Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με multicopter.gr


Koyfo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, UncleKim είπε

Ελπίζω να βγάλετε άκρη και να ξεμπερδεύετε όσο πιο άμεσα και "αναίμακτα" γίνεται.

Αλλά ρε παιδιά, πραγματικά, μαγαζί που δεν δέχεται αντικαταβολή, απλά δεν υπάρχει. Έχω δει κατά καιρούς σε μαγαζιά πράγματα που έψαχνα καιρό, σε πολύ καλές τιμές, και μόλις είδα οτι αντικαταβολή δεν, στο μυαλό μου έπαψαν να υπάρχουν.

Μην βάζετε τον εαυτό σας σε διαδικασίες με προπληρωμές κτλ. Είναι κρίμα.

Δυστυχώς δεν υπήρχαν ενδείξεις για να την ψιλιαστεις. Ζητάει προπληρωμή γιατί λογικά τα φέρνει όλα από έξω και δεν έχει σχεδόν τίποτα stock, γι αυτό και η παράδοση σε 4-10 μέρες όπως και οι χαμηλές τιμές.
Επίσης δεν εμφανίστηκε προχτές αλλά ήταν χρόνια στο skroutz χωρίς αρνητικές κριτικές. Είχα πάρει 2 φορές pc parts για πελάτες, όπως και φίλος είχε πάρει το φθινόπωρο και αυτός μεγάλης αξίας parts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, bekasgr είπε

Έχω το ίδιο πρόβλημα.
Από 03/01/2023 παράγγειλα μια κάρτα γραφικών και την περιμένω ακόμα.
Δεν ξέρω αν έχω ελπίδα να πάρω τα λεφτά από την τράπεζα γιατί πληρώσαμε με χρεωστική κάρτα.
Το κατάστημα είναι κλειστό. Πήγα από εκεί.
Παρακαλώ όποιος έχει τον αριθμό του αυτοκινήτου και τη διεύθυνση που συχνάζει ας μας τη δώσει. 
Έχω κάνει καταγγελία στη δίωξη οικονομικού εγκλήματος και τις επόμενες μέρες θα καταθέσω μήνυση.
Αν ενδιαφέρονται και άλλοι να το δούμε συλλογικά.

Αμφισβήτηση συναλλαγής χθες και θα τα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Θα αργήσεις λίγο αλλά θα τα πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Δυστυχως εχοντας ξαναπαρει απο το συγκεκριμενο καταστημα δεν ειχα καποιο προβλημα στο παρελθον και επειδη το χρησημοποιουσε παρα πολυς κοσμος ετσι την πατησα

Παντως απο ολη την συμπεριφορα τους οπως και απο τα μηνυμα τους , δεν ειμαι καν σιγουρος οτι γινεται καποιος ελεγχος και οτι δεν μιλαμε για ξεκαθαρη κομπινα/κλοπη 

8 ώρες πριν, Koyfo είπε

Δυστυχώς δεν υπήρχαν ενδείξεις για να την ψιλιαστεις. Ζητάει προπληρωμή γιατί λογικά τα φέρνει όλα από έξω και δεν έχει σχεδόν τίποτα stock, γι αυτό και η παράδοση σε 4-10 μέρες όπως και οι χαμηλές τιμές.
Επίσης δεν εμφανίστηκε προχτές αλλά ήταν χρόνια στο skroutz χωρίς αρνητικές κριτικές. Είχα πάρει 2 φορές pc parts για πελάτες, όπως και φίλος είχε πάρει το φθινόπωρο και αυτός μεγάλης αξίας parts.

Καμία αντίρηση, το ήξερα κ εγώ το κατάστημα, από παλιότερη ενασχόληση μου με drones. Και γενικώς ήταν γνωστό στην "πιάτσα". Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι δεν δέχεται αντικαταβολή και ότι δεν είχε διαθεσιμότητα. Ειδικά για ακριβά πράγματα, δεν υπήρχε περίπτωση να προπληρώσω πουθενά. Γιατί δεν μου αρέσει εμένα προσωπικά να έχουν τα χρήματα μου δεσμευμένα και να είμαι στο τηλέφωνο πότε θα παραλάβω κτλ.

Αν ήταν σωστός, και δεν ήθελε αντικαταβολή (άγνωστος ο λόγος), ας έπαιζε με προκαταβολές.

Επεξ/σία από UncleKim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει αρκετά πράγματα παλιότερα από εκεί, πάντα με τηλεφωνική παραγγελία και πληρωμή επί τόπου, κατά την παραλαβή τους, με μετρητά ή με κάρτα.

Ποτέ μου δεν έχω προπληρώσει σε κανένα κατάστημα και ούτε έχω δώσει προκαταβολή.

Θα προτιμούσα να αγοράσω λίγο ακριβότερα κάτι παρά να ρισκάρω. 

Ξέρουμε αν λειτουργούσαν και άλλα καταστήματα με τον ίδιο τρόπο (ώστε να τα αποφεύγουμε)?

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Koyfo είπε

Μέσα στις επόμενες μέρες, για όσους ενδιαφέρονται, θα γράψω πληροφορίες για το πως μπορούμε να προχωρήσουμε δικαστικώς για ποινική δίωξη.

Καλό είναι να γίνει μαζικώς σε ένα δικηγόρο λόγω κόστους.

Αν εχει βαρεσει κανονι και δεν εχει λεφτα να σας δωσει, ποιο το νοημα?

Θα κερδισετε, αλλα δε θα εχετε τιποτα να παρετε και θα σας τα φαει ο δικηγορος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πληρώσει με κάρτα, είτε χρεωστική είτε πιστωτική  είτε οτιδήποτε, εγγυάται την συναλλαγή ο οργανισμός, Visa/Mastercard κλπ, που είναι η κάρτα και όχι η τράπεζα. Η τράπεζα είναι υποχρεωμένη να σας αποζημιώσει σε αμφισβήτηση συναλλαγής, ειδικά αφού έχετε κάνει και τις αντίστοιχες καταγγελίες. Γκουκλάρετέ το, πάρτε τηλ την τράπεζα, δείξτε τους ότι το γνωριζετε και σε 1 με 2 μήνες θα πάρετε πίσω τα χρήματα σας.

Όσοι έχετε κάνει κατάθεση σε λογαριασμό, δεν μπορεί να κάνει τπτ η τράπεζα,  πρέπει να κινηθείτε άμεσα δικαστικά, ίσως σε πρώτη φάση για πιο γρήγορα με ένα εξώδικο, μήπως και σταθείτε τυχεροί και τα πάρετε πίσω πριν κλιμακωθεί κι άλλο η κατάσταση.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορές online ΜΟΝΟ με πιστωτική. Ούτε εξτρα χρεώσεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν δεν παραλάβεις πας για αμφισβήτηση συναλαγής και θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου. Ούτε αντικαταβολές (θα παραλάβεις κανα κουτί με πατάτες) ούτε κατάθεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, insomniac01 είπε

Με όνομα multicopter τι περιμένατε 

Έχει και καλύτερα. Πλέον θα βαλουμε και το όνομα στην εξίσωση επιλογής καταστήματος που θα αγοράζουμε. Επόμενο βήμα να ζητάμε Ε1.
image.png.b739bb21969344a9ffc5b2777c996119.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Koyfo είπε

Έχει και καλύτερα. Πλέον θα βαλουμε και το όνομα στην εξίσωση επιλογής καταστήματος που θα αγοράζουμε. Επόμενο βήμα να ζητάμε Ε1.
image.png.b739bb21969344a9ffc5b2777c996119.png

Ρε τι kopsekati 

μ@κες έχουμε πάει σε άλλο level την μ@κι@

Happy Big Brother GIF by MOODMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλέβει το ΦΠΑ: Δεν με νοιάζει, δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα, δεν έχω ευθύνη

Κλέβει τους πελάτες: Μα καλά που είναι η πολιτεία, το σκρουτζ, οι αρμόδιοι τελος πάντων! 

Υ.Γ. Αν πληρώσατε με οποιαδήποτε κάρτα δεν έχετε κανένα λόγο ανησυχίας, με την αμφισβήτηση θα πάρετε χρήματα πίσω

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Koyfo είπε

Έχει και καλύτερα. Πλέον θα βαλουμε και το όνομα στην εξίσωση επιλογής καταστήματος που θα αγοράζουμε. Επόμενο βήμα να ζητάμε Ε1.
image.png.b739bb21969344a9ffc5b2777c996119.png

Ξεχασες τον πινγκουινο !!! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vs_skg said:

Κλέβει το ΦΠΑ: Δεν με νοιάζει, δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα, δεν έχω ευθύνη

Κλέβει τους πελάτες: Μα καλά που είναι η πολιτεία, το σκρουτζ, οι αρμόδιοι τελος πάντων!

Ενώ εσύ όταν θα έρθουν να σου ξεβουλώσουν τη χέστρα, πας και τον καταγγέλεις αμέσως αφού του δώσεις το 20αρικo χωρίς απόδειξη;;;
Σορρυ κιόλας που παραλείψαμε να κάνουμε σωστά την έρευνα αγοράς μας. Έπρεπε στον ελεύθερο μας χρονο να μοιράζουμε καταγγελίες (με ενδείξεις μάλιστα, χωρίς χειροπιαστές αποδείξεις).

55 minutes ago, >>Morpheus>> said:

Ξεχασες τον πινγκουινο !!! 🤣

image.png.183254b7211508bf291c811b5f621e4a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Κλέβει το ΦΠΑ: Δεν με νοιάζει, δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα, δεν έχω ευθύνη

Κλέβει τους πελάτες: Μα καλά που είναι η πολιτεία, το σκρουτζ, οι αρμόδιοι τελος πάντων! 

Υ.Γ. Αν πληρώσατε με οποιαδήποτε κάρτα δεν έχετε κανένα λόγο ανησυχίας, με την αμφισβήτηση θα πάρετε χρήματα πίσω

Συγγνωμη αλλα πως γινεται να ξερω εγω και ο καθε καταναλωτης οτι ειναι παρανομος και κλεβει το φπα ; Το ανεγραφε καπου ; Αν το ηξερα προφανως και δεν θα επαιρνα απο εκει αλλα αν το κρατος δεν κανει τοσο καιρο ελεγχους η δινει αδειες ετσι και αφηνει παραθυρακια προφανως δεν ειναι δικο μου προβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...