Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με multicopter.gr


Koyfo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κλέβουν αυτοί. Συνήθως ο διανομέας - παραεισαγωγέας που είναι πριν απο αυτούς (μπορεί ακομα να είναι και δική τους εταιρία) κλέβει το ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, great είπε

Αν καταλαβα καλα ειναι ενα κατασημα που ζηταγε προπληρωμη(!) για να σου δωσει ενα προιον ?

Και το κανατε ?

 

Γι αυτο μονο παραλαβη απο το καταστημα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Γι αυτο μονο παραλαβη απο το καταστημα

δεν χρειαζεται, τα περισσοτερα απο αυτα δεν εχουν καν καταστημα μια διευθηνση εχουν ωστε να υπαρχει σαν επιχειρηση.

Τα παντα μονο απο SKROUTZ market ΟΧΙ απευθειας απο το μαγαζι συναλλαγη και παντα με καρτα πληρωμη ή Paypal.

Δεν ειναι αυτο το θεμα παντως, ωραια την εκανε ο τυπος. Απο την στιγμη που βλεπεις το αυτοκινητο οντως και εγω θα στεινομουν εκει και θα περιμενα να ερθει ή θα φωναζα και την αστυνομια εφοσον εκρεμουν απο τι καταλαβαινω και μυνησεις(?) για μη παραδωση προιοντων.

Ακολουθηστε τα πιο πανω για να μην εχετε τετοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, great είπε

Αν καταλαβα καλα ειναι ενα κατασημα που ζηταγε προπληρωμη(!) για να σου δωσει ενα προιον ?

Και το κανατε ?

 

Σου εξηγησαν πολλοι γιατι το εκαναν. Παμε παρακατω...

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Συγγνωμη αλλα πως γινεται να ξερω εγω και ο καθε καταναλωτης οτι ειναι παρανομος και κλεβει το φπα ; Το ανεγραφε καπου ; Αν το ηξερα προφανως και δεν θα επαιρνα απο εκει αλλα αν το κρατος δεν κανει τοσο καιρο ελεγχους η δινει αδειες ετσι και αφηνει παραθυρακια προφανως δεν ειναι δικο μου προβλημα. 

Όταν η τιμή του είναι 10-20% κάτω από την αναμενόμενη, είναι λίγο θέμα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια. 

Έλα που έγινε δικό σου πρόβλημα, είδες πως πάνε αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Όταν η τιμή του είναι 10-20% κάτω από την αναμενόμενη, είναι λίγο θέμα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια. 

Εισαι τελειως λαθος.

Αν αυριο σε B2B πελατες που βρισκονται στο skroutz, δωσω -20% χωρις καποια εμπορικη πολιτικη μικρο αποθεμα για να ξεστοκαρω, το προϊον θα φαει κατρακυλα στα συγκεκριμενα καταστηματα. Τι σημαινει αυτο δηλαδη, οτι θα αγορασεις σκοπιμως ακριβοτερα επειδη ακους νιαου νιαου και γαβ γαβ στ'αφτακια σου; Παλαβομαρα ετσι;

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Όταν η τιμή του είναι 10-20% κάτω από την αναμενόμενη, είναι λίγο θέμα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια. 

Έλα που έγινε δικό σου πρόβλημα, είδες πως πάνε αυτά. 

Καθολου πιο κατω δεν ηταν απο το msrp . Ειδικα σε ακριβα προιοντα ειναι αδυνατο να ξερεις ποσο το δινουν οι προμηθευτες. 

Ξαναλεω δεν ειναι υποχρεωση του καταναλωτη να κανει τον ελεκτη , αυτο ειναι του κρατους και των αρμοδιων αρχων . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κλέβει ή δεν κλέβει δεν είναι δική μας υποχρέωση να το μάθουμε. Ας ασχοληθεί το κράτος. Εμείς σαν καταναλωτές πρέπει να ξέρουμε τον τρόπο που πρέπει να πληρώσουμε για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, MauroPaltoudias είπε

Πινγκουίνος και Ελλάς φόουν, ίδια εταιρεία δεν είναι ;

Μονο αυτες οι δυο; Θυμαμαι συμφωνα με τον αρ. ΓΕΜΗ εχει κι αλλες!

Στο παραστατικο του koyfo φαινεται πως εχει και ΠΙΝΓΚΟΥΙΝ ΚΟΥΡΙΕΡ!

Λογικα τα φερνουν τα πιγκουινακια (google pingu) γλιστρωντας πανω σε ελκηθρα οπως στα animated παιδικα!! 😆

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2023 στις 8:34 ΜΜ, noFEARgr είπε

230 ευρω λεει... Καλα θα ηταν , 1500+ περιμενω...

Συγγνωμη αλλα εχει μεριδιο και το skroutz , δεν ειναι δικια μου υποχρεωση να ξερω ποια καταστηματα  ειναι οικονομικα παρανομα , και ποσο το παιρνουν απο τον προμηθευτη . Οσα διαπρατουν οικονομικα εγκληματα δεν θα επρεπε να τα δεχεται καν το σκρουτζ.

Εγω θα κινηθω ειναι παρα πολυ μεγαλο το ποσο για να το αφησω 

Τι σημασια εχει το ποσο; Για σενα 1500 μπορει να ειναι τιποτα, για τον αλλον 230 μπορει να ειναι ενας μηνας. Σοβαρεψου. 

Καταθέστε μηνυση στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, είναι χωρίς έξοδα από ό,τι μου είπαν οπότε μπορείτε να κάνετε και αυτό. 

2 ώρες πριν, Koyfo είπε

Έχει και καλύτερα. Πλέον θα βαλουμε και το όνομα στην εξίσωση επιλογής καταστήματος που θα αγοράζουμε. Επόμενο βήμα να ζητάμε Ε1.
image.png.b739bb21969344a9ffc5b2777c996119.png

Το MrCheap βασικα ειναι κανονικο μαγαζι. 

Στο μεταξύ είναι και φελλός αντί να χρησιμοποιήσει Revolut όπως χρησιμοποιεί το FoxStore. Από το οποίο FoxStore παράγγειλα κάτι thermal pastes και μου ήρθε κομμένη απόδειξη σε κατάστημα "Golden Byte(s)" και η πληρωμή ενώ έγινε στο σαίτ τους πέρασε σε αυτό το κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

 

Καταθέστε μηνυση στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, είναι χωρίς έξοδα από ό,τι μου είπαν οπότε μπορείτε να κάνετε και αυτό. 

 

Δεν το ειπα απαξιωτικα , πιο πολυ αστειευομενος ανεφερα το ποσο 

Ωστοσο η διωξη ηλεκτρονικου Εγκληματος τι σχεση εχει με την συγκεκριμενη περιπτωση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Δεν το ειπα απαξιωτικα , πιο πολυ αστειευομενος ανεφερα το ποσο 

Ωστοσο η διωξη ηλεκτρονικου Εγκληματος τι σχεση εχει με την συγκεκριμενη περιπτωση ; 

Κάπου διάβασα ότι για ηλεκτρονικές παραγγελίες μπορείς να απευθυνθείς εκεί. Είχα πάρει και τηλέφωνο να ρωτήσω (και εμένα μου χρωστάνε 350 ευρώ από μια μητρική που ήταν DOA). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...