Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με multicopter.gr


Koyfo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμφιβαλω , εδω δεν μου ταιριαζει καμια καταγγελια για την δικια μας περιπτωση https://www.gov.gr/updates/services/meso-gov-gr-oi-kataggelies-ste-dioxe-elektronikou-egklematos

Δεν γινεται απλα να απευθυνθουμε στο τοπικο αστυνομικο τμημα και να αναφερουμε κλοπη ;

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Κάπου διάβασα ότι για ηλεκτρονικές παραγγελίες μπορείς να απευθυνθείς εκεί. Είχα πάρει και τηλέφωνο να ρωτήσω (και εμένα μου χρωστάνε 350 ευρώ από μια μητρική που ήταν DOA). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχουμε καμιά εξέλιξη για το θέμα;

Εγώ έχω παραγγείλει έναν εξωτερικό σκληρό 100 ευρώ περίπου;

Δεν νομίζω ότι αξίζει να κάνω μήνυση μόνος μου.

Αν κάνουμε μία ομαδική ενδιαφέρομαι.

Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει πράγματα εν καιρώ covid και είχα εντυπωσιαστεί από το πόσο γρήγορα μου τα έφεραν και πόσο χαμηλές ηταν οι τιμές - πολύ κάτω από τους υπόλοιπους. 

Για όσους λένε για το σκρουτζ, αν το σκρουτζ επρεπε να γινει σδοε για να επιτρεψει καταστημα στο σαητ του τοτε πολυ απλα δεν θα υπηρχε σκρουτζ. Πλατφορμα ειναι να σε ενημερωνει τι τιμη εχει ποιος. Αν με καποιον συνεργάζεται άμεσα μεσω του skroutz plus, οκ, εχει ευθυνη, για τους υπολοιπους καμια. Αν κάποιος εχει βρεθεί παράνομος τότε οκ να τον βγάλει, κατα τ αλλα τι περιμενετε να κανει ακριβως; Να στέλνει ορκωτους λογιστες για έλεγχο στα καταστηματα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Είχα αγοράσει πράγματα εν καιρώ covid και είχα εντυπωσιαστεί από το πόσο γρήγορα μου τα έφεραν και πόσο χαμηλές ηταν οι τιμές - πολύ κάτω από τους υπόλοιπους. 

Για όσους λένε για το σκρουτζ, αν το σκρουτζ επρεπε να γινει σδοε για να επιτρεψει καταστημα στο σαητ του τοτε πολυ απλα δεν θα υπηρχε σκρουτζ. Πλατφορμα ειναι να σε ενημερωνει τι τιμη εχει ποιος. Αν με καποιον συνεργάζεται άμεσα μεσω του skroutz plus, οκ, εχει ευθυνη, για τους υπολοιπους καμια. Αν κάποιος εχει βρεθεί παράνομος τότε οκ να τον βγάλει, κατα τ αλλα τι περιμενετε να κανει ακριβως; Να στέλνει ορκωτους λογιστες για έλεγχο στα καταστηματα;

To Skroutz πρέπει να έχει 2-3 κριτήρια για το κάθε κατάστημα και στοιχεια επικοινωνίας με τον ιδιοκτήτη (ισχυρίζονται οτι δεν εχουν και οτι μονο το τηλεφωνο που δηλωνει το καταστημα / εδρα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

To Skroutz πρέπει να έχει 2-3 κριτήρια για το κάθε κατάστημα και στοιχεια επικοινωνίας με τον ιδιοκτήτη (ισχυρίζονται οτι δεν εχουν και οτι μονο το τηλεφωνο που δηλωνει το καταστημα / εδρα). 

Ωραία για το Πλαίσιο πχ πρέπει να έχει όλα τα ονόματα και τηλέφωνα των ιδιοκτητών. Καταλαβαίνω ότι το Πλαίσιο είναι safe αλλά δεν είναι ευθύνη του σκρούτζ και κανενός σκρούτζ ότι δεν μπορεί να αναφέρει στο σαητ του μια εταιρεία χωρίς να έχει τα όποια κριτήρια εσύ ή εγώ θεωρούμε αρκετά. Οταν μπαίνεις σε μαγαζι που δεν συνεργάζεται το σκρούτζ, το σκρούτζ απλά σου δείχνει ότι υπάρχει ένα κατάστημα (ό,τι κατάστημα είναι αυτό) που πουλάει το προϊόν τάδε στην τιμή τάδε. Και σου έχει και ένα λινκ στο σαητ του καταστήματος. Από εκεί και πέρα δική σου δουλειά και ευθύνη είναι να τσεκάρεις από που αγοράζεις. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Ωραία για το Πλαίσιο πχ πρέπει να έχει όλα τα ονόματα και τηλέφωνα των ιδιοκτητών. Καταλαβαίνω ότι το Πλαίσιο είναι safe αλλά δεν είναι ευθύνη του σκρούτζ και κανενός σκρούτζ ότι δεν μπορεί να αναφέρει στο σαητ του μια εταιρεία χωρίς να έχει τα όποια κριτήρια εσύ ή εγώ θεωρούμε αρκετά. Οταν μπαίνεις σε μαγαζι που δεν συνεργάζεται το σκρούτζ, το σκρούτζ απλά σου δείχνει ότι υπάρχει ένα κατάστημα (ό,τι κατάστημα είναι αυτό) που πουλάει το προϊόν τάδε στην τιμή τάδε. Και σου έχει και ένα λινκ στο σαητ του καταστήματος. Από εκεί και πέρα δική σου δουλειά και ευθύνη είναι να τσεκάρεις από που αγοράζεις. 

 

Για το Πλαίσιο πρέπει να έχει το τηλέφωνο του CEO. Επίσης το Skroutz παίρνει ταρίφα για όλα αυτά τα μαγαζιά οπότε έχει την υποχρέωση να κάνει κάποιους ελέγχους και να βάλει 2-3 δικλείδες ασφαλείας. 

Επίσης, όταν παίρνει την ταρίφα, δε ξέρουμε και τι κάνει με τις αξιολογήσεις, μερικές αξιολογήσεις εξαφανίζονται ως διαμαγείας κλπ κλπ. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Για το Πλαίσιο πρέπει να έχει το τηλέφωνο του CEO. Επίσης το Skroutz παίρνει ταρίφα για όλα αυτά τα μαγαζιά οπότε έχει την υποχρέωση να κάνει κάποιους ελέγχους και να βάλει 2-3 δικλείδες ασφαλείας. 

Επίσης, όταν παίρνει την ταρίφα, δε ξέρουμε και τι κάνει με τις αξιολογήσεις, μερικές αξιολογήσεις εξαφανίζονται ως διαμαγείας κλπ κλπ. 

Π.χ.: Το Amazon ως αντοστοιχο Skroutz και το eBay πολλές φορές σε απωζημιωνουν από την τσέπη τους για μ@κιες των μαγαζιών. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, ForuMakis είπε

Θεωρητικα αν ειχαν πληρωσει με πιστωτικη, θα επαιρναν τα χρηματα τους πισω αμεσα;

Aμεσα δεν τα παιρνεις ποτε , με πιστωτικη ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τα παρεις ομως. 

Βασικα οπως και να χει θα παρεις αλλα πρεπει να τρεχεις δικαστικος στο τελος. (εκτος αν ο  υπαίτιος δεν εχει κανενα περιουσιαστικο στοιχειο στο ονομα του , εκει δεν ξερω τι γινεται ) 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, noFEARgr said:

Aμεσα δεν τα παιρνεις ποτε , με πιστωτικη ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τα παρεις ομως. 

Βασικα οπως και να χει θα παρεις αλλα πρεπει να τρεχεις δικαστικος στο τελος. (εκτος αν ο  υπαίτιος δεν εχει κανενα περιουσιαστικο στοιχειο στο ονομα του , εκει δεν ξερω τι γινεται ) 

Έχω την εντύπωση πως επειδή είναι ΙΚΕ, η προσωπικη περιουσια του ιδιοκτητη δεν σχετιζεται (δεν ξερω πως να το γραψω σωστα) με οτιδηποτε γίνει στην επιχείρηση αλλα μόνο τα περιουσιακά στοιχεία(/κεφάλαια) που έχει η εταιρεια. Το αντίθετο ισχυει στην ατομική. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα ψωνισει πολλες φορες στο παρελθον απο το multicopter και παντα ημουν ευχαριστημενος.. κριμα 

6 ώρες πριν, great είπε

Αν καταλαβα καλα ειναι ενα κατασημα που ζηταγε προπληρωμη(!) για να σου δωσει ενα προιον ?

Και το κανατε ?

 

ειχα κανει πανω απο 12-15 αγορες καρτες γραφικων, cpu μητρικες κλπ.. ποτε δν ζητησαν προκαταβολες και παντα ηταν αψογη.. μεχρι και αλλαγη DOA κανανε.. δεν ξερω γτ την επαθαν ομως ετσι κριμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ForuMakis είπε

Θεωρητικα αν ειχαν πληρωσει με πιστωτικη, θα επαιρναν τα χρηματα τους πισω αμεσα;

Με πιστωτική είναι αλλά δεν γίνεται γιατί τα λεφτά έχουν φύγει από το λογαριασμό και έχουν πάει στο multicopter. Για να γίνει αυτό που λες, είναι δυνατό μόνο μέσα στις πρωτες 2-3 μέρες πριν δηλαδή φύγουν τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το συγκεκριμένο κατάστημα το θεωρούσα safe , έχω κάνει παλιότερα κάποιες αγορές από εκεί...

 

Όσοι πληρώσατε με πιστωτική - χρεωστική κάντε άμεσα αμφισβήτηση συναλλαγής, θα πάρετε τα λεφτά σας πίσω!!!

Όσοι κάνατε κατάθεση είναι δύσκολα τα πράγματα...

Έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές, ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ μόνο κάρτα - αντικαταβολή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Έχω την εντύπωση πως επειδή είναι ΙΚΕ, η προσωπικη περιουσια του ιδιοκτητη δεν σχετιζεται (δεν ξερω πως να το γραψω σωστα) με οτιδηποτε γίνει στην επιχείρηση αλλα μόνο τα περιουσιακά στοιχεία(/κεφάλαια) που έχει η εταιρεια. Το αντίθετο ισχυει στην ατομική. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Ετσι ειναι! Αλλά και παλι και ικε να μην είναι αν φτάσει να χρωστάει σε πελάτες το πιο πιθανό είναι να χρωστάει στο ασφαλιστικό τράπεζες φπα κλπ οπότε έτσι και αλλιώς χλωμό να πάρεις τα χρήματα σου πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...