Προς το περιεχόμενο

Οθόνη για Mac mini m2


Spc1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα σήμερα την οθόνη με macbook pro m2 "14 (2023)και σε 2560 x 1440 είναι πένα. Κανένα θέμα με flickering και όλα φαίνονται καθαρά  .

https://vimeo.com/862655034?share=copy

 

Επεξ/σία από visualizer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/2/2023 στις 9:23 ΜΜ, Chris0821 είπε

Καλησπέρα. Δεν κάνω διαφήμιση, την έχω πάρει πριν λίγες ημέρες για φωτογραφία και βίντεο, 

https://www.e-shop.gr/othoni-dell-s2722qc-27-led-ips-uhd-with-type-c-speakers-p-PER.171374

4Κ USB-C και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Ωραιότατο scaling, όποια ανάλυση και να επιλέξεις βλέπεις πεντακάθαρα.

Και η τιμή εκεί που θέλεις.

Έχω πάρει σήμερα την ίδια. Εξαιρετικό μόνιτορ σε σχέση με το 1080p που είχα. Έχω μπερδευτεί τι ανάλυση/scaling τελικά να διαλέξω. To default μοιάζει μεγάλο και το 1440 είναι οριακά μικρό. Υπάρχουν και ενδιάμεσες λύσεις αλλά βλέπω σε οτιδήποτε άλλο εκτός 2x factor το macOS δημιουργεί virtual monitor (σε 1440 το έχει "γυρίσει" σε 5κ ώστε να κάνει την διαίρεση με το 2)

Θα μου πεις όλα στο μυαλό είναι.

Εσύ σε τι scaling το δουλεύεις;

Στις 25/2/2023 στις 11:28 ΠΜ, bill_viper είπε

Κανένα απολύτως πρόβλημα αυτές τις μέρες που τη χρησιμοποιώ. Εννοείται ότι δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα.

Είναι και οθόνη που προτείνει το Rtings στο updated χειμερινό του άρθρο για τις καλύτερες οθόνες για Mac Mini.

Στη Dell S2722QC ή σε άλλη 4K οθόνη σε τι ανάλυση την έχετε; Την έχω βάλει σε 2Κ (2560x1440) γιατί οι μεγαλύτερες 3008x1692 και 4Κ (3840x2160) όλα φαίνονται απελπιστικά μικρά. Με το που τη σύνδεσα είχε για default τη 1080p.

 

IMG_5057 Large.jpeg

IMG_5058 Large.jpeg

IMG_5059 Large.jpeg

IMG_5060 Large.jpeg

Τελικά σε ποια ανάλυση κατέληξες γιατί εγώ μάλλον πάω για την default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...