Προς το περιεχόμενο

Mastercard & Τράπεζα Πειραιώς - Μετατροπή συναλλαγής σε άτοκες δόσεις και δώρο η 1η δόση ως 50€ (12/12/2022 έως 09/01/2023)


noa113

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Παραιτουμε. Ειλικρινα ή τρολαρεις ή δεν εχεις διαβασει το θεμα. Πηγαινε στους ορους της ενεργειας και θα σου λυθουν οι αποριες.

Πηγα, η προσφορα με τα 30 λεπτα ανα δοση, ισχυει για παντα; Δε βλεπω να υπαρχει καποια ημερομηνια. 

Εαν παρω κατι που κοστιζει 250 ευρω και βαλω 10 ατοκες δοσεις, οι 2 πρωτες δοσεις θα διαγραφουν; Ή για να ισχυει το μαξ της προσφορας, πρεπει η καθε δοση να ειναι 50 ευρω; Και οχι, αυτο που ρωταω δεν αναγραφεται στους ορους συμμετοχης, ουτε στο θεμα.

Επεξ/σία από Witcher1st
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ηλιθια ερωτηση, αλλα η προσφορα ισχυει για μια αγορα, σωστα; Επισης μπορουν να μπουν δοσεις ακομα και σε καταστηματα απο skroutz ή bestprice; 

Εχω ηδη Visa στην Πειραιως στην οποια δινω 29 ευρω το χρονο συνδρομη, θα βγαλω και μια mastercard και θα ζητησω να διακοπει η συνδρομη. Μισθοδοσια δεν εχω, αλλα εχω λογαριασμο αποταμιευτικο των παιδιων, που θα υπαρχει για τουλαχιστον αλλα 15 χρονια. Αν δεν βγαλουν την συνδρομη, τον μεταφερω αλλου.

Αν εξαιρεσουμε την προσφορα, κανονικα οταν κανεις εφαπαξ αγορα απο καταστημα που δεν υποστηριζει δοσεις, και βαλεις δοσεις, τοτε υπαρχει κανονικα τοκος, ετσι;

οχι δε μπαινει τοκος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Πηγα, η προσφορα με τα 30 λεπτα ανα δοση, ισχυει για παντα; Δε βλεπω να υπαρχει καποια ημερομηνια. 

Εαν παρω κατι που κοστιζει 250 ευρω και βαλω 10 ατοκες δοσεις, οι 2 πρωτες δοσεις θα διαγραφουν; Ή για να ισχυει το μαξ της προσφορας, πρεπει η καθε δοση να ειναι 50 ευρω; Και οχι, αυτο που ρωταω δεν αναγραφεται στους ορους συμμετοχης, ουτε στο θεμα.

Αυτό με την επιβάρυνση 0,30 ανα δόση δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει και μέχρι πότε αλλά δεν είναι προσφορά, είναι διευκόλυνση, ισχύει εδώ και κάποιους μήνες,μου έχει τύχει κιόλας επιχείρηση να το χρησιμοποιήσει και ως μέσο πώλησης.

Για το 2ο, λέει ξεκάθαρα, ΜΟΝΟ την 1η δόση δώρο και ΕΩΣ 50,00€!!!

Επομένως αν πάρεις κάτι με 250,00€ και βάλεις 10 δόσεις, σου κάνουν δώρο την 1η δόση που θα είναι 25,30€!

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε σε μια ερώτηση που με εχει σκάσει

Εγω εχω 3 κάρτες της τρπαεζας πειραιως

Πήγα σε ενα Cosmodata τωρα και ηθελα να αγορασω την 3080ti , περίπου 1200 ευρώ...οκ

Τον ρώτησα για την πλάκα μου αν μπορω να χρεωσω και τις 3 κάρτες από 400 ευρώ. Μου απάντησε φυσικα

Αρα αφου τα 50 ευρώ είναι ανά κάρτα τότε στην ουσία κερδίζω 150 ευρώ

Καλά δε τα λέω....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Πάμε σε μια ερώτηση που με εχει σκάσει

Εγω εχω 3 κάρτες της τρπαεζας πειραιως

Πήγα σε ενα Cosmodata τωρα και ηθελα να αγορασω την 3080ti , περίπου 1200 ευρώ...οκ

Τον ρώτησα για την πλάκα μου αν μπορω να χρεωσω και τις 3 κάρτες από 400 ευρώ. Μου απάντησε φυσικα

Αρα αφου τα 50 ευρώ είναι ανά κάρτα τότε στην ουσία κερδίζω 150 ευρώ

Καλά δε τα λέω....?

Εγω θα ελεγα πρωτα, τι πελατακι εισαι με 3 mastercard της πειραιως? Δευτερον, θεωρω οτι ειναι μια συναλλαγη, οποτε δε νομιζω να παρεις 150 πισω.

Επεξ/σία από Jake07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Εγω θα ελεγα πρωτα, τι πελατακι εισαι με 3 mastercard της πειραιως? Δευτερον, θεωρω οτι ειναι μια συναλλαγη, οποτε δε νομιζω να παρεις 150 πισω.

Νορμαλ πελατάκι ειμαι, καλοπληρωτής θα έλεγα περισσοτερο...

Αναφέρει "ανά κάρτα"

Screenshot (2).png

Επεξ/σία από whiteman7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Νορμαλ πελατάκι ειμαι, καλοπληρωτής θα έλεγα περισσοτερο...

Αναφέρει "ανά κάρτα"

Screenshot (2).png

Ανα καρτα λεει, αλλα ο πωλητης σου θα σπασει τη συναλλαγη σε 3? Δεν εχει κατσει να το κανω αυτο ποτε αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε γινεται. Μεγεια λοιπον η καρτουλα με 150 εκπτωση. Not bad 

Επεξ/σία από Jake07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, savvinio82 είπε

Ο πωλητής τη σπάει κ σε 10 κάρτες αν το θες. 

ναι ευκολα , οτι θελω μου ειπε δεν εχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καλύπτει άραγε και πληρωμή τελών κυκλοφορίας η προσφορά ή μόνο αγορά από κάποια επιχείρηση;🤔

Επίσης,μέσα στα ορια του πιστωτικου σου ορίου πάντα, μπορείς να μετατρέψεις περισσότερες από μία αγορές σε δόσεις; Ενω τρέχει πχ μια μετατροπή και δεν έχει εξοφληθεί ακόμα, να μετατρέψεις και δεύτερη αγορά σε άτοκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, musiccc444 είπε

Να καλύπτει άραγε και πληρωμή τελών κυκλοφορίας η προσφορά ή μόνο αγορά από κάποια επιχείρηση;🤔

Επίσης,μέσα στα ορια του πιστωτικου σου ορίου πάντα, μπορείς να μετατρέψεις περισσότερες από μία αγορές σε δόσεις; Ενω τρέχει πχ μια μετατροπή και δεν έχει εξοφληθεί ακόμα, να μετατρέψεις και δεύτερη αγορά σε άτοκες.

δεν υπάρχει όριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρώτο σκέλος της ερώτησης μου,άκυρο,αναφέρει στους όρους ότι δεν αφορά πληρωμές δημοσίου,οπότε δεν παίζει με τα τέλη κυκλοφορίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, musiccc444 είπε

Να καλύπτει άραγε και πληρωμή τελών κυκλοφορίας η προσφορά ή μόνο αγορά από κάποια επιχείρηση;🤔

Αλλο ένα ερώτημα που απαντάται στους όρους και προϋποθέσεις του προγράμματος 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...