Προς το περιεχόμενο

υπάρχει τίμιος tipster στο στοίχημα?


Ptolemaios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Καλησπέρα, μου είπαν ότι με ψάχνετε

Καλησπέρα,μου είπαν ότι μετά τα τελευταία προγνωστικά που έδωσες κρύβεσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν σοβαροί, ναι.

Τι εννοούμε σοβαροί. Είναι αυτοί που δίνουν σημεία μέσα από διάβασμα, εντοπίζουν λάθος αποδόσεις, βλέπουν μπάλα, και κυρίως ΔΕ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΖΟΓΟ.

Σε ποιους απευθύνονται? Σε όσους δε ξέρουν σοβαρό στοίχημα οπότε ψάχνουν να βγάλουν ένα κέρδος, στην πλειοψηφία των παιχτών δηλαδή.

Ο σοβαρός tipster κάνει control betting (πάρα πολύ βασικό), παίζει κυρίως live (το pre live στοίχημα έχει πεθάνει, είναι για άσχετους/τζογαδόρους) και φυσικά πληρώνεται μόνο όταν και αν υπάρχει κέρδος.

Εγώ που βλέπω πολύ αθλητικά αλλά δεν έχω το ταλέντο ή την όρεξη να ψάχνω τις αποδόσεις-ευκαιρίες ακολουθώ έναν φίλο tipster. Τι έχω καταφέρει εδώ και 4 μήνες περίπου? Να έχω ένα έξτρα, όχι σημαντικό, κέρδος μετά από 300 σημεία που έχει δώσει ως τώρα. Το σημαντικό για μένα δεν είναι ότι είναι γνωστός μου, αλλά ότι ξέρει στοίχημα. Αυτό δε το βρίσκεις εύκολα.

Μη κοιτάτε τους "διάσημους" tipsters. Είναι άσχετοι και τα χαϊλίκια που βλέπετε να πουλάνε είναι από χορηγίες εταιρειών και στρατούς από αβανταδόρους στα social.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον blade τι λετε?

ακουσα οτι ειναι απατεωνας απο καποιους και οτι ειναι καλος απο αλλους

εμενα μου μοιαζει με παπατζή από τα Lidl που δε θα τον εμπιστευόμουν να τον ρωτήσω τι ώρα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο εμένα, betarades και τα παιδιά απο τηλεάστυ

Γενικά όταν σας ζητάνε χρήματα για προγνωστικά βρωμάει

Και εδώ που τα λέμε απο 100 άτομα να τσιμπήσουν απο 20Ε το μήνα δεν είναι και άσχημα. Φαντάσου 1000 συνδρομητές

Επεξ/σία από ObeyWario!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απολύτως προαπαιτούμενο για μένα είναι ο tipster να έχει δημόσιο "τεφτέρι", πχ ότι ξεκινάει τη σαιζόν με κάβα 1000 points, σε κάθε bet δηλώνει από πριν ότι έβαλε πχ 80p, και κρατάει tracking του +/- όσο εξελίσσεται η χρονιά, ώστε να μπορείς να δεις αν κερδίζει η χάνει μακροπρόθεσμα, γιατί το στοίχημα είναι μαραθώνιος, δεν είναι sprint.

Όσοι δίνουν tips χωρίς το παραπάνω (σχεδόν όλοι δηλαδή) είναι να'χαμε να λέγαμε - μακροπρόθεσμα σχεδόν πάντα είναι μείον, ή στην καλύτερη το κέρδος τους γυροφέρνει στην γκανιότα...  

Επεξ/σία από swstost
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άπειρες σελίδες στο telegram με ομάδες που δίνουν προγνωστικά και αυτοαποκαλουνται tipster. Άλλοι είναι δωρεάν και άλλοι με πληρωμή. Γενικά θέλει καλή έρευνα αν θες να ακολουθήσεις κάποιον. Πάρε παράδειγμα τον blade. Οι μισοί τον έχουν Θεό και οι άλλοι μισοί τον βρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, swstost είπε

 

Όσοι δίνουν tips χωρίς το παραπάνω (σχεδόν όλοι δηλαδή) είναι να'χαμε να λέγαμε - μακροπρόθεσμα σχεδόν πάντα είναι μείον, ή στην καλύτερη το κέρδος τους γυροφέρνει στην γκανιότα...  

 

τρεις με μπλοκαραν μολις τους ζητησα ιστορικό

ουτε καν υπερβάλω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, txcellas είπε

Υπάρχουν άπειρες σελίδες στο telegram με ομάδες που δίνουν προγνωστικά και αυτοαποκαλουνται tipster. Άλλοι είναι δωρεάν και άλλοι με πληρωμή. Γενικά θέλει καλή έρευνα αν θες να ακολουθήσεις κάποιον. Πάρε παράδειγμα τον blade. Οι μισοί τον έχουν Θεό και οι άλλοι μισοί τον βρίζουν.

Ο blade έγινε γνωστός από το Κοψιάλη, Κουβανός είναι. Ασχολείται με μπάλα ναι, αλλά θα το φορτώσει το δελτίο για να ανεβάσει την απόδοση. Στην συνδρομή του λέει ότι πάει καλά, αλλά τα δικά του (τα free) που δίνει (και έδινε προ-συνδρομης) πάνε ταμείο σε κάθε πανσέληνο. Του αναγνωρίζω βέβαια ότι δεν τα σβήνει και μπορούμε να δούμε το ιστορικό.

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...