Προς το περιεχόμενο

Ξεκινούν οι αιτήσεις για το Market Pass


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Όμως όταν μπαίνω στο https://vouchers.gov.gr/marketpass γράφει ότι κατόπιν αυτεπάγγελτης εξέτασης δεν είμαι δικαιούχος του προγράμματος για τους μήνες Αύγουστο - Σεπτέμβριο - Οκτώβριο, λόγω του ότι βρέθηκα φιλοξενούμενος σε άλλο ΑΦΜ.

Το προηγούμενο το είχα πάρει κανονικά.

Τι έγινε δεν βλέπουν τις τροποποιημένες φορολογικές καθόλου οπότε τα χάσαμε, ή θα το δουν κάποια στιγμή και θα τα πάρω;

Μαλλον εγινε ηδη ο ελεγχος οταν δεν ειχαν ανανεωθει οι φορολογικες στο συστημα τους. Στελνεις ενα μαιλ και βλεπεις.

13 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γλίτωσες όμως ΤΕΚΜΑΡΤΟ με την φιλοξενία.

ΜΗΠΩΣ έρχεται μια η άλλη?

Εκανε τροποποιητικη, οποτε δεν γλυτωσε κατι εν τελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι μου ηρθε πριν λιγο το παρακατω μηνυμα σε e-mail;

 

<<

Αγαπητή Κυρία / Αγαπητέ Κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι διενεργήθηκε νέα πληρωμή για την πίστωση της οικονομικής ενίσχυσης μηνών Αυγούστου, Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου στο πλαίσιο του έργου “Χορήγηση οικονομικής ενίσχυσης από τον κρατικό προϋπολογισμό με σκοπό την κάλυψη μέρους του αυξημένου κόστους των νοικοκυριών λόγω της σημαντικής αύξησης του δείκτη τιμών καταναλωτή (“Market Pass”)”. >>

 

Το market pass το εχω παρει εδω και αρκετο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Γιατι μου ηρθε πριν λιγο το παρακατω μηνυμα σε e-mail;

Γιατί χρησιμοποιούν ακόμα Internet explorer. Και μένα μου ήρθε.

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2023 στις 4:56 ΜΜ, panosena είπε

Η απάντηση από το email του market pass:

Οπότε μπαίνω 1η Νοεμβρίου και επανυποβάλλω την αίτηση μου.
(μου απάντησαν μέσα σε 4 λεπτά!!!)

Μπήκα μόλις τώρα και:

" Η πίστωση της οικονομικής ενίσχυσης έχει απορριφθεί. Η αίτησή σας θα ενεργοποιηθεί μετά το πέρας της 8ης Ιανουαρίου 2024, ώστε να μπορείτε να προβείτε στις απαραίτητες διορθώσεις και να επανυποβάλετε την αίτηση μέχρι την 26η Ιανουαρίου 2024. "

...παρά τα όσα μου λέγανε στο email από το gov, ΔΕΝ μπορώ (σήμερα, 1η Νοεμβρίου) να επεξεργαστώ - επανυποβάλλω την αίτησή μου...

Ο λόγος τους συμβόλαιο...

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε κανενας τα χρηματα απο οσους ημασταν σε ειδικη κατηγορια στις φορολογικες? Ελεγε για 5 Νοεμβριου, αλλα ακομα και σημερα δεν τα εχουν βαλει. 

image.png.66cfcd9b7545314bc09af83a0ca83afa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SabotazNic said:

Πηρε κανενας τα χρηματα απο οσους ημασταν σε ειδικη κατηγορια στις φορολογικες? Ελεγε για 5 Νοεμβριου, αλλα ακομα και σημερα δεν τα εχουν βαλει. 

image.png.66cfcd9b7545314bc09af83a0ca83afa.png

Όχι, ακόμα δεν έχουν μπει ούτε στον πατέρα μου, που ήταν ίδια περίπτωση. Για 5 λέει, αλλά τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2023 στις 1:51 ΜΜ, Charismo είπε

Όχι, ακόμα δεν έχουν μπει ούτε στον πατέρα μου, που ήταν ίδια περίπτωση. Για 5 λέει, αλλά τίποτα.

Ακόμα το ίδιο φαντάζομαι και σε εσάς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2023 στις 4:53 ΜΜ, Charismo είπε

Ναι, ακόμα τίποτα.

Μπηκαν σημερα τα χρηματα (το τσεκαρα και χθες το βραδυ και ειχε ακομα κατι ψιλα που ειχαν μεινει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοίξω νέο θέμα, μιας και το market pass σε περισσότερους πρέπει να έχει λήξει, έχει έρθει σε κανέναν φάκελος από Eurobank που λέει για μετατροπή του λογαριασμού σε My Blue Advantage? Ο πατέρας μου πέραν του market pass δεν έχει καμία μα καμία επαφή με την Eurobank και του ήρθε μια επιστολή που λέει τα κλασσικά ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη που δείξατε κτλπ όμως λέει πως τον συγκεκριμένο λογαριασμό θα τον μετατρέψουν My Blue advantage αυτομάτως στις 15/12024 μηνιαίο κόστος 0,60 σέντς.

Αν δεν θέλουμε μπορεί να μετατροπή ύστερα από ενέργειες που θα κάνουμε σε λογαριασμό αποταμιεύω τώρα χωρίς επιπλέον χρέωση.

Για ελέγξτε αυτοί με το έτσι θέλω θέλουν να σε κάνουν πελάτη φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...