Προς το περιεχόμενο

Mastercard & Τράπεζα Πειραιώς - Μετατροπή συναλλαγής σε άτοκες δόσεις και δώρο η 1η δόση ως 50€ (12/12/2022 έως 09/01/2023)


noa113

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Αν πιανει και τα σουπερ μαρκετ η προσφορα ειναι πολυ καλη περιπτωση.Ψωνιζεις με 100 ευρω παιρνεις πισω τα 50.

Ισως η καλυτερη χρηση της προσφορας μεχρι τωρα. Ολο και καποια στιγμη, ειδικα και τωρα στις γιορτες, καποιος θα κανει αγορα >100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό παίζει ακόμα και αν η όποια επιχείρηση δίνει το δικαίωμα αγοράς σε δόσεις;

Επίσης, Η επιλογή του αριθμού των δόσεων, είναι fix?πχ 3-6-12 ή βάζεις όσους μήνες θες; 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία αν η επιχείρηση δίνει δικαίωμα δόσεων. Μάλιστα προς αποφυγή μπερδέματος μην αναφέρεις στην επιχείρηση τίποτα σχετικά με δόσεις. Τις δόσεις η τραπεζα θα τις περάσει. Όχι η επιχείρηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ισως η καλυτερη χρηση της προσφορας μεχρι τωρα. Ολο και καποια στιγμη, ειδικα και τωρα στις γιορτες, καποιος θα κανει αγορα >100 ευρω

Α γίνεται να πας S/m και να δώσεις λιγότερα από 100€; /s 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, s2117 είπε

Αυτό παίζει ακόμα και αν η όποια επιχείρηση δίνει το δικαίωμα αγοράς σε δόσεις;

Επίσης, Η επιλογή του αριθμού των δόσεων, είναι fix?πχ 3-6-12 ή βάζεις όσους μήνες θες; 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12?

Δεν σε ενδιαφερει τι κανει το καταστημα. Εσυ πληρωνεις εφαπαξ και μετα η τραπεζα σου δημιουργει τις δοσεις. Ειναι απο 2 μεχρι 12, οσες θελεις εσυ. 

Περισσοτερα εδω (υπαρχει και βιντεο σχετικο)

https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/metatropi-twn-efapaks-sunallagwn-se-doseis-me-pistotiki-karta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, s2117 είπε

Αυτό παίζει ακόμα και αν η όποια επιχείρηση δίνει το δικαίωμα αγοράς σε δόσεις;

Επίσης, Η επιλογή του αριθμού των δόσεων, είναι fix?πχ 3-6-12 ή βάζεις όσους μήνες θες; 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12?

1. εφαπαξ αγορά

2. οσους μηνες θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηλιθια ερωτηση, αλλα η προσφορα ισχυει για μια αγορα, σωστα; Επισης μπορουν να μπουν δοσεις ακομα και σε καταστηματα απο skroutz ή bestprice; 

Εχω ηδη Visa στην Πειραιως στην οποια δινω 29 ευρω το χρονο συνδρομη, θα βγαλω και μια mastercard και θα ζητησω να διακοπει η συνδρομη. Μισθοδοσια δεν εχω, αλλα εχω λογαριασμο αποταμιευτικο των παιδιων, που θα υπαρχει για τουλαχιστον αλλα 15 χρονια. Αν δεν βγαλουν την συνδρομη, τον μεταφερω αλλου.

Αν εξαιρεσουμε την προσφορα, κανονικα οταν κανεις εφαπαξ αγορα απο καταστημα που δεν υποστηριζει δοσεις, και βαλεις δοσεις, τοτε υπαρχει κανονικα τοκος, ετσι;

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ηλιθια ερωτηση, αλλα η προσφορα ισχυει για μια αγορα, σωστα; Επισης μπορουν να μπουν δοσεις ακομα και σε καταστηματα απο skroutz ή bestprice; 

Εχω ηδη Visa στην Πειραιως στην οποια δινω 29 ευρω το χρονο συνδρομη, θα βγαλω και μια mastercard και θα ζητησω να διακοπει η συνδρομη. Μισθοδοσια δεν εχω, αλλα εχω λογαριασμο αποταμιευτικο των παιδιων, που θα υπαρχει για τουλαχιστον αλλα 15 χρονια. Αν δεν βγαλουν την συνδρομη, τον μεταφερω αλλου.

Αν εξαιρεσουμε την προσφορα, κανονικα οταν κανεις εφαπαξ αγορα απο καταστημα που δεν υποστηριζει δοσεις, και βαλεις δοσεις, τοτε υπαρχει κανονικα τοκος, ετσι;

Δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το θέμα, ε? 

Αφορά για εφάπαξ αγορές. Πέρα από κάποια συνεργαζομενα καταστήματα, έχεις επιβάρυνση 0.30 λεπτά σε κάθε δόση. Δεν σε ενδιαφέρει τι κάνει το κατάστημα, αν έχει άτοκες ή έντοκες, αν είναι Ελλάδα ή όχι. Υπάρχει και ένα βιντεακι πιο πάνω στο λινκ. Είμαι σίγουρος ότι λύνει απορίες 

Ναι ισχύει για μια αγορά (το λέει και στους όρους, τους οποίους διάβασα). 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

 

Αν εξαιρεσουμε την προσφορα, κανονικα οταν κανεις εφαπαξ αγορα απο καταστημα που δεν υποστηριζει δοσεις, και βαλεις δοσεις, τοτε υπαρχει κανονικα τοκος, ετσι;

Οχι. 30 λεπτα επιβαρυνση σε καθε δοση. Αυτη ειναι η χρεωση. Τωρα αν εσυ σου ερχεται πχ η δοση 50,30(αν υποθεσουμε οτι εχεις βαλει 50 ευρω δοσεις) και εσυ την αγνοεις, ή πληρωνεις το ελαχιστο, τοτε ναι θα τοκιζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το θέμα, ε? 

Αφορά για εφάπαξ αγορές. Πέρα από κάποια συνεργαζομενα καταστήματα, έχεις επιβάρυνση 0.30 λεπτά σε κάθε δόση. Δεν σε ενδιαφέρει τι κάνει το κατάστημα, αν έχει άτοκες ή έντοκες, αν είναι Ελλάδα ή όχι. Υπάρχει και ένα βιντεακι πιο πάνω στο λινκ. Είμαι σίγουρος ότι λύνει απορίες 

Ναι ισχύει για μια αγορά (το λέει και στους όρους, τους οποίους διάβασα). 

Το διαβασα κανονικοτατα τα θεμα, δυο φορες μαλιστα :D

Μόλις τώρα, Jake07 είπε

Οχι. 30 λεπτα επιβαρυνση σε καθε δοση. Αυτη ειναι η χρεωση. Τωρα αν εσυ σου ερχεται πχ η δοση 50,30(αν υποθεσουμε οτι εχεις βαλει 50 ευρω δοσεις) και εσυ την αγνοεις, ή πληρωνεις το ελαχιστο, τοτε ναι θα τοκιζεσαι.

Εννοω περα απο την πρωτη αγορα. Δε ειναι δυνατον πιστωτικη να δινει μονο 30 λεπτα την δοση, εφ'ορου ζωης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Το διαβασα κανονικοτατα τα θεμα, δυο φορες μαλιστα :D

Εννοω περα απο την πρωτη αγορα. Δε ειναι δυνατον πιστωτικη να δινει μονο 30 λεπτα την δοση, εφ'ορου ζωης.

εγω σου λεω για τις δοσεις που φτιαχνεις εσυ μεσω του app. αυτες ειναι το ποσο διαιρεμενο δια τον αριθμο των δοσεων σου, συν 30 λεπτα στη δοση. Ειναι για ολες σου τις αγορες. εγω εχω κανει ηδη 4 συναλλαγες μου. συν 30 λεπτα η καθε δοση και thats all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

εγω σου λεω για τις δοσεις που φτιαχνεις εσυ μεσω του app. αυτες ειναι το ποσο διαιρεμενο δια τον αριθμο των δοσεων σου, συν 30 λεπτα στη δοση. Ειναι για ολες σου τις αγορες. εγω εχω κανει ηδη 4 συναλλαγες μου. συν 30 λεπτα η καθε δοση και thats all.

Δλδ ηδη εχεις εκπτωση 200 ευρω, εαν εχεις παρει το max της προσφορας; Γιατι κατι δε μου καθεται καλα με αυτη την προσφορα; 

Ειναι καλη ευκαιρια για μια αγορα καρτας γραφικων απο κανενα αλεπουδομαγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Δλδ ηδη εχεις εκπτωση 200 ευρω, εαν εχεις παρει το max της προσφορας; Γιατι κατι δε μου καθεται καλα με αυτη την προσφορα; 

Ειναι καλη ευκαιρια για μια αγορα καρτας γραφικων απο κανενα αλεπουδομαγαζο.

Ωπα! Κατσε. Ποια 200 ευρω? Εχεις μπερδευτει οσο δε παει. Θα σε συμβουλευα να ξαναδιαβασεις το αρθρο απο την αρχη, συν τους ορους της προσφορας απο το site της τραπεζας.

Το max κερδος ειναι 50ευρω για μια φορα. απο εκει και περα οι δοσεις που προσφερει η συγκεκριμενη υπηρεσια ειναι ατοκες με 30 λεπτα κοστος σε καθε δοση. Δε μπορω να στο κανω πιο λιανα.

Επεξ/σία από Jake07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

Ωπα! Κατσε. Ποια 200 ευρω? Εχεις μπερδευτει οσο δε παει. Θα σε συμβουλευα να ξαναδιαβασεις το αρθρο απο την αρχη, συν τους ορους της προσφορας απο το site της τραπεζας.

Το max κερδος ειναι 50ευρω για μια φορα. απο εκει και περα οι δοσεις που προσφερει η συγκεκριμενη υπηρεσια ειναι ατοκες με 30 λεπτα κοστος σε καθε δοση. Δε μπορω να στο κανω πιο λιανα.

Οκ το επιασα. Τα 50 ευρω, πως αφαιρουνται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Οκ το επιασα. Τα 50 ευρω, πως αφαιρουνται;

Παραιτουμε. Ειλικρινα ή τρολαρεις ή δεν εχεις διαβασει το θεμα. Πηγαινε στους ορους της ενεργειας και θα σου λυθουν οι αποριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...