Προς το περιεχόμενο

Mastercard & Τράπεζα Πειραιώς - Μετατροπή συναλλαγής σε άτοκες δόσεις και δώρο η 1η δόση ως 50€ (12/12/2022 έως 09/01/2023)


noa113

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ο τιτλος δεν τα λεει ολα...

Για παραδειγμα, αφορα μονο πιστωτικες καρτες. Δεν το λεει ο τιτλος.

Δεν λεει και αλλα που θα πρεπει να τα αναζητησει κανεις στους ορους.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλω 2 δόσεις σε κάτι που κοστίζει 100€, το πληρώνω μισή τιμή;
Η πιστωτική έχει κάποιο κόστος για να βγει; Κάποια υποχρέωση μετά για να ακυρωθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση στο 1ο είναι ναι

Η πιστωτική αν έχεις μισθοδοσία στη τραπεζα δεν έχει συνδρομή, επίσης αν κάνεις τζίρο 2000 το χρόνο δεν έχει συνδρομή.. Η ΑΒ MASTERCARD, έχει. Συνδρομή 15 ευρω το χρόνο. Αν ακυρωθεί λίγο. Πριν το χρόνο δε θα χρεωθεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το skroutz βλεπω δινει δυνατοτητα για ατοκες δοσεις μονο με πιστωτικες mastercard. Γιατι δε δινουν κατι και στις καρτες Visa, που εχουμε οι περισσοτεροι;

1 ώρα πριν, savvinio82 είπε

Η απάντηση στο 1ο είναι ναι

Η πιστωτική αν έχεις μισθοδοσία στη τραπεζα δεν έχει συνδρομή, επίσης αν κάνεις τζίρο 2000 το χρόνο δεν έχει συνδρομή.. Η ΑΒ MASTERCARD, έχει. Συνδρομή 15 ευρω το χρόνο. Αν ακυρωθεί λίγο. Πριν το χρόνο δε θα χρεωθεις. 

Αυτο με τον τζιρο που λες για τα 2000 ευρω το χρονο, ισχυει για καινουριες πιστωτικες καρτες, mastercard, ή οποιαδηποτε καρτα; Εχω visa, αλλα δινω καθε χρονο συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω οποίος έχει μισθοδοσία στην πειραιως μπορεί να βγάλει πιστωτικη "μιας χρήσεως",να αγοράσει κατι,να του γίνει δώρο η 1η δόση έως 50€ και μετά μπορεί να ακυρώσει την πιστωτικη χωρίς καμία επιβάρυνση;

Πολυ large προσφορά μου φαίνεται ειδικά από τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, bonorov είπε

Για να καταλάβω οποίος έχει μισθοδοσία στην πειραιως μπορεί να βγάλει πιστωτικη "μιας χρήσεως",να αγοράσει κατι,να του γίνει δώρο η 1η δόση έως 50€ και μετά μπορεί να ακυρώσει την πιστωτικη χωρίς καμία επιβάρυνση;

Πολυ large προσφορά μου φαίνεται ειδικά από τράπεζα. 

Δεν υπαρχει πιστωτικη μιας χρησεως, ουτε και βγαζεις πιστωτικη επειδη απλα εχεις μισθοδοσια. Ο,τι ισχυει για εκδοση πιστωτικης, ισχυει και εδω. Οσοι εχουν μισθοδοσια σε μια τραπεζα, εχουν και περισσοτερες πιθανοτητες να βγαλουν πιστωτικη, και να εχουν καλυτερο οριο απο τις υπολοιπες, και εχεις προνομια (πχ να μην πληρωνεις συνδρομη).

Αυτο με την ακυρωση, προφανως δεν μπορει να γινει μεχρι να εξοφληθει ολοκληρη η αγορα. Η Πειραιως εχει εδω και καιρο επιλογη να σπασεις μια εφαπαξ πληρωμη σε επι μερους ατοκες δοσεις (μου ετυχε μετα απο αγορα ΙΚΕΑ)

*Η δικια μου ειναι visa 😕

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bonorov είπε

Για να καταλάβω οποίος έχει μισθοδοσία στην πειραιως μπορεί να βγάλει πιστωτικη "μιας χρήσεως",να αγοράσει κατι,να του γίνει δώρο η 1η δόση έως 50€ και μετά μπορεί να ακυρώσει την πιστωτικη χωρίς καμία επιβάρυνση;

Πολυ large προσφορά μου φαίνεται ειδικά από τράπεζα. 

Το λέει στους όρους νομιζω ότι δεν μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα μέχρι της 8/2/23. Για μετά δεν κάνει αναφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Δεν υπαρχει πιστωτικη μιας χρησεως, ουτε και βγαζεις πιστωτικη επειδη απλα εχεις μισθοδοσια. Ο,τι ισχυει για εκδοση πιστωτικης, ισχυει και εδω. Οσοι εχουν μισθοδοσια σε μια τραπεζα, εχουν και περισσοτερες πιθανοτητες να βγαλουν πιστωτικη, και να εχουν καλυτερο οριο απο τις υπολοιπες, και εχεις προνομια (πχ να μην πληρωνεις συνδρομη).

Αυτο με την ακυρωση, προφανως δεν μπορει να γινει μεχρι να εξοφληθη ολοκληρη η αγορα. Η Πειραιως εχει εδω και καιρο επιλογη να σπασεις μια εφαπαξ πληρωμη σε επι μερους ατοκες δοσεις (μου ετυχε μετα απο αγορα ΙΚΕΑ)

 

Μόλις τώρα, Ashaman είπε

Το λέει στους όρους νομιζω ότι δεν μπορείς να ακυρώσεις την κάρτα μέχρι της 8/2/23. Για μετά δεν κάνει αναφορά 

Μετα απο ενα τρίμηνο όμως μπορείς να ακυρώσεις όμως;

Και η 1η δόση μέχρι 50€ είναι κερασμένη;

Τον λάκκο δεν βλέπω για αυτό ρωτάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, bonorov είπε

 

Μετα απο ενα τρίμηνο όμως μπορείς να ακυρώσεις όμως;

Και η 1η δόση μέχρι 50€ είναι κερασμένη;

Τον λάκκο δεν βλέπω για αυτό ρωτάω. 

Ο λακκος ειναι οτι αν καποιος βγαλει πιστωτικη, και της κανει κακη χρηση, τοτε θα μπουν τοκοι. Αν εξοφλεις στην ωρα σου, δεν εχεις θεμα.

Ναι. Αν κανεις αγορα 300 ευρω, και βαλεις 3 ατοκες δοσεις, τοτε θα πληρωσεις 50, 100, 100 και ακυρωνεις (ή 100 1η δοση και σου επιστρεφουν τα 50 αμεσως μετα (πχ ως μειωση λογαριασμου. Δεν διαβασα ορους))

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, savvinio82 είπε

Η απάντηση στο 1ο είναι ναι

Η πιστωτική αν έχεις μισθοδοσία στη τραπεζα δεν έχει συνδρομή, επίσης αν κάνεις τζίρο 2000 το χρόνο δεν έχει συνδρομή.. Η ΑΒ MASTERCARD, έχει. Συνδρομή 15 ευρω το χρόνο. Αν ακυρωθεί λίγο. Πριν το χρόνο δε θα χρεωθεις. 

Σε όλες τις τράπεζες ισχύει αυτο; Ρωτάω γτ έχω πιστωτική σε τραπεζα που χω τη μισθοδοσία και μου στειλε συνδρομη στον χρονο πάνω. 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chocorello είπε

Αν βάλω 2 δόσεις σε κάτι που κοστίζει 100€, το πληρώνω μισή τιμή;
Η πιστωτική έχει κάποιο κόστος για να βγει; Κάποια υποχρέωση μετά για να ακυρωθεί;

Απο οτι διαβασε οι δόσεις πρεπει να ειναι 12.

Αρα για να πάρεις ολη την έκπτωση το μικροτερο ποσο πρεπει να ειναι 600€ με δώρο τα 50, τελική πληρωμή 550

Αυτο καταλαβα, αν κάνω λάθος διορθώσετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...