Προς το περιεχόμενο

Death Stranding 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά αυτό το παιχνίδι το λάτρεψα για την ατμόσφαιρα του, την μουσική του (πραγματικά κάποια τραγούδια  τα έχω στη playlist μου πλέον), αλλά έχασα το ενδιαφέρον μου σχετικά γρήγορα καθώς ένιωσα κάπως «μονότονο» το gameplay του. 
 

Ωστόσο ξέρουμε πως κάθε παιχνίδι έχει την στιγμή που θα ταυτιστείς περισσότερο ή λιγότερο μαζί του. 
Σκέφτομαι να το ξαναπιάσω καθώς μπορεί να μην είχα τη διάθεση τότε να ταυτιστώ μαζί του σε μεγαλύτερο βαθμό. 
 

Είναι σαν τις κινηματογραφικές ταινίες με αργή εξέλιξη ή αρκετά στατικά πλάνα που βαριούνται οι περισσότεροι, αλλά και αυτοί που αρέσκονται σε αυτού του είδους, πάλι θα πρέπει να είναι σε διάθεση για να την απολαύσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 hours ago, Arkin said:

Εγω μεχρι να φτασω στον προορισμο τον εχω φορτωσει μεχρι εκει που δεν παει αλλο. Σε φαση να ειμαι κοντα στο να αφησω το πακετο και να βλεπω αλλο πακετο για τον ιδιο προορισμο. Ε θα παω να το παρω μεχρι τα ορια. Ειναι παρα πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι και δεν ειναι για ολους. Εδω το RDR 2 που ειναι το παιχνιδι της 5ετιας και αρκετοι το βρηκαν βαρετο γιατι ειναι πολυ αργο. Γουστα του καθενα μπορουν να ξεπερνανε καθε αντικειμενικοτητα. 

Εγώ είμαι αυτός ο ανώμαλος, που ενώ το RDR2 στην αρχή μου άρεσε, κάηκα στις 20 ώρες κάπου στο 1/3 του παιχνιδιού και δεν το ξαναέπιασα. 😛

Είναι και το mood τη στιγμή που θα ασχοληθείς με κάθε παιχνίδι θεωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια σημεία του νέου τρέιλερ βλέπω πως δίνουν περισσότερη έμφαση  στα όπλα κάτι που έλειπε από το πρώτο  σύμφωνα με την κοινή ομολογία πολλών gamer και φαν του Kojima ελπίζω να μας καλύψει και σε αυτό το κομμάτι και ίσως να μιλάμε  για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όχι της χρονιάς (όταν κυκλοφορήσει) αλλά της δεκαετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω όμως με όπλα θα γίνει πιο action chaos. Εγώ ακριβώς προσπαθούσα να αποφύγω τις μάχες και να το πάω stealth γιατί μου φαινόταν πιο ρεαλιστικό. Courier είμαι, όχι navy seal :P Βέβαια καλό να υπάρχει η επιλογή για όσους το θέλουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι το ίδιο καλό με το πρώτο που ήταν απλά φοβερό (ιστορία, ατμόσφαιρα, μουσική, χαρακτήρες, πρωτοτυπία).
Πάντως περπάτημα είχε μόνο στην αρχή για 4-5 ώρες, μετά με μηχανή και φορτηγά έκανες τις διαδρομές, το walking sim το αδικεί ως περιγραφή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο κονσεπτ του DS ήταν όχι σκοτωμοί, τουλάχιστον όχι αχρείαστοι. Το παιχνίδι σε τιμωρούσε έξυπνα αν σκοτωνες και άφηνες το πτώμα εκεί και δεν άφηνες το παιχνίδι να πας να το πετάξεις.

Τί γκάνια λέτε τώρα, θα αλλάξει όλο το παιχνίδι έτσι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μπράβο, δεν είναι shooter το game. Εδώ ακόμη και στο DL2 που παίζω τώρα προσπαθώ να αποφεύγω τις μάχες γιατί πάλι είναι πιο ρεαλιστικο (σε zombie apocalypse το λογικό είναι να αποφεύγεις τα zombia και όχι τα τα πολεμάς 10-10 μαζί). Πόσο μάλλον στο DS. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως ο Kojima έχει το σθένος και τον τρόπο να προσθέσει στο παιχνίδι μεγαλύτερη επίδραση με όπλα  χωρίς να το μεταμορφώσει σε Far Cry πχ.

Θέλω να σημειώσω πως το πρώτο μου άρεσε έτσι όπως είναι δεν είχα πρόβλημα και το απόλαυσα στο έπακρο απλά μεταφέρω κάποιες σκέψεις που ενδεχομένως να προσελκύσουν και κάποιο κοινό που θέλει περισσότερη δράση  

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού και το πρώτο έχει γκάνια, ποιο είναι το θέμα εδώ δεν καταλαβαίνω. Να έχει 100 διαφορετικά όπλα όπως το Far Cry; Για 'μένα έτσι όπως είναι το lore θα πρέπει να έχεις απλά ένα box standard pistol, φάση glock για χρήση σε περιπτώσεις που είναι απολύτως απαραίτητο. Αν έχουμε όπλα και απλά αδειάζουμε γεμιστήρες δεξιά και αριστερά ποιο το νόημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 3/2/2024 στις 10:21 ΠΜ, zvarthangalos είπε

Νομίζω πως ο Kojima έχει το σθένος και τον τρόπο να προσθέσει στο παιχνίδι μεγαλύτερη επίδραση με όπλα  χωρίς να το μεταμορφώσει σε Far Cry πχ.

Θέλω να σημειώσω πως το πρώτο μου άρεσε έτσι όπως είναι δεν είχα πρόβλημα και το απόλαυσα στο έπακρο απλά μεταφέρω κάποιες σκέψεις που ενδεχομένως να προσελκύσουν και κάποιο κοινό που θέλει περισσότερη δράση  

το πρωτο δεν ειχε δραση απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...