Προς το περιεχόμενο

Death Stranding 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγραψα οτι δεν επιασε τους στοχους της Σονυ, οχι οτι πατωσε, αφου αυτη χρηματοδοτησε τον τιτλο και εδωσε την μηχανη γραφικων στον Κοτζιμα. διαφορετικα θα ηταν παρουσα και στην συνεχεια. επισης ειναι γεγονος οτι ξινισε αρκετους παικτες που το πηραν. αυτοι δεν προκειται να το ξαναγορασουν. επισης χαρακτηριστικο ειναι, οτι κανενας δεν περιμενε, ουτε ζηταγε το σηκουελ. ολοι θελανε το φημολογουμενο horror game. οποτε ηταν λιγο εκπληξη η ανακοινωση του.

ισως γινει αυτο που λετε, ο Κοτζιμα να το κανει πιο action, για να τραβηξει τον κοσμο που δεν του αρεσε το πρωτο. ισως εστιασει και στο online κομματι, ειχε κοσμο εκει το παιχνιδι, και βαλει και τιποτα MTX μεσα. ποιος ξερει. μπορει να το δουμε και στο Game Pass (oχι day 1).

προσωπικα ειμαι πιο περιεργος να δω με τι πειραματιζεται, ειδικα με το online service της MS. ισως παρουμε μια ιδεα για το μελλον του gaming απο εκει.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, KilliK είπε

ισως εστιασει και στο online κομματι, ειχε κοσμο εκει το παιχνιδι, και βαλει και τιποτα MTX μεσα.

Τίποτα δεν είναι σίγουρο, αλλα το βρίσκω απίθανο, ο Κόζιμα έβαλε free online κομμάτι στο PS, free, πέσμου άλλο game που δεν χρειάζεσαι PS+ για online. Μονο ο Κόζιμα και ο Drunkmann μπορούν να πείσουν την Sony για τέτοια πράγματα. :P Το μονο game που μπορώ να θυμηθώ είναι το Dragon's Dogma, αλλα το online part ήταν μονο ένα feature. Χαλαρά θα είναι πιο action, εδώ έδειξε ιπτάμενο metal gear φάση. :D

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάντως το look του Norman Reedus είναι 100% The Walking Dead.

Νομίζω έτσι είναι irl ο Reedus.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το υποστηρίζει ξανά η Sony.

σωστα. τωρα το διαβαζω στο site του. περιεργο τοτε που το ανακοινωσε στο GA και οχι στο PS Play. ισως το εκανε ως χαρη στον κολλητο του Geoff. τεσπα. αγνοηστε το κομματι μου για την Sony.

παντως ειναι μετριοφρων καλλιτεχνης: 😁

Αναφορά σε κείμενο

As with all of his past masterpieces, the latest title will be produced, written, directed and designed by Hideo Kojima himself. 

https://www.kojimaproductions.jp/en/DS2-announcement

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
11 minutes ago, dalan2007 said:

ειδα την παρουσιαση,ξεκινησα το 1...εχω μεινει αφωνος.δεν ειχα ασχοληθει κακως τελικα.απιστευτο!

Αν σου κάνει κλικ το gameplay, το παιχνίδι είναι μια από τις πιο άρρωστες cinematic εμπειρίες.

Μόνο του Kojima ο νους θα μπορούσε να σκεφτεί όλα όσα πρόκειται να βιώσεις. Κάποιοι μπορεί να το θεωρούν "δήθεν" και κουραστικό, αλλά για εμένα ήταν από τις πιο αξιομνημόνευτες εμπειρίες της περασμένης γενιάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και ανάλογα την προσέγγιση. Αν απλά προσπαθήσεις να πας σε ευθεία γραμμή θα σου φανεί ίσως βαρετό. Αν όμως ασχοληθείς λίγο να δεις το χάρη και τι θα συναντήσεις στο δρόμο, και να φτιάξεις μια διαδρομή, να πάρεις το σωστό εξοπλισμό, να μην πάρεις παραπάνω απ' όσα χρειάζεσαι για να μην κουβαλάς τζάμπα, κτλ γίνεται καλύτερο και όχι απλά walking sim. Βέβαια σε κάποιους δεν έχει ούτε αυτό appeal, είναι πολύ ιδιαίτερο game. Προσωπικά όταν έβλεπα τον προορισμός να ξεπροβάλει πίσω από τον λόφο ένιωθα μια αίσθηση ολοκλήρωσης. Και φυσικά είναι και το cinematic του πραγματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Είναι και ανάλογα την προσέγγιση. Αν απλά προσπαθήσεις να πας σε ευθεία γραμμή θα σου φανεί ίσως βαρετό. Αν όμως ασχοληθείς λίγο να δεις το χάρη και τι θα συναντήσεις στο δρόμο, και να φτιάξεις μια διαδρομή, να πάρεις το σωστό εξοπλισμό, να μην πάρεις παραπάνω απ' όσα χρειάζεσαι για να μην κουβαλάς τζάμπα, κτλ γίνεται καλύτερο και όχι απλά walking sim. Βέβαια σε κάποιους δεν έχει ούτε αυτό appeal, είναι πολύ ιδιαίτερο game. Προσωπικά όταν έβλεπα τον προορισμός να ξεπροβάλει πίσω από τον λόφο ένιωθα μια αίσθηση ολοκλήρωσης. Και φυσικά είναι και το cinematic του πραγματος.

Εγω μεχρι να φτασω στον προορισμο τον εχω φορτωσει μεχρι εκει που δεν παει αλλο. Σε φαση να ειμαι κοντα στο να αφησω το πακετο και να βλεπω αλλο πακετο για τον ιδιο προορισμο. Ε θα παω να το παρω μεχρι τα ορια. Ειναι παρα πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι και δεν ειναι για ολους. Εδω το RDR 2 που ειναι το παιχνιδι της 5ετιας και αρκετοι το βρηκαν βαρετο γιατι ειναι πολυ αργο. Γουστα του καθενα μπορουν να ξεπερνανε καθε αντικειμενικοτητα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...