Προς το περιεχόμενο

Amazon Prime Ετήσια συνδρομή 10,50 Ευρώ στο Πολωνικό


ShadowGame

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετάβαση από Πολωνικο σε Αιγυπτιακό (συνοπτικά, πώς το έκανα)

Μπήκα στο Πολωνικο Prime και ακύρωσα τη συνδρομή (έληγε 9/4, και μετά την ακύρωση μου έγραφε ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι και 9/4)

Μπήκα στο amazon.co.uk και πήγα στις διευθύνσεις, πρόσθεσα μια νέα διεύθυνση Αιγυπτιακή, με τηλέφωνο κανονικό Ελλάδας. Την έκανα και default address.

μετά μπήκα prime Egypt, και έκανα 30-day trial με ετησιο plan 249egp (link "explore other plans")

Επιλογή διεύθυνσης την  Αιγυπτιακη, επιλογή την κάρτα (μια Payzy που είχα ήδη βαλει από το Πολωνικό) και κομπλέ.

Δοκίμασα στο PC, και στην TV, παίζει μια χαρά.

 

Επεξ/σία από MakisCE
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 889
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, MakisCE είπε

μετάβαση από Πολωνικο σε Αιγυπτιακό (συνοπτικά, πώς το έκανα)

Μπήκα στο Πολωνικο Prime και ακύρωσα τη συνδρομή (έληγε 9/4, και μετά την ακύρωση μου έγραφε ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι και 9/4)

Μπήκα στο amazon.co.uk και πήγα στις διευθύνσεις, πρόσθεσα μια νέα διεύθυνση Αιγυπτιακή, με τηλέφωνο κανονικό Ελλάδας. Την έκανα και default address.

μετά μπήκα prime Egypt, και έκανα 30-day trial με ετησιο plan 249egp (link "explore other plans")

Επιλογή διεύθυνσης την  Αιγυπτιακη, επιλογή την κάρτα (μια Payzy που είχα ήδη βαλει από το Πολωνικό) και κομπλέ.

Δοκίμασα στο PC, και στην TV, παίζει μια χαρά.

 

Χρειάστηκες VPN για την εγγραφή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία ιδέα για να παίξει το χαμπιμπι σε fire tv με υφιστάμενο ντόπιο λογαριασμό; (Χωρίς κάθε φορά να κάνω unregister account κ να χάνω όλο το configuration μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/03/2024 at 18:37, xPhenomenon said:

Ενώ στο πολωνικό ενεργοποιείται κανονικά το Prime Gaming, σε αιγυπτιακό δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω με τίποτα. Ότι και να κάνω δεν μπορώ να προσπεράσω το αιγυπτιακό νούμερο. Δοκίμασα από 3 διαφορετικούς λογαριασμούς παλιούς και καινούργιους, με 3 διαφορετικές κάρτες, από διαφορετικά browser και πάλι τζίφος. Το prime video δούλευε άψογα πάντως. Εγώ αναγκαστικά θα κάτσω Πολωνία μιας και δεν βγάζω άκρη με το Prime Gaming από Αίγυπτο. Στα 11.37€ τον χρόνο ήταν η ισοτιμία χθες για το πολωνικό.

δυστυχως σε μενα πολωνικο το prime gaming θελει τηλεφωνο και δεν δέχεται το ελληνικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 11:22 ΜΜ, MakisCE είπε

μετάβαση από Πολωνικο σε Αιγυπτιακό (συνοπτικά, πώς το έκανα)

Μπήκα στο Πολωνικο Prime και ακύρωσα τη συνδρομή (έληγε 9/4, και μετά την ακύρωση μου έγραφε ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι και 9/4)

Μπήκα στο amazon.co.uk και πήγα στις διευθύνσεις, πρόσθεσα μια νέα διεύθυνση Αιγυπτιακή, με τηλέφωνο κανονικό Ελλάδας. Την έκανα και default address.

μετά μπήκα prime Egypt, και έκανα 30-day trial με ετησιο plan 249egp (link "explore other plans")

Επιλογή διεύθυνσης την  Αιγυπτιακη, επιλογή την κάρτα (μια Payzy που είχα ήδη βαλει από το Πολωνικό) και κομπλέ.

Δοκίμασα στο PC, και στην TV, παίζει μια χαρά.

 

Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο έκανα κι εγώ τη μετάβαση από Πολωνικό σε Αιγυπτιακό γιατί δεν άντεχα άλλο τους Πολωνικούς τίτλους..!!

Στις 6/4/2024 στις 1:14 ΠΜ, virginkiller είπε

δυστυχως σε μενα πολωνικο το prime gaming θελει τηλεφωνο και δεν δέχεται το ελληνικο 

Παρομοίως, ενώ είχα τόσα χρόνια το Prime Gaming και βλέπω στο history μου όλα όσα έχω πάρει, όταν πάω να το κάνω activate δε γίνεται (έχω περασμένο το Ελληνικό τηλέφωνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 11:22 ΜΜ, MakisCE είπε

μετάβαση από Πολωνικο σε Αιγυπτιακό (συνοπτικά, πώς το έκανα)

Μπήκα στο Πολωνικο Prime και ακύρωσα τη συνδρομή (έληγε 9/4, και μετά την ακύρωση μου έγραφε ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι και 9/4)

Μπήκα στο amazon.co.uk και πήγα στις διευθύνσεις, πρόσθεσα μια νέα διεύθυνση Αιγυπτιακή, με τηλέφωνο κανονικό Ελλάδας. Την έκανα και default address.

μετά μπήκα prime Egypt, και έκανα 30-day trial με ετησιο plan 249egp (link "explore other plans")

Επιλογή διεύθυνσης την  Αιγυπτιακη, επιλογή την κάρτα (μια Payzy που είχα ήδη βαλει από το Πολωνικό) και κομπλέ.

Δοκίμασα στο PC, και στην TV, παίζει μια χαρά.

 

τι στο καλο εβάλες στο building name/no. που δεν καταλαβαινω να βαλω ?

 

image.png.f3c718bcb3947de922d1d60fe2aa397c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω εγγραφή στο Αιγυπτιακό, είτε με VPN, είτε χωρίς και με το που πατάω το κουμπί "Start your free 30-day trial", ανοίγει μια σελίδα που αναφέρει "We’re sorry. We’re unable to complete your Prime signup at this time. Please try again later". Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

My bad! Πρώτα πρέπει να κάνεις εγγραφή/log in και μετά να αγοράσεις τη συνδρομή

Επεξ/σία από nicdim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2024 στις 11:07 ΠΜ, bill_viper είπε

Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο έκανα κι εγώ τη μετάβαση από Πολωνικό σε Αιγυπτιακό γιατί δεν άντεχα άλλο τους Πολωνικούς τίτλους..!!

Παρομοίως, ενώ είχα τόσα χρόνια το Prime Gaming και βλέπω στο history μου όλα όσα έχω πάρει, όταν πάω να το κάνω activate δε γίνεται (έχω περασμένο το Ελληνικό τηλέφωνο).

Quotάρω τον εαυτό μου, τελικά η μόνη λύση ήταν one time αγορά Αιγυπτιακού νούμερου για να ενεργοποιηθεί το Prime Gaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Στο Αιγυπτιακό Amazon που έβαλα δοκιμαστικά για να το συγκρίνω με το Πολωνικό, ενώ στην αρχή μου δέχθηκε τη Payzy και προχώρησα στην δοκιμαστική περίοδο, μετά από μια εβδομάδα περίπου μου την απόρριπτει

"Your credit card on file has been declined"

"Thank you for signing up for the Amazon Prime free trial.

If you don't update your payment card within the next 27 days, you will lose access to your free trial benefits"

Εσείς τι κάρτες έχετε ως "Αιγύπτιοι"; 

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι και εγώ στο free trail Αιγύπτου. Εμένα σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι αύριο, που τελειώνει ο μήνας, θα μου χρεωθούν 249 λίρες Αιγύπτου. Λογικά σε εμένα προχώρησε, έχω Revolut.

Επεξ/σία από viman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/04/2024 at 09:19, bill_viper said:

Quotάρω τον εαυτό μου, τελικά η μόνη λύση ήταν one time αγορά Αιγυπτιακού νούμερου για να ενεργοποιηθεί το Prime Gaming.

Πώς το έκανες μπορείς να μας πεις? Με eSIM ή με κάποια online υπηρεσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...