Προς το περιεχόμενο

Ξεκινούν οι αιτήσεις για το Market Pass


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/9/2023 στις 4:50 ΜΜ, GREGORYMO είπε

Δεν έχεις το email που σου είχαν στείλει ΤΟΤΕ ?

Έχει το username 

Έχω διαγράψει και το mail και εφόσον έχει περάσει 1 μήνας από τη διαγραφή, το mail έχει διαγραφεί και από τον κάδο ανακύκλωσης. Δεν φαίνεται να υπάρχει σωτηρία για εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, vtimplalex είπε

Έχω διαγράψει και το mail και εφόσον έχει περάσει 1 μήνας από τη διαγραφή, το mail έχει διαγραφεί και από τον κάδο ανακύκλωσης. Δεν φαίνεται να υπάρχει σωτηρία για εμένα...

Δεν μπορείς να κάνεις ανάκτηση username και password ΧΩΡΙΣ τον αριθμό της κάρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δεν μπορείς να κάνεις ανάκτηση username και password ΧΩΡΙΣ τον αριθμό της κάρτας?

Nope. Όταν βάζω ότι ξέχασα username μου ζητάει αριθμό κάρτας (εκτός από άλλα στοιχεία). Όταν πατάω ότι ξέχασα password μου ζητάει username. Ε άντε γαμ..ου alpha bank. Έκλεισα ραντεβού σε υποκατάστημα σε 3 βδομάδες για ανάκτηση κωδικών. Τότε ήταν το κοντινότερο ραντεβού. Τρέχα γύρευε... Και όλα αυτά επειδή η 3χρονη κόρη μου πέταξε το κινητό στη λεκάνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ισχύει οτι δεν χρειάζονται αιτήσεις σε όσους το είχαν πάρει ήδη;

Ακούω πολλούς που λένε μπήκαν τα λεφτά.

Τα χρήματα τα είχα πάρει με "πένταλτι" και κατάθεση στην τράπεζα.

Ισχύει το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2023 στις 4:15 ΜΜ, vtimplalex είπε

Είχα market pass και είμαι δικαιούχος και τώρα για Αύγουστο - Οκτώβριο. Το κινητό το προηγούμενο καταστράφηκε και δεν μπορώ να βρω το market pass στο wallet, συνεπώς δεν έχω αριθμό κάρτας. Επιπλέον, εφόσον δεν είμαι πελάτης alpha bank, δεν σημείωσα username και password για το web banking (βλακεία μου, το ξέρω αλλά υπέθεσα ότι απ' τη στιγμή που προστέθηκε η κάρτα στο wallet όλα καλά. Προσπαθώ να κάνω ανάκτηση κωδικών.

- Όταν πατάω ότι ξέχασα username μου ζητάει στοιχεία κάρτας τα οποία προφανώς δεν τα έχω.

- Όταν πατάω ότι ξέχασα το password μου ζητάει username το οποίο επίσης δεν έχω. Το μόνο που έχω είναι τα 4 τελευταία ψηφία του market pass από μια παλιά απόδειξη.

 - Τηλεφωνώ εδώ και βδομάδες στο τηλέφωνο εξυπηρέτησης της alpha για το market pass 2111073827 και οι γραμμές είναι διαρκώς κατειλημμένες (αναρωτιέμαι αν υπάρχει άνθρωπος καν εκεί).

- Πήγα και από υποκατάστημα alpha bank και η - κατά τα λοιπά ευγενέστατη - υπάλληλος μου είπε ότι αντιμετωπίζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τη μάνα της και δεν μπορεί να βγάλει άκρη! Μου ζήτησε βέβαια το τηλέφωνό μου και μου είπε ότι θα με ενημερώσει όταν βγάλει άκρη...

Καμιά ιδέα;

2102156327 κάλεσε και ρώτα.

Θα σου πουν τη διαδικασία που πρέπει να κάνεις και θα στείλεις email στο [email protected] με όλα τα δικαιολογητικά που θα σου ζητησουν για την αλλαγή.

θέλει ταυτότητα στο όνομα που ειναι το marketpass και υπευθυνη δηλωση απο το taxisnnet ότι θελεις αλλαγη των στοιχείων. Ακολουθα κατα γραμμα οτι σου πουν στο τηλεφωνο και θα σου το αλλαξουν εντος 1-2 εβδομάδων.

 

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή η φορολογική δήλωση είναι σε προσωρινή κατάσταση και σε δύο εβδομάδες θα υποβληθεί οριστικά από την λογίστρια (αλλαγή φορολογικής κατοικίας της συζύγου και έχει καθυστερήσει από την εφορία ο έλεγχος), μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

Ξέρετε αν θα μου εγκριθεί αργότερα μέσα στον Οκτώβριο;

Διαβάζω στη σελίδα του marketpass ότι θα γίνει επανέλεγχος για τις επιχειρήσεις και τους πυροπληκτους, αλλά εγώ δεν ανήκω σε κάποια τέτοια κατηγορία.

 

Screenshot_2023-09-30-14-52-02-412_com.android.chrome-edit.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tommygre είπε

Καλησπέρα, επειδή η φορολογική δήλωση είναι σε προσωρινή κατάσταση και σε δύο εβδομάδες θα υποβληθεί οριστικά από την λογίστρια (αλλαγή φορολογικής κατοικίας της συζύγου και έχει καθυστερήσει από την εφορία ο έλεγχος), μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

Ξέρετε αν θα μου εγκριθεί αργότερα μέσα στον Οκτώβριο;

Διαβάζω στη σελίδα του marketpass ότι θα γίνει επανέλεγχος για τις επιχειρήσεις και τους πυροπληκτους, αλλά εγώ δεν ανήκω σε κάποια τέτοια κατηγορία.

 

 

Θα τα πάρεις αργότερα.

Αλλά να μην αργήσει επ αόριστον η λογίστρια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχουν πιστωθει τα χρηματα στις 29/09 οπως επισημα ειχε ανακοινωθει για οσους ειχαν ηδη market pass απο την αρχικη τους αιτηση...δεν υπαρχει καποια απαντηση για αυτο,απλως οτι γινεται σταδιακα και περιμενετε....ως τη Δευτερα,δεν εχουν φανει τα χρηματα,δεν ειναι το ζητημα οι δυο η τρεις επιπλεον ημερες που θα πρεπει να περιμενει ο κοσμος,αλλα οτι δεν τηρηθηκε η υποσχεση που ειχαν δωσει.

😴

Επεξ/σία από Slither
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Slither είπε

Δεν εχουν πιστωθει τα χρηματα στις 29/09 οπως επισημα ειχε ανακοινωθει για οσους ειχαν ηδη market pass απο την αρχικη τους αιτηση...δεν υπαρχει καποια απαντηση για αυτο,απλως οτι γινεται σταδιακα και περιμενετε....ως τη Δευτερα,δεν εχουν φανει τα χρηματα,δεν ειναι το ζητημα οι δυο η τρεις επιπλεον ημερες που θα πρεπει να περιμενει ο κοσμος,αλλα οτι δεν τηρηθηκε η υποσχεση που ειχαν δωσει.

😴

Απο 29 είχαν πει.

είναι θέμα τράπεζας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Slither είπε

Δεν εχουν πιστωθει τα χρηματα στις 29/09 οπως επισημα ειχε ανακοινωθει για οσους ειχαν ηδη market pass απο την αρχικη τους αιτηση...

Δεν είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Κάποια σάητ το αναπαρήγαγαν λανθασμένα.

29/9 ήταν η ημερομηνία που θα αποστέλλονταν οι καταστάσεις στις τράπεζες και από εκείνη τη στιγμή τα χρήματα θα μπουν εώς και σε 10 εργάσιμες. 

Το γράφει ξεκάθαρα με το που μπεις στο σάητ

Όσες αυτεπάγγελτα υποβληθείσες αιτήσεις ήδη δικαιούχων δεν τροποποιηθούν ή υποβληθούν οριστικά εκ νέου με τις επιθυμητές τροποποιήσεις μέχρι την 25η Σεπτεμβρίου 2023 θα προωθηθούν για πληρωμή έως τις 29 Σεπτεμβρίου 2023 και δεν θα είναι δυνατόν να τροποποιηθούν μετά την ημερομηνία αυτή.

Και μέσα στην αίτηση γράφει τα υπόλοιπα

Πληρωμές σε κατάσταση: ΠΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ θα αποσταλούν στο τραπεζικό ίδρυμα προς πληρωμή κατά την εκτιμώμενη ημερομηνία εκτέλεσης

Πληρωμές σε κατάσταση: ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΗ - ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ έχουν αποσταλεί στο τραπεζικό ίδρυμα και η επεξεργασία τους μπορεί να διαρκέσει έως 10 εργάσιμες ημέρες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο προηγούμενο market pass έβλεπα τα χρήματα στην άυλη την ημερομηνία που έγραφε το vouchers.gov.gr ότι τα χρήματα Απεστάλησαν στην τράπεζα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...