια μια χαρα πλουτίζει με τα 100ρικακια

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Είπαμε, ένας tipster σοβαρός με καλά αποτελέσματα έχει μια καθαρή απόδοση 5-7% μακροχρόνια (ή και παραπάνω φυσικά). Τα σημεία τα παίζει ΚΑΙ αυτός και έχει την απόδοση που συζητάμε. Από εκεί και πέρα βγάζει έξτρα μοιράζοντας τη γνώση του, κατά κάποιο τρόπο.

Το "τα παίζει μόνος του και πλουτίζει" δεν ισχύει διότι κανένας δε πλουτίζει από το στοίχημα. ΟΚ, κάποιοι πλουτίζουν αλλά δεν είναι ούτε tipsters ούτε κοινοί παίχτες.

Για τον καλό, λοιπόν, οι συνδρομές είναι έξτρα εισόδημα από το προσωπικό του yield. Δε κρίνεται από τη συνδρομή αν είναι απατεώνας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eMike είπε

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Είπαμε, ένας tipster σοβαρός με καλά αποτελέσματα έχει μια καθαρή απόδοση 5-7% μακροχρόνια (ή και παραπάνω φυσικά). Τα σημεία τα παίζει ΚΑΙ αυτός και έχει την απόδοση που συζητάμε. Από εκεί και πέρα βγάζει έξτρα μοιράζοντας τη γνώση του, κατά κάποιο τρόπο.

Το "τα παίζει μόνος του και πλουτίζει" δεν ισχύει διότι κανένας δε πλουτίζει από το στοίχημα. ΟΚ, κάποιοι πλουτίζουν αλλά δεν είναι ούτε tipsters ούτε κοινοί παίχτες.

Για τον καλό, λοιπόν, οι συνδρομές είναι έξτρα εισόδημα από το προσωπικό του yield. Δε κρίνεται από τη συνδρομή αν είναι απατεώνας.

Έτσι ακριβώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, valkon είπε

@vaggooss Έχεις κανέναν tipster να προτείνεις

Φίλε μου είναι περίεργο θέμα το να προτείνεις. Ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα. Δες αυτόν που πρότεινε ο Πτολεμαίος έχει 24, κάτι yield.

Μόλις τώρα, vaggooss είπε

Φίλε μου είναι περίεργο θέμα το να προτείνεις. Ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα. Δες αυτόν που πρότεινε ο Πτολεμαίος έχει 24, κάτι yield.

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος έχει 5 tilsters στην σελίδα. Βρες αυτόν που αναγράφει με το μεγαλύτερο ποσοστό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καλύτερος free που ξερω και δινει pre game ειναι ο Ηλιακης

https://www.infobeto.com/author/iliakis

και ο Λιαπης βλέπω πάει καλά φέτος 

https://www.infobeto.com/author/liapisfotis

προσωπικα δεν ετυχε να τον ακολουθησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με τον παρακάτω 

https://twitter.com/wizard_season?t=vpC8ByU6PlYb1LfVRHUv2Q&s=09

Γύρω στα 5 Units κέρδος το μήνα με μόνο 2 μήνες χαμένους σε 3 χρόνια. 

Για μένα αυτό που μετράει για να διαλέξεις είναι

- ιστορικό τουλάχιστον 3 χρόνων 

- όχι μεγάλες μεταπτώσεις για ψυχολογικούς λόγους κυρίως 

- λίγα bet τον μήνα (έχουμε και ζωή) 

- όχι live (έχουμε και ζωή) 

- ακολουθούμε τυφλά το κανόνα 1 unit 2% του bank 

Προσωπικά ξεκίνησα πέρσι μετά από πάρα πολλές δοκιμές και από 200€ bank έχω φτάσει 1500€ αρχικά με 5€ το unit και τώρα είμαι 25€ το unit 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manos901 είπε

Εγώ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με τον παρακάτω 

https://twitter.com/wizard_season?t=vpC8ByU6PlYb1LfVRHUv2Q&s=09

Γύρω στα 5 Units κέρδος το μήνα με μόνο 2 μήνες χαμένους σε 3 χρόνια. 

Για μένα αυτό που μετράει για να διαλέξεις είναι

- ιστορικό τουλάχιστον 3 χρόνων 

- όχι μεγάλες μεταπτώσεις για ψυχολογικούς λόγους κυρίως 

- λίγα bet τον μήνα (έχουμε και ζωή) 

- όχι live (έχουμε και ζωή) 

- ακολουθούμε τυφλά το κανόνα 1 unit 2% του bank 

Προσωπικά ξεκίνησα πέρσι μετά από πάρα πολλές δοκιμές και από 200€ bank έχω φτάσει 1500€ αρχικά με 5€ το unit και τώρα είμαι 25€ το unit 

Είναι αυτό που είπα σε προηγούμενο σχόλιο που ζήτησε κάποιος αν έχω να προτείνω κάποιον. Είναι το τι ζητάει ο καθένας,και όπως αναλυτικά έγραψες εσύ ότι δεν θέλεις πολλά πολλά και είναι λογικό,γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις όλη την ώρα το μυαλό στο κινητό.

Εγώ το μεσημέρι αν και είναι ΣΚ ειμουν κομμάτια και έκλεισα το κινητό να κοιμηθώ. Ξύπνησα είχαν έρθει 3 κουπόνια τα οποία βγήκαν,τα άλλα 2 στο καπάκι που έριξα χάθηκαν. Αλλά όπως και να έχει το θέμα είναι στο τέλος του μήνα να έχεις κέρδος και ας είναι και μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vaggooss said:

Είναι αυτό που είπα σε προηγούμενο σχόλιο που ζήτησε κάποιος αν έχω να προτείνω κάποιον. Είναι το τι ζητάει ο καθένας,και όπως αναλυτικά έγραψες εσύ ότι δεν θέλεις πολλά πολλά και είναι λογικό,γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις όλη την ώρα το μυαλό στο κινητό.

Εγώ το μεσημέρι αν και είναι ΣΚ ειμουν κομμάτια και έκλεισα το κινητό να κοιμηθώ. Ξύπνησα είχαν έρθει 3 κουπόνια τα οποία βγήκαν,τα άλλα 2 στο καπάκι που έριξα χάθηκαν. Αλλά όπως και να έχει το θέμα είναι στο τέλος του μήνα να έχεις κέρδος και ας είναι και μικρό.

Αυτό ακριβώς θέλεις επένδυση με σταθερή απόδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...