Προς το περιεχόμενο

Mastercard & Τράπεζα Πειραιώς - Μετατροπή συναλλαγής σε άτοκες δόσεις και δώρο η 1η δόση ως 50€ (12/12/2022 έως 09/01/2023)


noa113

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
36 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

και μεσα απο το webbanking της πειραιως κανεις αιτηση για πιστωτικη καρτα.Εγκρίνεται αμεσα και στην στελνουν με ταχυδρομειο σπιτι σου.Δεν χρειαζεται επισκεψη σε καταστημα.

 

Οπου εχω κανει λαθος διορθώστε με.

Δινοντας αυτη την οδηγια σε καποιον μεσα στο τοπικ, σημαινει οτι του λες οτι θα παραλαβει ταχυδρομικα την καρτα πριν την ληξη της προωθητικης που ειναι σε 15 περιπου εργασιμες ημερες. Εισαι σιγουρος για κατι τετοιο; Ή σκοπευοντας να παρει ενα "δωρο", θα μεινει χωρις "δωρο" και θα "φορτωθει" μια πιστωτικη; Εδω δεν γινεται (κανονικα) κουβεντα για την υπηρεσια μετατροπης, δεν αφορα το θεμα. Γινεται μονο για την δωρεαν 1η δοση.

Οποιος δεν εχει καρτα δεν ξερω αν προλαβαινει την προσφορα. Προσεξτε το αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο χρονος αποστολης της καρτας ειναι μικρος, στην δικη μου περιπτωση την ειχα στα χερια μου σε πεντε μερες.Εννοειτε ομως δεν μπορω να εγγυηθώ τον χρονο παραδοσης. Στην χειροτερη και να μην προλαβουν την προσφορα και εχουν παραλαβει την καρτα την ακυρωνουν οποτε θελουν.Δεν εχει συνδρομη τον πρωτο χρονο και δεν θα πληρωσουν τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, johnkok1 είπε

Οι πιστωτικές κάρτες δεν αντιστοιχούν σε τραπεζικούς λογαριασμούς/δεν συνδέονται με τραπεζικούς λογαριασμούς (μπορείς να ζητήσεις ωστόσο αυτόματη εξόφληση κάρτας από κάποιον λογαριασμό σου, ο οποίος δεν συνδέεται επ' ουδενί με την κάρτα και μπορεί να αλλάξει με οποιονδήποτε άλλον ανά πάσα στιγμή). Αντίθετα, για κάθε πιστωτική κάρτα εκδίδεται λογαριασμός. Ακριβώς το αντίθετο δηλαδή από αυτό που έγραψες.

Μια χαρά τα έγραψε. Μου αρέσει που σου βάζουν και like.

Ανά εκδιδόμενο λογαριασμό εννοεί. Εγώ έχω μια κάρτα Mastercard στην Πειραιώς και έχω βγάλει και δεύτερη στο όνομα της γυναίκας μου, αλλά είναι επιπρόσθετη κάρτα, ο λογαριασμός βγαίνει στο δικό μου ΑΦΜ και είναι κοινός και για τις 2 κάρτες. 

Εμείς σε αυτή την περίπτωση θα πάρουμε 50€ πίσω και όχι 100€ και ας έχουμε 2 κάρτες. 

Edit: Βασικά έτσι όπως το έγραψε δεν εννοεί αυτό που λέω εγώ, αλλά το παραβλέπω, για να γράψω το σωστό. 

Επεξ/σία από djuan1988
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους όρους αναφέρει "Οι Κάτοχοι προκειμένου να συμμετάσχουν στην Ενέργεια θα πρέπει, κατά την ημερομηνία άντλησης του εκάστοτε αρχείου, να μην έχουν καθυστέρηση πληρωμών μεγαλύτερη των 30 ημερών στο λογαριασμό της Kάρτας τους."

Σημαινει να ειναι πληρως εξοφλημένη ή να εχει πληρωθεί η ελάχιστη δόση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι όροι είναι σαφέστατο. Όταν λέει καθυστέρηση δεν εννοεί τη συγκεκριμένη πληρωμή καθώς δε θα έχει προλάβει καν να βγει η πρώτη δόση. Εννοεί γενικά καθυστέρηση πληρωμής που θα έχει ήδη η κάρτα από άλλες συναλλαγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Ο χρονος αποστολης της καρτας ειναι μικρος, στην δικη μου περιπτωση την ειχα στα χερια μου σε πεντε μερες.Εννοειτε ομως δεν μπορω να εγγυηθώ τον χρονο παραδοσης. Στην χειροτερη και να μην προλαβουν την προσφορα και εχουν παραλαβει την καρτα την ακυρωνουν οποτε θελουν.Δεν εχει συνδρομη τον πρωτο χρονο και δεν θα πληρωσουν τιποτα.

Να διευκρινίσω μερικα πραγματα για να μην βγαινουν λαθος συμπερασματα.

Το 2019 ειχα κανει αιτηση πιστωτικης καρτας απο πειραιως.Εκκρίθηκε αμεσα ηλεκτρονικα και παρελαβα  περιπου σε 6 μερες με ελτα κουριερ.Ηταν πριν κοβιτ καταστασεις.Τωρα δεν ξερω τι σχυει ποσο χρονο μπορει να κανει να ερθει η καρτα στα χερια.Ισχυει ομως οτι ο πρωτος χρονος ειναι χωρις συνδρομη, και οποιος κανει αιτηση αλλα η καρτα του ερθει αφου τελειωσει η προσφορα και δεν προλαβει να την χρησιμοποιησει, μπορει να την ακυρωσει χωρις καποιο κοστος.

 

Και να συμπληρωσω οτι το πιν ερχεται ξεχωριστα.Δεν ερχονται μαζι με την καρτα.Οποτε εκτος απο την καρτα περιμενεις και το πιν να ερθει.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα εφόσον εγκριθεί έρχεται το πολύ σε 5 εργάσιμες. 

Το pin δεν έρχεται ξεχωριστά. Έρχεται με sms τη στιγμή που παραλαμβάνεις το πλαστικό ή το ζητάς και σου έρχεται άμεσα μέσω winbank! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες συζητάτε να εκδόσετε κάρτα Πειραιώς για ποιο λόγο; Για να κανετε μία συναλλαγή, να τη μετατρέψετε σε δόσεις και να λάβετε επιστροφή/έκπτωση 50€

Ο χρόνος που θα δαπανήσετε αξίζει τα 50; Επίσης θα ψάχνεστε μετά να την ακυρώνετε κιόλας; Εχετε εμπλακεί με τράπεζα απο κορώνα και μετά; Μονο το ραντεβού που θα πρέπει να κλείσετε και οταν θα σας το κλείσουν και μέχρι να εκδοθεί και άμα αυτή εκδοθεί αφου σας ξεψαχνίσουν, θα έχετε χάσει το χρονικό περιθώριο.

Η υπηρεσία αυτή βασικά αφορά τους ήδη κατόχους πιστωτικής της Πειραιώς οι οποίοι δεν γνωρίζουν για τη νέα υπηρεσία μετατροπής εφάπαξ συναλλαγών σε δόσεις. Η οποία υπηρεσία παρεμπιπτόντως είναι και χρήσιμη και φτηνή (προς το παρών)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταλαιπωρειστε χωρίς λόγο για μια προσφορά που 99% δε θα επαναληφθεί και θα σας μείνει η κάρτα. Επίσης όσοι δεν έχετε ήδη, πιθανόν δεν πληρειτε τις προϋποθέσεις. εκτός αν έγινε συνειδητά, αλλά αν ήταν έτσι θα βγάλετε τώρα κάρτα για 50€ κέρδος;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές. Αγορά μου αξίας 106 ευρώ το Σάββατο 17/12 τη μετετρεψα σε δυο δόσεις και σήμερα μου πιστώθηκαν τα 50 ευρώ. Το αναφέρω για να ξεδιαλύνει κάπως το πράγμα γιατί πολλά ακούστηκαν ότι θέλει πχ τουλάχιστον 3 δόσεις κλπ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα. Και εγώ επιβεβαιώνω πως για αγορά αξίας ακριβώς 100€ στις 15/12, στη συνέχεια μετατροπή της σε 2 δόσεις (50+50+0,60€ τα έξοδα μετατροπής σε 2 δόσεις), χθές μου πιστώθηκαν τα 50€. Καλές γιορτές να έχουμε!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...