Προς το περιεχόμενο

SHG3060 WiFi 6 - Vodafone Station


33Bird33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επίσης τι είναι αυτό το πράγμα που βγάζουν 4 μοντέλα και το 1 αντε τα 2 είναι οκ και τα αλλα ειναι σαπια.

Δεν τα τσεκάρουν πριν τα δώσουν προς τους πελάτες γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, makhs5 said:

Αυτο ακριβως ξερανε οτι ηθελε αλλαγη το router και παρ ολα αυτα διπλο κοπο, ας το στελναν ταχυδρομικα απο την αρχη και να τελοιωνει το θεμα

Ουτε εσενα να τρεχανε στην ουσια τσαμπα, κι ουτε ο πελατης να μπαινει σε μια παραπανω διαδικασια πυ ειναι στην ουσια, ασκοπη

Ακατανοητο

δεν βγαζεις ακρη με παρα πολλα. οπως και υπηρχαν εταιρειες που εβγαζαν σαπιδορουτερ.βλεπε crypto που 3 μοντελα εβγαλαν και τα 3 απελπισια.crypto f200.crypto f320 kai f330 αν τα θυμαμαι σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, aler45 said:

Και επίσης τι είναι αυτό το πράγμα που βγάζουν 4 μοντέλα και το 1 αντε τα 2 είναι οκ και τα αλλα ειναι σαπια.

Δεν τα τσεκάρουν πριν τα δώσουν προς τους πελάτες γενικά

περνανε απο testing αλλα δεν σημαινει οτι θα προλαβεις να τα τσεκαρεις ολα.συν οτι σε παρα πολλα μοντελα τα προβληματα δεν ειναι μονο software αλλα ειναι και hardware. πχ

crypto f320,crypto f330, microcom 2636, siemens cl110 . ολα αυτα ΓΙΑ ΑΡΧΗ ειχαν θεματα hardware

επισης τα gennet 14201,24201,15402,25402,35402, και η σειρα συνεχιζεται.

Just now, makhs5 said:

Οκ τωρα κανει το ακριβως αντιθετο η συγκεκριμενη εταιρια απ οτι γινοταν τοτε, τελειως των ακρων

ευτυχως και τα cpe εχουν καπως βελτιωθει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

δεν βγαζεις ακρη με παρα πολλα. οπως και υπηρχαν εταιρειες που εβγαζαν σαπιδορουτερ.βλεπε crypto που 3 μοντελα εβγαλαν και τα 3 απελπισια.crypto f200.crypto f320 kai f330 αν τα θυμαμαι σωστα.

Τα crypto, τι μου θυμισες τωρα.. Γιατι ειμαι και καποιας ηλικιας

Οτι πιο σαπιο υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, aler45 said:

Μιλαω για περιπτώσεις τύπου H300s

και στα zte ισχυει.

2 minutes ago, makhs5 said:

Τα crypto, τι μου θυμισες τωρα.. Γιατι ειμαι και καποιας ηλικιας

Οτι πιο σαπιο υπαρχει

ακριβως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zte 1600 σε μια φιλη προς ωρας παιζει.το εχει βεβαια ως router επειδη ειναι ftth.

για τα gennet oxygen τα μοντελα που ειχα δει ηταν απλα οτι πιο χαλια εχω δει ποτε απο τοτε που ασχοληθηκα με ρουτερς κτλ.δεν νομιζω οτι εχω πετυχει κατι πιο πατο απο αυτα. και μηδεν να δινα για βαθμολογια θα ηταν πολυ. αν εκαναν αυτα που φτιαχτηκαν να κανουν θα τα  σπαγαν.αλλα αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, aler45 said:

Πάντως από μια γραμμή που έχω κρατήσει του οτε ένα HDi34201 ειναι πολυ καλο και συγχρονίζει και υψηλότερα από αλλα ρουτερ

γενικως η gennet που αργοτερα εγινε oxygen εβγαλε παρα πολλα ρουτερ μεχρι να αρχιζουν καποια να παιζουν σωστα.και εβγαλε πολλα διαφορετικα Hardware revision.Καθε φορα υποτιθεται βελτιωνε καποια πραγματα αλλα παλι αρκετα θεματα.

πχ ειχαν βγαλει 15402,25402,35402,45402 και βγηκε και σειρα 55χχχ. δηλαδη μεσα σε λιγαχρονια 5 hardware versions. πολλα λαθη στον σχεδιασμο του hardware. τα ειχα γραψει καποτε σε αλλο θεμα τα προβληματα και ειναι ατελειωτο κατεβατο.που να ξεκινησω και που να καταληξω.απλα απαραδεκτη σαν εταιρεια

Και ηταν ρουτερ των 500 ευρω διοτι εβγαζαν fxs,bri μέχρι και e1. δεν ειχα δοκιμασει το συγκεκριμενο που λες αλλα ειχα δοκιμασει τα μεγαλα της μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα χτες το vodafone station

Δεν άνοιξα τα 160Mhz. Δε νομίζω ότι θα μου προσφέρουν κάτι. Ετσι κι αλλιως 100 Mbps έχω

Στα 2,4 οι παρεμβολές από τους γείτονες ειναι πολλές και παίζει 20-30 μέγιστο.....

Επίσης χώρησα τα SSID. Νομίζω ότι έτσι τα κινητά δουλεύουν καλύτερα... Ας μη διαλέγουν. Να πηγαίνουν πάντα στο 5Ghz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/01/2023 at 11:59, coyote2 said:

Εβαλα χτες το vodafone station

Δεν άνοιξα τα 160Mhz. Δε νομίζω ότι θα μου προσφέρουν κάτι. Ετσι κι αλλιως 100 Mbps έχω

Στα 2,4 οι παρεμβολές από τους γείτονες ειναι πολλές και παίζει 20-30 μέγιστο.....

Επίσης χώρησα τα SSID. Νομίζω ότι έτσι τα κινητά δουλεύουν καλύτερα... Ας μη διαλέγουν. Να πηγαίνουν πάντα στο 5Ghz

 

μπορεις να τα ανοιξεις τα 160 και αν εχεις θεμα το μειωνεις σε 80 κτλ.αλλα ναι για 100mbps δεν εχει νοημα. 2,4 ειναι παρα πολλα δικτυα αλλα και παρεμβολες να μην ειχες μην περιμενεις παραπανω απο 50-60.

εσυ διαλεγεις αν θα εχεις ενα ssid ή οχι.εγω τα εχω με το ιδιο ονομα και οτι παιζει 5ghz παει στα 5 αυτοματα.αν ολες οι συσκευες σου ειναι 5ghz τοτε κλεινεις και τα 2,4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, coyote2 said:

Ναι το έχω καταλάβει 

αν εχεις 2 ssid χανεις βεβαια καποια πραγματακια του Mesh.band steering κτλ.λιγο σε νοιαζει βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...