Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με multicopter.gr


Koyfo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λετε αμφισβητηση συναλλαγης αλλα αυτο γινεται ακριβως σε περιπτωσεις αμφισβητησης δηλαδη οτι δεν αναγνωριζεις μια συναλλαγή , απο την στιγμη που το ποσο θα μεταφερθει στον λογαριασμο του αλλου , με εγκριση δικη σου , η τραπεζα που θα βρει τα λεφτα να στα δωσει πισω ; Αν ο αλλος το εχει σηκωσει το ποσο πως θα  τα παρει ; 

41 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Ετσι ειναι! Αλλά και παλι και ικε να μην είναι αν φτάσει να χρωστάει σε πελάτες το πιο πιθανό είναι να χρωστάει στο ασφαλιστικό τράπεζες φπα κλπ οπότε έτσι και αλλιώς χλωμό να πάρεις τα χρήματα σου πίσω

Συγγνωμη ρε σεις αλλα τι νομος ειναι αυτος αν ισχυει ; Δηλαδη φτιαχνω εγω μια ικε , μεταφερω μετα οτι κεφαλαια εχει η επιχειρηση  και οτι πληρωμες εχουν κανει οι καταναλωτες σε προσωπικο μου λογαριασμο  και μετα ριχνω κανονια ; Και ουτε γατα ουτε ζημια ας χρωσταω παντου ;

Δεν μπορω να πιστεψω οτι οι νομοθετες εχουν αφησει τετοια παραθυρα οσο ασχετοι και αν ειναι . 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Λετε αμφισβητηση συναλλαγης αλλα αυτο γινεται ακριβως σε περιπτωσεις αμφισβητησης δηλαδη οτι δεν αναγνωριζεις μια συναλλαγή , απο την στιγμη που το ποσο θα μεταφερθει στον λογαριασμο του αλλου , με εγκριση δικη σου , η τραπεζα που θα βρει τα λεφτα να στα δωσει πισω ; Αν ο αλλος το εχει σηκωσει το ποσο πως θα  τα παρει ; 

Συγγνωμη ρε σεις αλλα τι νομος ειναι αυτος αν ισχυει ; Δηλαδη φτιαχνω εγω μια ικε , μεταφερω μετα οτι κεφαλαια εχει η επιχειρηση  και οτι πληρωμες εχουν κανει οι καταναλωτες σε προσωπικο μου λογαριασμο  και μετα ριχνω κανονια ; Και ουτε γατα ουτε ζημια ας χρωσταω παντου ;

Δεν μπορω να πιστεψω οτι οι νομοθετες εχουν αφησει τετοια παραθυρα οσο ασχετοι και αν ειναι . 

τιποτα δεν εγινε σε αυτον τον τοπο επειδη ειναι καποιοι ασχετοι φιλε μου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Λετε αμφισβητηση συναλλαγης αλλα αυτο γινεται ακριβως σε περιπτωσεις αμφισβητησης δηλαδη οτι δεν αναγνωριζεις μια συναλλαγή , απο την στιγμη που το ποσο θα μεταφερθει στον λογαριασμο του αλλου , με εγκριση δικη σου , η τραπεζα που θα βρει τα λεφτα να στα δωσει πισω ; Αν ο αλλος το εχει σηκωσει το ποσο πως θα  τα παρει ; 

Η αμφισβήτηση συναλλαγής αφορά μόνο κάρτα χρεωστική ή πιστωτική. Και μια χαρά παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Η αμφισβήτηση συναλλαγής αφορά μόνο κάρτα χρεωστική ή πιστωτική. Και μια χαρά παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

Απο ποιον παιρνεις τα λεφτα πισω αυτο ρωταω; Η τραπεζα τα βαζει απο την τσεπη της ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Απο ποιον παιρνεις τα λεφτα πισω αυτο ρωταω; Η τραπεζα τα βαζει απο την τσεπη της ;

Visa/Mastercard αναλόγως την κάρτα σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, noFEARgr said:

Απο ποιον παιρνεις τα λεφτα πισω αυτο ρωταω; Η τραπεζα τα βαζει απο την τσεπη της ;

Επειδή δε μιλάμε για την "τράπεζα" απλά που είναι ένα μαγαζάκι της πλάκας και αυτή, αλλά για τη Visa ή τη Mastercard που μιλάμε για μεγαθήρια, τα λεφτά σου τα παίρνεις πίσω 100%. 

Το πώς μη σε απασχολεί. Το ότι τα παίρνεις πίσω 10000% να σε απασχολεί. 

Γι'αυτό ΚΟΨΤΕ επιτέλους τις καταθέσεις στην τράπεζα, και αγοράστε αποκλειστικά και μόνο με κάρτα...

Πόσες δεκάδες φορές θα διαβάσουμε το ίδιο ακριβώς θέμα από κάποιον κακόμοιρο μέχρι να βάλουμε όλοι μας μυαλό? 

Καλά, δε μιλάω βέβαια για Καλάθια Skroutz και για το πόσο σε προστατεύουν στο ακέραιο, γιατί οι "αρνητές Skroutz" πάλι θα μου την πέσουν. Θα γκρινιάξουν για τις προμήθειες, και για την 400άρα συνδρομή σε ετήσια βάση. 

Δεν πειράζει, εκεί, μέχρι να βάλετε μυαλό. Σε 2 γενιές ίσως ο έλληνας αποκτήσει καταναλωτική συνείδηση. Μέχρι τότε, ας πληρώνει τα κανόνια του κάθε μάγκα. 

 

11 hours ago, thetiesthatbind said:

To Skroutz πρέπει να έχει 2-3 κριτήρια για το κάθε κατάστημα και στοιχεια επικοινωνίας με τον ιδιοκτήτη (ισχυρίζονται οτι δεν εχουν και οτι μονο το τηλεφωνο που δηλωνει το καταστημα / εδρα). 

Την επόμενη φορά λοιπόν που βρεις κατάστημα απτις χορηγούμενες του Insta και πέσεις θύμα, μην ξεχάσεις να ζητήσεις τα ρέστα απ'τον Zuckenberg επειδή δεν έχει το τηλέφωνο του ιδιοκτήτη. Σιγά μη σου δώσει και το insta της γκομενάς του ρε φίλε, τα σκέφτεστε και τα λέτε? 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θα επρεπε να κανει το σκρουτζ εινα να απαγορευσει την καταθεση σαν μεσο πληρωμής και να επιτρεπει μονο καρτες  που παρεχουν ασφαλεια.Για ολα τα υπολοιπα ειναι ενταξει και γενικός ζηταει αρκετα πραγματα πριν κανει καποιο μαγαζι μέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O άλλος από πανω εγραψε οτι το σκρουτζ πρεπει να εχει το τηλεφωνο του CEO μιας εταιριας τυπου Πλαισιο??Αληθεια?

Να τον κανεις τι δηλαδη αν  βαρεσει κανονι το Πλαισιο? Να τον παρεις τηλέφωνο να σου πληρωσει τη χασουρα?

ΡΕ τι διαβαζουμε εδω μεσα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, polaki είπε

Επειδή δε μιλάμε για την "τράπεζα" απλά που είναι ένα μαγαζάκι της πλάκας και αυτή, αλλά για τη Visa ή τη Mastercard που μιλάμε για μεγαθήρια, τα λεφτά σου τα παίρνεις πίσω 100%. 

Το πώς μη σε απασχολεί. Το ότι τα παίρνεις πίσω 10000% να σε απασχολεί. 

Γι'αυτό ΚΟΨΤΕ επιτέλους τις καταθέσεις στην τράπεζα, και αγοράστε αποκλειστικά και μόνο με κάρτα...

Πόσες δεκάδες φορές θα διαβάσουμε το ίδιο ακριβώς θέμα από κάποιον κακόμοιρο μέχρι να βάλουμε όλοι μας μυαλό? 

Καλά, δε μιλάω βέβαια για Καλάθια Skroutz και για το πόσο σε προστατεύουν στο ακέραιο, γιατί οι "αρνητές Skroutz" πάλι θα μου την πέσουν. Θα γκρινιάξουν για τις προμήθειες, και για την 400άρα συνδρομή σε ετήσια βάση. 

Δεν πειράζει, εκεί, μέχρι να βάλετε μυαλό. Σε 2 γενιές ίσως ο έλληνας αποκτήσει καταναλωτική συνείδηση. Μέχρι τότε, ας πληρώνει τα κανόνια του κάθε μάγκα. 

ΠΕΣ ΤΑ. 

Την επόμενη φορά λοιπόν που βρεις κατάστημα απτις χορηγούμενες του Insta και πέσεις θύμα, μην ξεχάσεις να ζητήσεις τα ρέστα απ'τον Zuckenberg επειδή δεν έχει το τηλέφωνο του ιδιοκτήτη. Σιγά μη σου δώσει και το insta της γκομενάς του ρε φίλε, τα σκέφτεστε και τα λέτε? 

Διαφημίσεις σαν αυτά της About You εννοείς; :) Το πως βρίσκω εγώ κατάστημα και με ποιες προϋποθέσεις, είναι δική μου υπόθεση και δε νομίζω ότι σε αφορά. 

Στο μυαλό σου θεωρείς ότι ο Κωτσόβολος, το Public και οι μεγάλες αλυσίδες στην ΕΛΛΑΔΑ σου καλύπτουν τον κώλο, βέβαια όταν θα σου πει ο Κωτσος και το Public θα σου κόψω πιστωτικό, θα τρέχεις να παίρνεις τηλέφωνο αστυνομίες και ΙΝΚΑ για το αν εχει το δικαιωμα να το κάνει ή εαν μπορείς να απαιτήσεις τα χρήματά σου πίσω. 

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Η μεταφορά  είναι η μόνη λύση πολλές φορές όταν το ποσό είναι μεγάλο και ξεπερνάει το όριο της κάρτας 

Τα όρια της κάρτας προσαρμόζονται επιτόπου μέσω web banking . 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Η μεταφορά  είναι η μόνη λύση πολλές φορές όταν το ποσό είναι μεγάλο και ξεπερνάει το όριο της κάρτας 

Ψάξου λίγο γιατί έχεις μείνει πίσω από τις εξελίξεις. No offence.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Ψάξου λίγο γιατί έχεις μείνει πίσω από τις εξελίξεις. No offence.

καθόλου πίσω δεν έχω μείνει,  εξαρτάται και από την τράπεζα βέβαια αλλά όλες οι κάρτες έχουν όριο και για να το αυξήσεις για online συναλλαγές πρέπει να πας είτε στην τράπεζα είτε μέσο phone banking . 

ακόμα και τα παραπάνω να κάνεις υπάρχει ταβάνι που μπορεί να φτάσει η κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

καθόλου πίσω δεν έχω μείνει,  εξαρτάται και από την τράπεζα βέβαια αλλά όλες οι κάρτες έχουν όριο και για να το αυξήσεις για online συναλλαγές πρέπει να πας είτε στην τράπεζα είτε μέσο phone banking . 

ακόμα και τα παραπάνω να κάνεις υπάρχει ταβάνι που μπορεί να φτάσει η κάρτα 

αδερφέ έχεις web banking? στην alpha που έχω γίνεται σε 10"....

αλλάζω το ποσό, κάνω την συναλλαγή και το ξαναμειώνω.

η μεταφορά ποσού ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΛΥΣΗ! ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

αν δεν έχεις web banking τότε κακώς ασχολείσαι με τις ηλεκτρονικές αγορές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

αδερφέ έχεις web banking? στην alpha που έχω γίνεται σε 10"....

αλλάζω το ποσό, κάνω την συναλλαγή και το ξαναμειώνω.

η μεταφορά ποσού ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΛΥΣΗ! ΣΕ ΚΑΜΙΑ!

αν δεν έχεις web banking τότε κακώς ασχολείσαι με τις ηλεκτρονικές αγορές.

φυσικά και έχω.  όπως είπα τουλάχιστον στην eurobank ΔΕΝ γίνεται να αλλάξεις το ποσό για ηλεκτρονικές αγορές μέσω ebanking , γίνεται μόνο σε φυσικό καταστήματα η μέσω phone banking. 

Ακομα και να κάνεις τα παραπάνω υπάρχει ένα ταβάνι που μπορεί να φτάσει.  (4000 αν δεν κάνω λάθος για debit ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

αδερφέ έχεις web banking? στην alpha που έχω γίνεται σε 10"....

Σε eurobank οντως το οριο για Online ειναι 1500 και δεν αλλαζει. Μονο η αναληψη

image.png.2e72e8b72aa1661fd5327a58d704c213.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...