Προς το περιεχόμενο

PSVR2 - Εξέλιξη προπαραγγελιών


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, REWIND84 είπε

Όχι , δεν πρόκειται άκου εκεί refund

Να προσέχανε, έχετε γίνει όλοι νοχελικοι

Το refund θα είναι το ποσό που έδωσες μειων το ποσό payzy που σου έδωσαν πίσω !

Αν πρόκειται για αυτό μιλάμε απάτη.

Δεν μπορούν να σου κάνουν μείον το payzy. Εσύ πλήρωσες 650, 650 θα πάρεις πίσω. Μετά είναι θέμα της payzy τι θα γίνει με την επιστροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kaliakman είπε

Δεν μπορούν να σου κάνουν μείον το payzy. Εσύ πλήρωσες 650, 650 θα πάρεις πίσω. Μετά είναι θέμα της payzy τι θα γίνει με την επιστροφή.

Μένει να το δούμε στην πράξη !
Μπορεί να βρούνε κιόλας από τον προμηθευτή, όλα παίζονται
Μακάρι να μην μπούμε σε διαδικασίες για αγρίους καμία πλευρά δεν έχει όρεξη !

πάντως και οι 15 μέρες που θέλουν για να σου γυρίσουν το refund πίσω πολλές είναι
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ifrit21 είπε

μαζί κ τον λογαριασμό που δεν ήθελα στην payzy.

Να ειμαστε δικαιοι εδω, ηθελες το 25% επιστροφη ομως. Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας

52 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Μετά είναι θέμα της payzy τι θα γίνει με την επιστροφή.

Για αυτο εχουν νομικο τμημα. Μην νομιζετε οτι αν εχετε φαει την επιστροφη, θα σας την χαρισουν κιολας. 

1 ώρα πριν, REWIND84 είπε

Η μεγαλύτερη ξενερα ότι θα είχαμε κάτι το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας να παίξουμε !

Υπομονη. Ο Γερμανος εχει γρηγορο logistics. Παντα οταν στελνουν, επομενη εργασιμη παραλαμβανω απο ελτα κουριερ. Μπορει δλδ μεχρι Σαββατο κατι να γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποιος τους όρους της επιστροφής σε pdf η link στο site;

Τα χρήματα θα επιστραφούν όλα, τώρα η επιστροφή είναι του payzy, λογικά αφού αντιλογίζεται η συναλλαγή θα αφαιρεθούν τα χρήματα της επιστροφής.

Τα χρήματα τα πήρατε σαν coins και τα εξαργυρώσατε;

 

Edit: Τους βρήκα εδώ ΟΡΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ_14_12_22_v.final.pdf (cosmote.gr)

 

Δεν βλέπω να λέει κάτι, δεν ξέρω αναφέρεται κάτι στους γενικούς όρους της payzy γενικά για προσφορές επιστροφές κτλ και τι γίνεται σε περίπτωση ακύρωσης.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Υπομονη. Ο Γερμανος εχει γρηγορο logistics. Παντα οταν στελνουν, επομενη εργασιμη παραλαμβανω απο ελτα κουριερ. Μπορει δλδ μεχρι Σαββατο κατι να γινει

Ναι, τζιμανια είναι! Ας όψετε το 25% αλλά πως γίνεται πάντα το συγκεκριμένο μαγαζι να τα κάνει πάντα κωλος! Τα ίδια περίπου διάβαζα με τις προπαραγγελίες του ps5 όταν πρωτοκυκλοφόρησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, user2163 είπε

Έχει κάποιος τους όρους της επιστροφής σε pdf η link στο site;

Τα χρήματα θα επιστραφούν όλα, τώρα η επιστροφή είναι του payzy, λογικά αφού αντιλογίζεται η συναλλαγή θα αφαιρεθούν τα χρήματα της επιστροφής.

Τα χρήματα τα πήρατε σαν coins και τα εξαργυρώσατε;

Spoiler

Οχι, coins λαμβανεις για τις αγορες που κανει γενικα. Δλδ οσοι αγορασαν το ps vr2, πηραν και 25% σε ευρω, και 1% σε coins, τα οποια μετα τα εξαργυρωνεις σε ευρω.

Μην ξεχνατε οτι payzy = cosmote = Γερμανος. Ισως να μην τους ειναι τοσο δυσκολο να δουν ποιοι εχουν ηδη χρησιμοποιησει την επιστροφη.

 

4 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Ναι, τζιμανια είναι! Ας όψετε το 25% αλλά πως γίνεται πάντα το συγκεκριμένο μαγαζι να τα κάνει πάντα κωλος! Τα ίδια περίπου διάβαζα με τις προπαραγγελίες του ps5 όταν πρωτοκυκλοφόρησε!

Προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει θεμα. Ακομα και το ps5 το εκανα προπαραγγελια 18/11, 20 το παρελαβα. Πιο πολλες φορες με εχει αργησει το Πλαισιο επειδη στελνει με την Διακινησις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ηρθε μηνυμα πως βγηκε το Pavlov και εχω τον Γερμανο να μη γνωριζει ποτε θα παραλαβω την προπαραγγελια μου. 

Πιστευω πως οι περισσοτεροι που αγορασανε απο Γερμανο, θα το αγοραζαν ετσι κι αλλιως απλα με την προσφορα της Payzy επωφεληθηκαν και οι 2 πλευρες.

Το κακο ειναι πως εκανα μια νεα καρτα την οποια δε χρειαζομαι μονο και μονο λογω της προωθητικης ενεργειας. Αν ακυρωσουν τις προπαραγγελιες, ο μονος κερδισμενος θα ειναι η payzy.

31 λεπτά πριν, L3xone είπε

Γνωρίζει κάποιος πιο μοντέλο δίνουν τα μεγάλα καταστήματα με 549? Έχουν την σειρά CFI 1200 η δίνουν ακόμα CFI 1100 ?

Αν αγόρασε κάποιος το γράφει πάνω στο manual του ps5.

Νοεμβρη που πηρα το δικο μου ηταν το 1200.

Απο μεγαλη αλυσιδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια στο Γερμανο πληρωμένη με Payzy απο 31/1/22.

Μπηκα χτες για να δω τι γινεται απο το site δεν ειχε κουνηθει η κατασταση. Λεω δεν παιρνω και μια την εξυπηρετηση και μου λενε το ανεκδιηγητο οτι η παραγγελια φαινεται ακυρωμένη σε αυτους!! Λεω ρε παιδια τι ακυρωμένη ...καμια ειδοποιηση δεν εχω και ειναι και πληρωμένη 2 μηνες κοντα. 

Μου ειπαν θα το δουν και θα με παρουν τηλ (εννοειτε οτι δεν πηραν) ...στο ενδοιαμεσο μου ηρθε sms οτι καταχωρηθηκε παραγγελια (η οποια ουσιαστικα ειναι ιδιος κωδικός παραγγελιας με ενα s1 στο τελος).

Στην εν λογο νεα παραγγελια σημερα εχει κολησει στο σταδιο επεξεργασίας.

Δεν καιγομαι να το παρω day1 αλλα ρε γμτ τοσο ανοργανωσια δεν εχω δει πραγματικα. 

Αν εχει καποιος παρομοια περιπτωση ας το κανει share...μυριζομαι ακυρώσεις.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω στην αρχή νόμιζα θα έπεφταν ακυρώσεις, αλλά για κάτι π έχουμε πληρώσει εδώ κ 2 μήνες, αν πχ πέσουν μαζικά ακυρώσεις θα πρέπει να επιστρέψουν τζίρο προηγούμενης χρονιάς σε πχ λεμε 100 άτομα που πιστεύω ότι ειναι περισσότεροι σε όλη την Ελλάδα, και δεν ειναι ένα προϊόν π κάνει 100 και 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κρατάμε αυτό το νήμα για τις προπαραγγελίες του PSVR2.

Αποκλειστικά και μόνο για τις προπαραγγελίες και αποκλειστικά και μόνο για το PSVR2.

Παρακαλώ πολύ μένετε on-topic. Μόλις δω ότι έχετε εξυπηρετηθεί αρκετά άτομα και αποκτήσετε το μηχανάκι, θα ανοίξουμε και σχετικό νήμα γενικής συζήτησης για το PSVR2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα σοβαρά καταστήματα (πλαίσιο, public) το έχουν μέχρι και στο ράφι να το τσιμπήσεις άμεσα και οι ερασιτέχνες (γερμανός) είχαν ακυρωμένες παραγγελίες.

Για την ιστορία και εγώ σε ίδια ακριβώς κατάσταση με τον ison είμαι.

Απλά εμένα με ειπαν ότι όλα καλά και η προτεραιότητα ισχύει κανονικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα από Γερμανό μόλις μου είπαν ότι υπήρξε ένα σφάλμα στην παραγγελία αλλά δεν έχει ακυρωθεί. Μου είπαν υπομονή μερικές μέρες γιατί δεν έχουν παραλάβει ακόμα τα vr . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...